Aandeel Onward wint op Damrak na melding succes bij dwarslaesie
AMSTERDAM (ANP) - Het Eindhovense medisch-technologisch bedrijf Onward Medical is woensdagochtend op de aandelenbeurs in Brussel omhoog geschoten. Het bedrijf werkt aan technologie die mensen met een dwarslaesie weer moet helpen bewegen en meldde een succes. De algehele stemming op de beurs was voorzichtig positief.
Het aandeel van Onward steeg bijna 10 procent in de openingsminuten. Voor het eerst zorgde een implantaat van het bedrijf ervoor dat een persoon met een dwarslaesie ook in zijn handen bewegingsfuncties terugkreeg, meldde het bedrijf.
Ook verzekeraar NN wist de aandacht op zich gericht en verloor ruim 8 procent in Amsterdam. Dinsdag werd na het sluiten van de reguliere handel bekend dat het gerechtshof van Den Haag in het nadeel van NN heeft geoordeeld in een zaak die een claimorganisatie had aangespannen. Die organisatie, Woekerpolis.nl, vindt dat de verzekeraar jarenlang te veel kosten in rekening bracht bij klanten met een beleggingsverzekering en kreeg daarin gelijk. Dat maakt de weg mogelijk vrij voor een compensatieclaim.
Adyen
Analisten van de Belgische bank KBC wijzen erop dat de verzekeraar nog geen inschatting kan geven van de financiƫle impact van die tegenvaller. "Maar als verdere juridische stappen negatief uitpakken voor NN, kan de impact gemakkelijk in de honderden miljoenen euro's lopen", schrijven de volgers van het aandeel.
De AEX begon met een winst van 0,2 procent, op een stand van 722,60 punten. De sterkste stijger was betalingsverwerker Adyen met een plus van zo'n 4 procent. Kenners van de bank Barclays verhoogden hun advies voor het aandeel, dat eerder dit jaar fors aan waarde verloor.
H&M
De MidKap steeg een fractie tot 826,06 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,2 procent. Londen zakte een fractie.
Op de beurs in Stockholm verloor modeketen H&M 1,5 procent. De verkoop van kleding zit deze maand in het slop door het warme weer, meldde het bedrijf bij zijn derdekwartaalcijfers. Ook bleef de winstmarge achter bij de eigen doelstelling van het modeconcern.
De euro bleef vrijwel vlak ten opzichte van de dollar en was 1,0568 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent meer waard op 91,14 dollar. Brentolie steeg 0,6 procent in waarde tot 94,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.
5 uur geleden