Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelen Vivendi in trek na Amsterdams beursplan voor muziektak

Aandelen Vivendi in trek na Amsterdams beursplan voor muziektak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Vivendi maakte maandag een flinke koerssprong op de beurs in Parijs. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het Franse mediaconglomeraat zijn muziektak Universal Music Group (UMG) voor het einde van het jaar naar de Amsterdamse beurs wil brengen. De stemming op de Europese markten was sowieso positief. De hoop op een stevig economisch herstel van de coronacrisis bleef de aandelenhandel ondersteunen.

De AEX-index op Beursplein 5 zette de opmars richting de 700 punten voort en noteerde rond het middaguur 0,9 procent hoger op 682,56 punten. De laatste keer dat de hoofdindex de psychologische grens van 700 punten wist te bereiken was tijdens het hoogtepunt van de internetzeepbel in 2000. De MidKap won 0,3 procent tot 1015,15 punten. Frankfurt en Parijs stegen tot 1,1 procent. Wall Street is de hele dag gesloten vanwege President's Day.

De Londense FTSE-index dikte 1,4 procent aan. In het Verenigd Koninkrijk heeft inmiddels bijna een kwart van de bevolking de eerste prik gekregen tegen het coronavirus. Door de succesvolle vaccinatiecampagne hoopt premier Boris Johnson over een week de strenge coronamaatregelen wat te versoepelen.

Vivendi

In Parijs werd Vivendi 16 procent meer waard. De mediagroep mikt met de Amsterdamse beursgang van UMG op een waardering van minstens 30 miljard euro. UMG is het muzieklabel achter popsterren als Lady Gaga, Taylor Swift en Billie Eilish. De beurs in Amsterdam blijft ook bijzonder geliefd voor noteringen van investeringsvehikels. Bernard Arnault, de rijkste man van Frankrijk, wil zijn investeringsfonds Pegasus Europe naar het Damrak brengen. Met de beursgang wil de oprichter van luxegoederenconcern LVMH honderden miljoenen euro's ophalen om te investeren in Europese financiële bedrijven.

ING (plus 5,4 procent) profiteerde van een adviesverhoging door Morgan Stanley en was opnieuw koploper in de AEX. Het aandeel steeg vrijdag al bijna 7 procent dankzij sterke resultaten van de bank. Concurrent ABN AMRO volgde met een plus van 3,4 procent. Olie- en gasconcern Shell won dik 3 procent, dankzij de oplopende olieprijzen. Staalconcern ArcelorMittal startte zijn aandeleninkoopprogramma van 650 miljoen dollar en won 2,9 procent. Biotechnoloog Galapagos, die later deze week met cijfers komt, sloot de rij met een min van 3,5 procent.

De euro noteerde op 1,2131 dollar, tegen 1,2127 dollar op vrijdag. De olieprijzen bereikten het hoogste niveau in ruim een jaar. Een vat Amerikaanse olie werd 1,9 procent duurder op 60,58 dollar. Brentolie klom 1,3 procent in prijs tot 63,25 dollar.

Meer uit Financieel

Stevige minnen op Wall Street, Cisco Systems onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koersverliezen gesloten. Bij de bedrijven op Wall Street moest Cisco Systems het ontgelden na bekendmaking van cijfers. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches kwam met tegenvallende verwachtingen voor het lopende kwartaal en dook meer dan 12 procent in het rood.

3 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic 380 miljard waard bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft bij een nieuwe financieringsronde 30 miljard dollar opgehaald, waarbij de onderneming een waardering werd toegekend van 380 miljard dollar. Dat maakte Anthropic donderdag bekend. Met het geld wil het Amerikaanse bedrijf verdere investeringen doen in de concurrentiestrijd met rivalen als ChatGPT-moeder OpenAI.

4 uur geleden
Bloomberg: nieuw onderzoek door EU naar Google over advertenties

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.

5 uur geleden
Von der Leyen dreigt met kopgroep voor Spaar- en Investeringsunie

RIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.

5 uur geleden
AEX-index hard omlaag, Adyen en Magnum kelderen na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flink verlies gesloten, onder druk van stevige minnen voor betalingsverwerker Adyen en ijsbedrijf Magnum door slecht ontvangen cijfers. Ook onder meer levensmiddelenconcern Unilever en verzekeraar NN Group kwamen met resultaten.

7 uur geleden
Grand'Italia wordt mogelijk overgenomen door Frans bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.

8 uur geleden
Cisco zakt op Wall Street na tegenvallende vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.

9 uur geleden