Aandeelhouders Chevron stemmen voor terugdringen CO2-uitstoot
SAN RAMON (ANP/BLOOMBERG) - De aandeelhouders van oliemaatschappij Chevron hebben in meerderheid voor een klimaatresolutie gestemd. De motie van de activistische aandeelhouder Follow This riep het Amerikaanse bedrijf op harde doelen te stellen om onder meer CO2-uitstoot te verminderen.
Volgens een voorlopige telling stemde 61 procent van de aandeelhouders voor de resolutie tijdens de jaarlijkse investeerdersvergadering van Chevron. "Deze meerderheid is een nieuwe overwinning voor het gevecht tegen klimaatverandering", zegt Mark van Baal, oprichter van Follow This. "Institutionele beleggers als pensioenfondsen begrijpen dat geen enkele belegging veilig is in een wereldeconomie die wordt verwoest door rampzalige klimaatverandering."
De raad van bestuur van Chevron had nog opgeroepen de motie te verwerpen. Een voorstel waarin Chevron werd gevraagd te rapporteren over hoe een aanzienlijke vermindering van de vraag naar fossiele brandstoffen zijn activiteiten zou beïnvloeden, werd niet aangenomen.
Het is het zoveelste teken dat oliebedrijven onder toenemende druk komen te staan om milieuproblemen aan te pakken. Eerder op de dag bepaalde een Nederlandse rechtbank dat Shell de CO2-uitstoot die het veroorzaakt drastisch moet verlagen. Bij ExxonMobil lukte het een activistische investeerder met een piepklein belang in het concern, om een tweetal bestuurszetels te bemachtigen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs heeft de AEX-index donderdag voor het eerst in de geschiedenis de 1000 puntengrens bereikt. De hoofdindex, die sinds vorig jaar bestaat uit de dertig grootste bedrijven op de Nederlandse beurs, tikte een niveau aan van 1009,69 punten. Dat is de hoogste stand ooit. De belangrijkste beursindex van Nederland begon 2026 op 951,29 punten en is daarmee in de eerste twee weken van het nieuwe jaar ruim 5 procent in waarde gestegen. In heel 2025 won de AEX meer dan 8 procent.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Fastned, een uitbater van laadstations voor elektrische auto's, heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet geboekt. Het bedrijf opende in het vierde kwartaal van 2025 nieuwe laadstations en breidde bestaande locaties uit. Tijdens de vakantieperiode hebben meer mensen volgens Fastned hun voertuigen opgeladen en het bedrijf profiteerde van de aanhoudende groei van het aantal volledig elektrische voertuigen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in december voor de vierde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september, oktober en november zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
10 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
13 uur geleden