Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Aandeel Berkshire Hathaway te veel waard voor Nasdaq'

'Aandeel Berkshire Hathaway te veel waard voor Nasdaq'

NEW YORK (ANP) - Het aandeel van Berkshire Hathaway, het investeringsfonds van de wereldberoemde Warren Buffett, is te veel waard geworden voor de Amerikaanse beursuitbater Nasdaq, schrijft The Wall Street Journal. Een klasse A-aandeel, er zijn ook veel goedkopere klasse B-aandelen, wordt momenteel verhandeld voor ruim 431.000 dollar. Door de manier waarop Nasdaq de waarde van aandelen vastlegt in zijn computersystemen, kan het geen prijzen aan hoger dan 429.496,7295 dollar.

Het systeem van Nasdaq maakt gebruik van 32 bits en vier cijfers achter de komma. Momenteel werkt de beursuitbater aan een update naar een 64 bitssysteem waarmee aandelen veel meer waard kunnen zijn voordat er weer een probleem ontstaat.

Totdat de update helemaal is doorgevoerd publiceert Nasdaq de prijzen van aandelen die op 98 procent van het maximum komen niet meer. In de praktijk betekent dit dat alleen de prijs van de aandelen van Berkshire Hathaway niet te vinden is in de Nasdaq-prijslijst. Het op een na duurste aandeel op de beurs is dat van huizenbouwer NVR dat zo'n 5100 dollar waard is.

Buffett heeft al tientallen jaren geweigerd het aandeel Berkshire Hathaway te splitsen. Veel bedrijven doen dat als hun aandeel te duur dreigt te worden. Ze besluiten dan één aandeel om te zetten in een veelvoud daarvan, waardoor de prijs evenredig lager wordt. Het nieuwe aantal aandelen is namelijk gezamenlijk evenveel waard als één aandeel vlak voor de splitsing. Buffett vindt een duur aandeel echter geen probleem. De investeerder heeft ooit gezegd dat als het aandeel te goedkoop wordt dat er dan kortetermijnbeleggers op afkomen.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

2 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

3 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

3 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

4 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

4 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

6 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

6 uur geleden