Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelen Vivoryon en Unibail gaan flink omhoog op Damrak

Aandelen Vivoryon en Unibail gaan flink omhoog op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Biotechbedrijf Vivoryon Therapeutics, dat werkt aan een middel tegen Alzheimer, behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers op de beurs in Amsterdam. Ook winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield, onder meer bekend van de grote Westfield Mall of the Netherlands, won flink aan beurswaarde. Maar verder was het een rustige beursdag en de belangrijkste Europese graadmeters lieten kleine uitslagen zien. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het Europese rentebesluit en de Amerikaanse inflatiecijfers, die later deze week bekend worden gemaakt.

Vivoryon profiteerde van het nieuws dat het Alzheimermedicijn van de Japanse farmaceut Eisai en zijn Amerikaanse partner Biogen is goedgekeurd voor gebruik in de Verenigde Staten. Beleggers zetten het aandeel een kleine 5 procent hoger.

Unibail kreeg er maandag al 2,6 procent aan beurswaarde bij en ging nu bijna 6 procent omhoog. Daarmee was het aandeel met afstand de sterkste stijger in de AEX. Sinds zaterdag is de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam voor het eerst helemaal open. Onder meer het Eet Theater en de bioscoop in Leidschendam mochten door de coronaversoepelingen dit weekend eindelijk gasten ontvangen.

Hoofdindex

De hoofdindex op Beursplein 5 sloot 0,1 procent hoger op 719,43 punten. KPN was de hekkensluiter bij de Amsterdamse hoofdfondsen met een min van ruim 4 procent. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1068,61 punten. De graadmeters in Parijs en Londen klommen tot 0,3 procent, die Frankfurt verloor 0,2 procent. Volgens statistiekbureau Eurostat kromp de economie van het eurogebied in het eerste kwartaal met 0,3 procent. Eerder werd nog een neergang van 0,6 procent gemeld.

Hunter Douglas daalde 1,6 procent. De maker van rolgordijn Luxaflex sluit uit dat topman en grootaandeelhouder Ralph Sonnenberg zijn overnamebod van 82 euro per aandeel zal verhogen. Volgens het Nederlands recht mag een bod niet worden verhoogd tot één jaar na het uitbrengen ervan. De speculatie over een mogelijke verhoging van de biedprijs is volgens Hunter Douglas dan ook ongegrond.

Goldman Sachs

In Londen won budgetvlieger easyJet verder 0,4 procent dankzij een koopadvies van Goldman Sachs. De Amerikaanse zakenbank verlaagde daarentegen het advies voor de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa, die bijna 1 procent verloor in Frankfurt. Tabaksfabrikant British American Tobacco (BAT) klom 0,4 procent na een verhoging van de omzetverwachting voor dit jaar.

De euro stond op 1,2178 dollar, tegen 1,2194 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 69,71 dollar. Brentolie steeg 0,5 procent in prijs tot 71,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Restaurantbezoek wordt komend jaar duurder, verwacht FSIN

EDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.

27 minuten geleden
NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

UTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.

1 uur geleden
Persoonsgegevens buitgemaakt bij cyberaanval kledingsite ASOS

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.

1 uur geleden
Japans modewinkelconcern achter Uniqlo op weg om H&M in te halen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.

1 uur geleden
Sjoerdsma verwacht geen algeheel akkoord na overleg EU en China

DEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.

1 uur geleden
Duitsland verdubbelt groeivooruitzicht economie voor dit jaar

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei voor dit jaar ruim verdubbeld, na een beter dan verwachte eerste jaarhelft. Dat komt met name door een sterke export en grote overheidsinvesteringen, die zwakke consumentenbestedingen compenseren.

1 uur geleden
Makelaars zien vaker vertraging huizenbouw om vol stroomnet

UTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.

2 uur geleden