Aandeelhouders Tesla akkoord met megabeloning voor topman Musk
AUSTIN (ANP) - Een meerderheid van de aandeelhouders van Tesla heeft ingestemd met de megabeloning ter waarde van 56 miljard dollar voor topman Elon Musk. Het gaat om de hoogste bonus ooit voor een bestuurder van een Amerikaans bedrijf.
In 2018 stemden aandeelhouders ook al in met de megabonus, die bestaat uit aandelenopties die dankzij de gestegen beurskoers van Tesla veel waard zijn geworden. Maar eerder dit jaar verwierp een rechtbank in de staat Delaware, waar Tesla op papier is gevestigd, het beloningspakket na een aanklacht van een kleine belegger. De uitslag van de nieuwe stemming over de miljardenbeloning is dus niet doorslaggevend, maar kan Musk in zijn hoger beroep wel extra argumenten geven voor zijn zaak.
Enkele grote aandeelhouders hadden aangekondigd tegen de gigantische bonus te stemmen. Onder andere het pensioenfonds voor Californische ambtenaren en het Noorse staatsinvesteringsfonds vinden de beloning buitensporig en zijn kritisch op het toezicht op Musk van de raad van bestuur. Daar zit onder anderen Musks broer Kimbal in.
De afgelopen weken voerden Musk en voorstanders van de beloning openlijk campagne om aandeelhouders in te laten stemmen. Belegger Ron Baron, die al jarenlang in Tesla belegt, waarschuwde dat Musk zou kunnen opstappen bij de autofabrikant. Dat zou uiteindelijk ook de toekomst van Tesla op het spel zetten, suggereerde hij.
Aandeelhouders stemden ook voor de formele verhuizing van Tesla van de staat Delaware naar Texas, waar het hoofdkantoor van de autofabrikant ook staat. Musk kondigde die verplaatsing eerder dit jaar aan uit onvrede over het voor hem nadelige vonnis in Delaware.
De vergadering keurde ook andere voorstellen goed, waaronder de herverkiezing van bestuursleden Kimbal Musk en James Murdoch, zoon van mediamagnaat Rupert Murdoch.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
12 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
3 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
6 uur geleden