
Aandacht voor vleermuizen bij sloop scholen
OOST-SOUBURG - De gemeente Vlissingen laat de te slopen scholen in Oost-Souburg de komende maanden onderzoeken op de aanwezigheid van vleermuizen. Ze heeft aan meerdere huizen rondom de gebouwen tijdelijk vleermuiskasten opgehangen, zodat de dieren kunnen verhuizen.
Als er bij het onderzoek echt vleermuizen worden aangetroffen, dan moet de gemeente extra actie ondernemen. ‘Bij de nieuwbouw van de scholen brengen we dan voorzieningen aan voor meer permanente bewoning van de vleermuizen’, meldt de gemeente maandag. Vleermuizen krijgen bescherming, omdat veilige leefgebieden voor de dieren schaars zijn. Ze zijn van ecologisch belang voor onder meer het bestuiven van bloemen en het verspreiden van zaden. Ook verorberen ze heel wat muggen.
Informatiebijeenkomst
Achter de schermen vinden ook voorbereidingen voor de nieuwbouw plaats. De aanwonenden van de bouwlocaties worden naar verwachting in maart per brief uitgenodigd voor een digitale informatiebijeenkomst over de bouwplannen en planning’, aldus de gemeente. Basisscholen De Tweemaster-Kameleon en De Burcht-Rietheim krijgen nieuwbouw op hun huidige locaties. Hun gezamenlijke gymzaal wordt gebouwd in de Braamstraat. Het is de bedoeling dat de bouw begin volgend jaar van start gaat en begin 2023 klaar is.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Tijdens een zeer zonnige zondag sloot turnvereniging VTV Vlissingen een succesvol en actief seizoen af met het jaarlijkse eindfeest, met vooral veel waterpret.
16 uur geledenVLISSINGEN - De Rotterdamse voetbalclub Feyenoord komt in de zomervakantie naar s.v. Walcheren in Vlissingen met een Feyenoord Soccer Camp voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar. Het Feyenoord Soccer Camp duurt twee dagen, 7 en 8 juli, en staat onder leiding van gekwalificeerde trainers.
1 dag geledenVLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Bij een aanrijding tussen een scootmobiel en een auto is zaterdagochtend een oudere vrouw gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Keti Koti 2025. Op 1 juli is het twintig jaar geleden dat in Middelburg een monument werd opgericht ter herdenking aan de Zeeuwse betrokkenheid bij slavernij. De afgelopen decennia is steeds duidelijker geworden dat kerken een belangrijke rol gespeeld hebben in dit verleden.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De politie is dringend op zoek naar getuigen van het schietincident zondagochtend op het Bellamypark in Vlissingen. 'Wij weten dat er meerdere mensen zijn die meer inzicht kunnen geven over wat er precies gebeurd is, wie er betrokken zijn en wat de aanleiding is. Wij doen dan ook een oproep aan hen om zich te melden.'
3 dagen geleden