Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandeelhouders Funda houden zaak tegen NVM aan

Aandeelhouders Funda houden zaak tegen NVM aan

UTRECHT (ANP) - De procedure die een groep certificaathouders van huizenwebsite Funda had gestart bij de Ondernemingskamer tegen makelaarsorganisatie NVM is aangehouden. Vereniging FundaBelang wil de interne besluitvorming bij de NVM over de toekomst van Funda een kans geven. FundaBelang startte de procedure omdat de NVM in strijd zou handelen met het belang van de huizenwebsite en eigenbelang zou nastreven.

In de aanloop naar de behandeling van de zaak hebben volgens FundaBelang goede gesprekken plaatsgevonden met onder meer de NVM. De vereniging wil de procedure in ieder geval tot eind juli aanhouden.

De certificaathouders, een soort aandeelhouders zonder stemrecht, zijn verenigd onder de naam Vereniging FundaBelang. Deze groep bestaat uit voormalige en huidige makelaars die bij Funda op de achtergrond actief zijn. Ze willen voorkomen dat Funda de positie als marktleider op de Nederlandse huizenmarkt verliest en eisen er daarom een nieuwe aandeelhouder bij.

Ook wil de groep dat de diensten van het platform uitgebreid worden, met bijvoorbeeld hypotheek-, belasting-, en energieadvies. Dat was volgens Timo Smit, de voorzitter van FundaBelang, vanaf de oprichting al de bedoeling en vragen ook consumenten daar om. Maar de NVM zou dit tegenhouden. Verder moeten derde partijen op het platform toegelaten worden en een beursgang van Funda bespreekbaar worden.

Vereniging FundaBelang vertegenwoordigt 570.000 certificaten. De certificaathouders zijn verenigd in een stichting die namens hen een belang heeft in Funda.

Meer uit Financieel

Brussel keurt overname moederbedrijf Pringles door Mars goed

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door chocoladefabrikant Mars goedgekeurd. Eerder dit jaar begon Brussel een uitgebreid mededingingsonderzoek naar de overname, uit bezorgdheid dat de deal tot hogere prijzen voor consumenten zou kunnen leiden. De concurrentiewaakhond zegt nu dat er geen reden meer is voor die zorgen.

11 minuten geleden
Paramount wint op Wall Street na vijandig bod op Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcerns Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) wonnen maandag op de aandelenbeurzen in New York vanwege de overnamestrijd rond WBD. Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount en WBD wonnen tot 8 procent, Netflix verloor opnieuw (min 3 procent).

1 uur geleden
Paramount wil Warner Bros. overnemen voor 108 miljard dollar

LOS ANGELES (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een overnamebod uitgebracht van 108,4 miljard dollar om Warner Bros. Discovery (WBD) in zijn geheel over te nemen. Het bod voor de volledige overname van WBD biedt aandeelhouders 18 miljard dollar meer dan de bieding van streamingdienst Netflix, meldt Paramount.

1 uur geleden
Nieuwe Nederlandse aanbieder voor treinreizen naar Berlijn

BREDA (ANP) - Het Nederlandse GoVolta biedt vanaf maart een nieuwe optie om met de trein naar Berlijn en Hamburg te reizen. Na een moeizaam toegangstraject heeft de Bredase onderneming met steun van Keolis, een dochteronderneming van het Franse spoorwegbedrijf SNCF, genoeg geld beschikbaar om drie keer per week vanuit Amsterdam naar de Duitse steden te reizen. Komende zomer worden dat dagelijkse verbindingen, later moet Parijs daar bijkomen.

3 uur geleden
Brussel: Musk heeft vrijheid om 'gekke uitspraken' EU te doen

BRUSSEL (ANP) - "Het ligt binnen de vrijheid van meningsuiting om compleet gekke uitlatingen te doen", laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten na opmerkingen van Elon Musk. De eigenaar van X suggereerde de EU volledig af te schaffen en vergeleek op X de EU met het naziregime, nadat de Commissie het socialmediaplatform vrijdag een boete van 120 miljoen euro had gegeven.

3 uur geleden
Meta komt EU tegemoet met keuze bij persoonlijke advertenties

BRUSSEL (ANP) - Meta komt de Europese Commissie tegemoet door gebruikers van Instagram en Facebook binnenkort de keuze te bieden om minder gepersonaliseerde advertenties te zien. Het Amerikaanse techbedrijf moest zijn beleid aanpassen om te ontkomen aan een boete, nadat Brussel eerder had vastgesteld dat Meta de Europese digitale regels had overtreden.

3 uur geleden
Meer luchtvaartpassagiers EU, Schiphol tweede drukste luchthaven

LUXEMBURG (ANP) - Het aantal luchtvaartpassagiers in de Europese Unie is vorig jaar gegroeid en Schiphol was de op een na drukste luchthaven. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat waren er vorig jaar in totaal 1,1 miljard luchtvaartreizigers binnen de EU, een toename van meer dan 8 procent vergeleken met 2023.

5 uur geleden