Aandeelhouders Chevron stemmen voor terugdringen CO2-uitstoot
SAN RAMON (ANP/BLOOMBERG) - De aandeelhouders van oliemaatschappij Chevron hebben in meerderheid voor een klimaatresolutie gestemd. De motie van de activistische aandeelhouder Follow This riep het Amerikaanse bedrijf op harde doelen te stellen om onder meer CO2-uitstoot te verminderen.
Volgens een voorlopige telling stemde 61 procent van de aandeelhouders voor de resolutie tijdens de jaarlijkse investeerdersvergadering van Chevron. "Deze meerderheid is een nieuwe overwinning voor het gevecht tegen klimaatverandering", zegt Mark van Baal, oprichter van Follow This. "Institutionele beleggers als pensioenfondsen begrijpen dat geen enkele belegging veilig is in een wereldeconomie die wordt verwoest door rampzalige klimaatverandering."
De raad van bestuur van Chevron had nog opgeroepen de motie te verwerpen. Een voorstel waarin Chevron werd gevraagd te rapporteren over hoe een aanzienlijke vermindering van de vraag naar fossiele brandstoffen zijn activiteiten zou beïnvloeden, werd niet aangenomen.
Het is het zoveelste teken dat oliebedrijven onder toenemende druk komen te staan om milieuproblemen aan te pakken. Eerder op de dag bepaalde een Nederlandse rechtbank dat Shell de CO2-uitstoot die het veroorzaakt drastisch moet verlagen. Bij ExxonMobil lukte het een activistische investeerder met een piepklein belang in het concern, om een tweetal bestuurszetels te bemachtigen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met stevige verliezen gesloten door zorgen van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten escaleert. Door aanvallen van Iran is grote schade ontstaan aan gasinstallaties in Qatar, waardoor de olie- en gasprijzen almaar verder oplopen. Ook verwerkte de markt een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia stelt een onderzoek in naar gebeurtenissen rond een vlucht vorige maand omdat enkele passagiers tijdens de vlucht in de cockpit zaten. Het gaat om een vlucht op 21 februari van het Egyptische Hurghada naar Schiphol die overboekt was. Dat bevestigt een woordvoerster van Transavia na berichtgeving door RTL Nieuws.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Eurolanden moeten niet overdrijven met het helpen van burgers om de stijging van de energieprijzen het hoofd te bieden. Met die waarschuwing is president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag gekomen na het nieuwe ECB-rentebesluit. "Elke budgettaire reactie op de energieprijsschok moet tijdelijk, gericht en op maat zijn", stelde de Française.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt vanuit de Verenigde Staten en de Europese Commissie "geruststellende signalen" dat de Amerikaanse regering zich zal houden aan de handelsafspraken die zij met de EU heeft gemaakt. Dat zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) donderdag in de Kamer.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Innovatiefonds van de Europese Unie levert veel minder resultaat op dan verwacht op het gebied van verduurzaming en innovatie. Het miljardenfonds werd in 2020 opgericht voor financiële steun aan projecten waarbij nieuwe technologieën de uitstoot van broeikasgassen moeten verlagen. Maar het gebruik van dat geld komt amper op gang, meldt de Europese Rekenkamer (ERK) na een analyse.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De eurozone is ondanks de oorlog in het Midden-Oosten en de gestegen energieprijzen "goed gepositioneerd" om de bijbehorende onzekerheid aan te kunnen. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een toelichting op het besluit eerder donderdag om de rente in de eurozone onveranderd te laten.
2 uur geleden