Aandeel Onward wint op Damrak na melding succes bij dwarslaesie
AMSTERDAM (ANP) - Het Eindhovense medisch-technologisch bedrijf Onward Medical is woensdagochtend op de aandelenbeurs in Brussel omhoog geschoten. Het bedrijf werkt aan technologie die mensen met een dwarslaesie weer moet helpen bewegen en meldde een succes. De algehele stemming op de beurs was voorzichtig positief.
Het aandeel van Onward steeg bijna 10 procent in de openingsminuten. Voor het eerst zorgde een implantaat van het bedrijf ervoor dat een persoon met een dwarslaesie ook in zijn handen bewegingsfuncties terugkreeg, meldde het bedrijf.
Ook verzekeraar NN wist de aandacht op zich gericht en verloor ruim 8 procent in Amsterdam. Dinsdag werd na het sluiten van de reguliere handel bekend dat het gerechtshof van Den Haag in het nadeel van NN heeft geoordeeld in een zaak die een claimorganisatie had aangespannen. Die organisatie, Woekerpolis.nl, vindt dat de verzekeraar jarenlang te veel kosten in rekening bracht bij klanten met een beleggingsverzekering en kreeg daarin gelijk. Dat maakt de weg mogelijk vrij voor een compensatieclaim.
Adyen
Analisten van de Belgische bank KBC wijzen erop dat de verzekeraar nog geen inschatting kan geven van de financiële impact van die tegenvaller. "Maar als verdere juridische stappen negatief uitpakken voor NN, kan de impact gemakkelijk in de honderden miljoenen euro's lopen", schrijven de volgers van het aandeel.
De AEX begon met een winst van 0,2 procent, op een stand van 722,60 punten. De sterkste stijger was betalingsverwerker Adyen met een plus van zo'n 4 procent. Kenners van de bank Barclays verhoogden hun advies voor het aandeel, dat eerder dit jaar fors aan waarde verloor.
H&M
De MidKap steeg een fractie tot 826,06 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,2 procent. Londen zakte een fractie.
Op de beurs in Stockholm verloor modeketen H&M 1,5 procent. De verkoop van kleding zit deze maand in het slop door het warme weer, meldde het bedrijf bij zijn derdekwartaalcijfers. Ook bleef de winstmarge achter bij de eigen doelstelling van het modeconcern.
De euro bleef vrijwel vlak ten opzichte van de dollar en was 1,0568 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent meer waard op 91,14 dollar. Brentolie steeg 0,6 procent in waarde tot 94,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
35 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.
2 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Tesla gaat waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots verkopen aan het grote publiek. Dat zei Elon Musk op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Volgens de topman van de autofabrikant zal de toekomst van het bedrijf steeds meer afhangen van dergelijke humanoïde robots.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoofdindex aan de Amsterdamse beurs is donderdag weer boven de 1000 punten gesloten. Daarmee overheerst de opluchting bij beleggers dat de geopolitieke rel tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland weer wat tot bedaren lijkt te komen. Vorige week kwam de AEX-index al boven de grens van 1000 punten, maar daarna zakte de graadmeter door de angst voor nieuwe Amerikaanse heffingen en de mogelijkheid van een gewapend conflict.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Een Nederlands plan met uitzonderingen op de verplichte acceptatie van contant geld gaat veel te ver. Dat stelt de Europese Centrale Bank (ECB) in een kritisch adviesrapport, waarin de centrale bank zegt "zeer bezorgd" te zijn omdat het plan de status van wettig betaalmiddel van eurocontanten dreigt te ondermijnen.
4 uur geleden