Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelen Vivoryon en Unibail gaan flink omhoog op Damrak

Aandelen Vivoryon en Unibail gaan flink omhoog op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Biotechbedrijf Vivoryon Therapeutics, dat werkt aan een middel tegen Alzheimer, behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers op de beurs in Amsterdam. Ook winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield, onder meer bekend van de grote Westfield Mall of the Netherlands, won flink aan beurswaarde. Maar verder was het een rustige beursdag en de belangrijkste Europese graadmeters lieten kleine uitslagen zien. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het Europese rentebesluit en de Amerikaanse inflatiecijfers, die later deze week bekend worden gemaakt.

Vivoryon profiteerde van het nieuws dat het Alzheimermedicijn van de Japanse farmaceut Eisai en zijn Amerikaanse partner Biogen is goedgekeurd voor gebruik in de Verenigde Staten. Beleggers zetten het aandeel een kleine 5 procent hoger.

Unibail kreeg er maandag al 2,6 procent aan beurswaarde bij en ging nu bijna 6 procent omhoog. Daarmee was het aandeel met afstand de sterkste stijger in de AEX. Sinds zaterdag is de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam voor het eerst helemaal open. Onder meer het Eet Theater en de bioscoop in Leidschendam mochten door de coronaversoepelingen dit weekend eindelijk gasten ontvangen.

Hoofdindex

De hoofdindex op Beursplein 5 sloot 0,1 procent hoger op 719,43 punten. KPN was de hekkensluiter bij de Amsterdamse hoofdfondsen met een min van ruim 4 procent. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1068,61 punten. De graadmeters in Parijs en Londen klommen tot 0,3 procent, die Frankfurt verloor 0,2 procent. Volgens statistiekbureau Eurostat kromp de economie van het eurogebied in het eerste kwartaal met 0,3 procent. Eerder werd nog een neergang van 0,6 procent gemeld.

Hunter Douglas daalde 1,6 procent. De maker van rolgordijn Luxaflex sluit uit dat topman en grootaandeelhouder Ralph Sonnenberg zijn overnamebod van 82 euro per aandeel zal verhogen. Volgens het Nederlands recht mag een bod niet worden verhoogd tot één jaar na het uitbrengen ervan. De speculatie over een mogelijke verhoging van de biedprijs is volgens Hunter Douglas dan ook ongegrond.

Goldman Sachs

In Londen won budgetvlieger easyJet verder 0,4 procent dankzij een koopadvies van Goldman Sachs. De Amerikaanse zakenbank verlaagde daarentegen het advies voor de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa, die bijna 1 procent verloor in Frankfurt. Tabaksfabrikant British American Tobacco (BAT) klom 0,4 procent na een verhoging van de omzetverwachting voor dit jaar.

De euro stond op 1,2178 dollar, tegen 1,2194 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 69,71 dollar. Brentolie steeg 0,5 procent in prijs tot 71,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

48 minuten geleden
Chipbedrijf Marvell fors hoger op negatief Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.

56 minuten geleden
Minister Van Veldhoven: Nederland heeft dieselvoorraad op orde

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.

1 uur geleden
Eigenaar Bild en Politico koopt The Telegraph

BERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.

2 uur geleden
Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar Schiphol

DUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.

3 uur geleden
Gasunie wil onderzoek naar gebruik 'kussengas' in geval van nood

ROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.

3 uur geleden
Koepel pomphouders wil accijnsverlaging vanwege gestegen prijzen

VOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

4 uur geleden