Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Aandeel Berkshire Hathaway te veel waard voor Nasdaq'

'Aandeel Berkshire Hathaway te veel waard voor Nasdaq'

NEW YORK (ANP) - Het aandeel van Berkshire Hathaway, het investeringsfonds van de wereldberoemde Warren Buffett, is te veel waard geworden voor de Amerikaanse beursuitbater Nasdaq, schrijft The Wall Street Journal. Een klasse A-aandeel, er zijn ook veel goedkopere klasse B-aandelen, wordt momenteel verhandeld voor ruim 431.000 dollar. Door de manier waarop Nasdaq de waarde van aandelen vastlegt in zijn computersystemen, kan het geen prijzen aan hoger dan 429.496,7295 dollar.

Het systeem van Nasdaq maakt gebruik van 32 bits en vier cijfers achter de komma. Momenteel werkt de beursuitbater aan een update naar een 64 bitssysteem waarmee aandelen veel meer waard kunnen zijn voordat er weer een probleem ontstaat.

Totdat de update helemaal is doorgevoerd publiceert Nasdaq de prijzen van aandelen die op 98 procent van het maximum komen niet meer. In de praktijk betekent dit dat alleen de prijs van de aandelen van Berkshire Hathaway niet te vinden is in de Nasdaq-prijslijst. Het op een na duurste aandeel op de beurs is dat van huizenbouwer NVR dat zo'n 5100 dollar waard is.

Buffett heeft al tientallen jaren geweigerd het aandeel Berkshire Hathaway te splitsen. Veel bedrijven doen dat als hun aandeel te duur dreigt te worden. Ze besluiten dan één aandeel om te zetten in een veelvoud daarvan, waardoor de prijs evenredig lager wordt. Het nieuwe aantal aandelen is namelijk gezamenlijk evenveel waard als één aandeel vlak voor de splitsing. Buffett vindt een duur aandeel echter geen probleem. De investeerder heeft ooit gezegd dat als het aandeel te goedkoop wordt dat er dan kortetermijnbeleggers op afkomen.

Meer uit Financieel

BMW roept in Nederland duizenden auto's terug om brandrisico

MÜNCHEN (ANP) - BMW roept in Nederland 4233 auto's terug om een brandrisico. Volgens het bedrijf gaat het om voertuigen van de 5-serie en de 7-serie. De eigenaren worden momenteel door BMW benaderd om het probleem te verhelpen.

12 minuten geleden
Luchtvaartaandelen zakken op lager Wall Street na aanval op Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen gingen maandag omlaag op de beurzen in New York. American Airlines, Delta Air Lines en United Airlines zakten tot 6,7 procent door de vele annuleringen van vluchten naar het Midden-Oosten. Ook kampten de luchtvaarders met een sterke stijging van de brandstofprijzen door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Olieproducenten als ExxonMobil en Chevron profiteerden van de hogere olieprijzen en stegen 1,8 en 0,8 procent.

13 minuten geleden
Ministerie ziet nog geen gastekorten, wel hogere prijzen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat ziet "geen tekenen van fysieke tekorten" aan gas, nu Qatar de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft stilgelegd. Dat laat een woordvoerder weten. Wel stijgen de prijzen op de internationale gasmarkt.

24 minuten geleden
Brancheorganisatie roept op burgerluchtvaart te sparen rond Iran

MONTREAL (ANP/AFP/RTR/DPA) - Luchtvaartorganisatie IATA heeft de strijdende partijen in het Midden-Oosten opgeroepen de burgerluchtvaart te ontzien. "Het is essentieel dat landen hun verplichtingen nakomen om burgers en de burgerluchtvaart te sparen", aldus de International Air Transport Association in een persbericht. Die brancheorganisatie vertegenwoordigt 85 procent van de commerciële luchtvaart.

43 minuten geleden
ASML wil assortiment uitbreiden, zegt hoge directeur

SAN JOSE (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML heeft ambitieuze plannen om zijn assortiment aan chipproductieapparatuur uit te breiden met verschillende nieuwe producten. Zo wil het concern meer profijt halen uit de snelgroeiende markt voor kunstmatige-intelligentiechips, heeft technologiedirecteur Marco Pieters van het Veldhovense bedrijf gezegd tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Nederlandse bedrijven scherp op personeel in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zijn scherp op de veiligheid van hun medewerkers in het Midden-Oosten vanwege de onrust daar. Baggeraar Boskalis heeft meerdere kantoren in de regio en vraagt het lokale personeel thuis te werken. Zo'n algehele richtlijn hebben ING en FrieslandCampina niet, maar zij noemen dit wel als mogelijkheid om de veiligheid te waarborgen.

1 uur geleden
Gasprijs bijna 50 procent omhoog na lng-productiestop Qatar

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam schoot maandagmiddag bijna 50 procent omhoog. Dat komt door het nieuws dat Qatar stopt met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen door Iran op Qatarese energiefaciliteiten. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

2 uur geleden