Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandeel Onward wint op Damrak na melding succes bij dwarslaesie

Aandeel Onward wint op Damrak na melding succes bij dwarslaesie

AMSTERDAM (ANP) - Het Eindhovense medisch-technologisch bedrijf Onward Medical is woensdagochtend op de aandelenbeurs in Brussel omhoog geschoten. Het bedrijf werkt aan technologie die mensen met een dwarslaesie weer moet helpen bewegen en meldde een succes. De algehele stemming op de beurs was voorzichtig positief.

Het aandeel van Onward steeg bijna 10 procent in de openingsminuten. Voor het eerst zorgde een implantaat van het bedrijf ervoor dat een persoon met een dwarslaesie ook in zijn handen bewegingsfuncties terugkreeg, meldde het bedrijf.

Ook verzekeraar NN wist de aandacht op zich gericht en verloor ruim 8 procent in Amsterdam. Dinsdag werd na het sluiten van de reguliere handel bekend dat het gerechtshof van Den Haag in het nadeel van NN heeft geoordeeld in een zaak die een claimorganisatie had aangespannen. Die organisatie, Woekerpolis.nl, vindt dat de verzekeraar jarenlang te veel kosten in rekening bracht bij klanten met een beleggingsverzekering en kreeg daarin gelijk. Dat maakt de weg mogelijk vrij voor een compensatieclaim.

Adyen

Analisten van de Belgische bank KBC wijzen erop dat de verzekeraar nog geen inschatting kan geven van de financiële impact van die tegenvaller. "Maar als verdere juridische stappen negatief uitpakken voor NN, kan de impact gemakkelijk in de honderden miljoenen euro's lopen", schrijven de volgers van het aandeel.

De AEX begon met een winst van 0,2 procent, op een stand van 722,60 punten. De sterkste stijger was betalingsverwerker Adyen met een plus van zo'n 4 procent. Kenners van de bank Barclays verhoogden hun advies voor het aandeel, dat eerder dit jaar fors aan waarde verloor.

H&M

De MidKap steeg een fractie tot 826,06 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,2 procent. Londen zakte een fractie.

Op de beurs in Stockholm verloor modeketen H&M 1,5 procent. De verkoop van kleding zit deze maand in het slop door het warme weer, meldde het bedrijf bij zijn derdekwartaalcijfers. Ook bleef de winstmarge achter bij de eigen doelstelling van het modeconcern.

De euro bleef vrijwel vlak ten opzichte van de dollar en was 1,0568 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent meer waard op 91,14 dollar. Brentolie steeg 0,6 procent in waarde tot 94,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

10 minuten geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

2 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

2 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

3 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

3 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

3 uur geleden
Bunq beboet voor laat reageren op door fraude gedupeerde klanten

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.

4 uur geleden