Aandacht voor verzekeraar NN op Damrak na koopadvies
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar NN Group. De verzekeraar werd door de kenners van investeringsbank AlphaValue/Baader op de kooplijst gezet. Beleggers verwerken daarnaast nog het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht het rentetarief ongewijzigd. De beleidsmaker van de Fed gaven daarbij aan dit jaar maar één renteverlaging te voorzien. In maart gingen ze nog uit van drie renteverlagingen dit jaar. Voor 2025 worden wel meer verlagingen van het rentetarief voorzien.
Voorafgaand aan het rentebesluit van de Fed werd nog bekendgemaakt dat de consumentenprijzen in de Verenigde Staten in mei minder sterk zijn gestegen dan verwacht. In een toelichting op het rentebesluit noemde Fed-voorzitter Jerome Powell de inflatiecijfers "een stap in de goede richting". Volgens Powell is de inflatie echter nog altijd te hoog en zijn er "meer goede inflatiemetingen" nodig voordat een renteverlaging overwogen kan worden.
De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. De hoofdindex steeg een dag eerder nog 1,1 procent tot een nieuw slotrecord van 931,79 punten, dankzij het meevallende Amerikaanse inflatiecijfer. De andere Europese beurzen lijken ook met kleine minnen te openen, na de stevige koerswinsten op woensdag.
Chinese auto's
De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio verloor 0,4 procent, ondanks sterke koerswinsten van de Japanse chipbedrijven. Beleggers keken vooral uit naar het rentebesluit van de Bank of Japan, dat vrijdag op het programma staat.
De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,4 procent en de beurs in Shanghai daalde 0,2 procent. De Chinese elektrische autofabrikanten gingen overwegend omhoog, ondanks de aankondiging van de Europese Commissie om vanaf 4 juli fors hogere importheffingen in te voeren voor Chinese elektrische auto's. Volgens analisten liggen de nieuwe tarieven in lijn met de verwachtingen en zijn ze beheersbaar voor fabrikanten als BYD, Geely Automobile Holdings en Zhejiang Leapmotor Technology.
De euro was 1,0804 dollar waard, tegenover 1,0843 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 78,20 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent minder, op 82,28 dollar per vat.
Meer uit Financieel
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
3 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
5 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.
7 uur geleden