Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor verzekeraar NN op Damrak na koopadvies

Aandacht voor verzekeraar NN op Damrak na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar NN Group. De verzekeraar werd door de kenners van investeringsbank AlphaValue/Baader op de kooplijst gezet. Beleggers verwerken daarnaast nog het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht het rentetarief ongewijzigd. De beleidsmaker van de Fed gaven daarbij aan dit jaar maar één renteverlaging te voorzien. In maart gingen ze nog uit van drie renteverlagingen dit jaar. Voor 2025 worden wel meer verlagingen van het rentetarief voorzien.

Voorafgaand aan het rentebesluit van de Fed werd nog bekendgemaakt dat de consumentenprijzen in de Verenigde Staten in mei minder sterk zijn gestegen dan verwacht. In een toelichting op het rentebesluit noemde Fed-voorzitter Jerome Powell de inflatiecijfers "een stap in de goede richting". Volgens Powell is de inflatie echter nog altijd te hoog en zijn er "meer goede inflatiemetingen" nodig voordat een renteverlaging overwogen kan worden.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. De hoofdindex steeg een dag eerder nog 1,1 procent tot een nieuw slotrecord van 931,79 punten, dankzij het meevallende Amerikaanse inflatiecijfer. De andere Europese beurzen lijken ook met kleine minnen te openen, na de stevige koerswinsten op woensdag.

Chinese auto's

De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio verloor 0,4 procent, ondanks sterke koerswinsten van de Japanse chipbedrijven. Beleggers keken vooral uit naar het rentebesluit van de Bank of Japan, dat vrijdag op het programma staat.

De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,4 procent en de beurs in Shanghai daalde 0,2 procent. De Chinese elektrische autofabrikanten gingen overwegend omhoog, ondanks de aankondiging van de Europese Commissie om vanaf 4 juli fors hogere importheffingen in te voeren voor Chinese elektrische auto's. Volgens analisten liggen de nieuwe tarieven in lijn met de verwachtingen en zijn ze beheersbaar voor fabrikanten als BYD, Geely Automobile Holdings en Zhejiang Leapmotor Technology.

De euro was 1,0804 dollar waard, tegenover 1,0843 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 78,20 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent minder, op 82,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

26 minuten geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

12 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

14 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

16 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

1 dag geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

1 dag geleden