Aandelen Vivendi in trek na Amsterdams beursplan voor muziektak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Vivendi maakte maandag een flinke koerssprong op de beurs in Parijs. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het Franse mediaconglomeraat zijn muziektak Universal Music Group (UMG) voor het einde van het jaar naar de Amsterdamse beurs wil brengen. De stemming op de Europese markten was sowieso positief. De hoop op een stevig economisch herstel van de coronacrisis bleef de aandelenhandel ondersteunen.
De AEX-index op Beursplein 5 zette de opmars richting de 700 punten voort en noteerde rond het middaguur 0,9 procent hoger op 682,56 punten. De laatste keer dat de hoofdindex de psychologische grens van 700 punten wist te bereiken was tijdens het hoogtepunt van de internetzeepbel in 2000. De MidKap won 0,3 procent tot 1015,15 punten. Frankfurt en Parijs stegen tot 1,1 procent. Wall Street is de hele dag gesloten vanwege President's Day.
De Londense FTSE-index dikte 1,4 procent aan. In het Verenigd Koninkrijk heeft inmiddels bijna een kwart van de bevolking de eerste prik gekregen tegen het coronavirus. Door de succesvolle vaccinatiecampagne hoopt premier Boris Johnson over een week de strenge coronamaatregelen wat te versoepelen.
Vivendi
In Parijs werd Vivendi 16 procent meer waard. De mediagroep mikt met de Amsterdamse beursgang van UMG op een waardering van minstens 30 miljard euro. UMG is het muzieklabel achter popsterren als Lady Gaga, Taylor Swift en Billie Eilish. De beurs in Amsterdam blijft ook bijzonder geliefd voor noteringen van investeringsvehikels. Bernard Arnault, de rijkste man van Frankrijk, wil zijn investeringsfonds Pegasus Europe naar het Damrak brengen. Met de beursgang wil de oprichter van luxegoederenconcern LVMH honderden miljoenen euro's ophalen om te investeren in Europese financiële bedrijven.
ING (plus 5,4 procent) profiteerde van een adviesverhoging door Morgan Stanley en was opnieuw koploper in de AEX. Het aandeel steeg vrijdag al bijna 7 procent dankzij sterke resultaten van de bank. Concurrent ABN AMRO volgde met een plus van 3,4 procent. Olie- en gasconcern Shell won dik 3 procent, dankzij de oplopende olieprijzen. Staalconcern ArcelorMittal startte zijn aandeleninkoopprogramma van 650 miljoen dollar en won 2,9 procent. Biotechnoloog Galapagos, die later deze week met cijfers komt, sloot de rij met een min van 3,5 procent.
De euro noteerde op 1,2131 dollar, tegen 1,2127 dollar op vrijdag. De olieprijzen bereikten het hoogste niveau in ruim een jaar. Een vat Amerikaanse olie werd 1,9 procent duurder op 60,58 dollar. Brentolie klom 1,3 procent in prijs tot 63,25 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.
1 uur geledenDES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
5 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
6 uur geleden