Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelen Vivendi in trek na Amsterdams beursplan voor muziektak

Aandelen Vivendi in trek na Amsterdams beursplan voor muziektak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Vivendi maakte maandag een flinke koerssprong op de beurs in Parijs. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het Franse mediaconglomeraat zijn muziektak Universal Music Group (UMG) voor het einde van het jaar naar de Amsterdamse beurs wil brengen. De stemming op de Europese markten was sowieso positief. De hoop op een stevig economisch herstel van de coronacrisis bleef de aandelenhandel ondersteunen.

De AEX-index op Beursplein 5 zette de opmars richting de 700 punten voort en noteerde rond het middaguur 0,9 procent hoger op 682,56 punten. De laatste keer dat de hoofdindex de psychologische grens van 700 punten wist te bereiken was tijdens het hoogtepunt van de internetzeepbel in 2000. De MidKap won 0,3 procent tot 1015,15 punten. Frankfurt en Parijs stegen tot 1,1 procent. Wall Street is de hele dag gesloten vanwege President's Day.

De Londense FTSE-index dikte 1,4 procent aan. In het Verenigd Koninkrijk heeft inmiddels bijna een kwart van de bevolking de eerste prik gekregen tegen het coronavirus. Door de succesvolle vaccinatiecampagne hoopt premier Boris Johnson over een week de strenge coronamaatregelen wat te versoepelen.

Vivendi

In Parijs werd Vivendi 16 procent meer waard. De mediagroep mikt met de Amsterdamse beursgang van UMG op een waardering van minstens 30 miljard euro. UMG is het muzieklabel achter popsterren als Lady Gaga, Taylor Swift en Billie Eilish. De beurs in Amsterdam blijft ook bijzonder geliefd voor noteringen van investeringsvehikels. Bernard Arnault, de rijkste man van Frankrijk, wil zijn investeringsfonds Pegasus Europe naar het Damrak brengen. Met de beursgang wil de oprichter van luxegoederenconcern LVMH honderden miljoenen euro's ophalen om te investeren in Europese financiële bedrijven.

ING (plus 5,4 procent) profiteerde van een adviesverhoging door Morgan Stanley en was opnieuw koploper in de AEX. Het aandeel steeg vrijdag al bijna 7 procent dankzij sterke resultaten van de bank. Concurrent ABN AMRO volgde met een plus van 3,4 procent. Olie- en gasconcern Shell won dik 3 procent, dankzij de oplopende olieprijzen. Staalconcern ArcelorMittal startte zijn aandeleninkoopprogramma van 650 miljoen dollar en won 2,9 procent. Biotechnoloog Galapagos, die later deze week met cijfers komt, sloot de rij met een min van 3,5 procent.

De euro noteerde op 1,2131 dollar, tegen 1,2127 dollar op vrijdag. De olieprijzen bereikten het hoogste niveau in ruim een jaar. Een vat Amerikaanse olie werd 1,9 procent duurder op 60,58 dollar. Brentolie klom 1,3 procent in prijs tot 63,25 dollar.

Meer uit Financieel

China start handelsonderzoeken naar VS voor top Xi en Trump

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China is een tweetal onderzoeken gestart naar handelspraktijken van de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekendgemaakt.

5 minuten geleden
Marktonderzoeker: aantal huishoudens met tv-abonnement daalt

HOUTEN (ANP) - Het aantal huishoudens met een tv-abonnement is vorig jaar gedaald als gevolg van concurrentie met streaming- en videodiensten. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper, die voorziet dat het aantal tv-abonnementen de komende jaren verder daalt.

32 minuten geleden
De Hypotheekshop ziet stevige toename hypotheekrente

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland laten deze week de sterkste stijging zien sinds maart vorig jaar. Dat constateert hypotheekadviesketen De Hypotheekshop. Sinds de VS en Israël een kleine maand geleden Iran aanvielen lopen de rentes duidelijk op.

35 minuten geleden
Italië onderzoekt cosmeticabedrijven om verkoop aan kinderen

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt cosmeticaverkopers Sephora en Benefit Cosmetics, beide eigendom van het Franse luxeconcern LVMH, om mogelijke oneerlijke handelspraktijken. Het onderzoek is gericht op de marketing van producten voor volwassenen aan kinderen en tieners.

1 uur geleden
Britten starten onderzoek naar Just Eat om misleidende recensies

LONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.

1 uur geleden
AEX-index licht lager ondanks uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".

2 uur geleden
India komt met belastingwijzigingen om gestegen brandstofprijzen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).

2 uur geleden