Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten verzekeraar NN Group op Damrak

Aandacht voor resultaten verzekeraar NN Group op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar AEX-fonds NN Group. De verzekeraar profiteerde in het eerste halfjaar van gunstige weersomstandigheden in Nederland, waardoor de tak voor schadeverzekeringen minder hoefde uit te keren. Ook verdiende het concern meer met zijn bankdivisie door de gestegen rentes.

De Nederlandse levensverzekeringtak stond volgens topman David Knibbe wel onder druk door "moeilijke marktomstandigheden". Volgens de topman ligt NN op schema om de doelstellingen voor 2025 te halen. Ook houdt de verzekeraar vast aan zijn plan om jaarlijks voor minstens 250 miljoen euro aan eigen aandelen in te kopen.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting verder stijgen, na de stevige winsten een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag eveneens verder omhoog. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent in de plus. De beurzen in Hongkong en Shanghai stegen 2,3 en 1,3 procent.

Adviesverhoging

Heineken zal mogelijk profiteren van een adviesverhoging. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan schroefden hun aanbeveling voor de bierbrouwer op naar kopen.

Ook Galapagos staat in de belangstelling. De biotechnoloog kondigde aan te zijn gestart met een nieuwe onderzoeksfase naar een mogelijke behandeling voor systemische lupus erythematodes, een chronische auto-immuunziekte die aan verschillende organen ontstekingen veroorzaakt.

Nieuwe orders

De fabrikant van elektrische bussen, batterijopslag en laadsystemen Ebusco liet weten drie nieuwe orders te hebben binnengehaald bij Zero Emission Services (ZES). Dat bedrijf levert verwisselbare energiecontainers voor binnenvaartschepen.

NX Filtration kwam nog met cijfers. De waterzuiveraar zag het nettoverlies oplopen bij een vrijwel gelijke omzet. Het bedrijf verlaagde vorige maand al zijn omzetverwachting voor het hele jaar.

Hoge sluiting

De Europese beurzen sloten maandag stevig hoger. De AEX steeg 1,1 procent tot 741,76 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs wonnen tot 1,4 procent. Londen was gesloten. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,6 procent in de plus op 34.559,98 punten. De brede S&P 500 won 0,6 procent en techbeurs Nasdaq klom 0,8 procent.

De euro was 1,0820 dollar waard, tegen 1,0807 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 79,97 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 84,34 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Akkoord over nieuwe EU-meerjarenbegroting lijkt ver weg

BRUSSEL (ANP) - De standpunten van de Europese Commissie en het Europees Parlement over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen mijlenver uit elkaar. Het gaat zowel om de omvang van de begroting als de verdeling van de duizenden miljarden euro's over de verschillende beleidsterreinen zoals landbouw en sociaal beleid. De commissie Financiën van het parlement stemt woensdag over het mandaat waarmee de onderhandelaars van het parlement met de lidstaten tot een akkoord moeten komen. Dat lijkt een stevig gevecht te worden.

4 minuten geleden
OM eist 1,5 jaar cel tegen Peter Gillis om vermeende fraude

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden geëist tegen Peter Gillis. Het OM verdenkt de vastgoedondernemer en realityster van het te laat en onvolledig indienen van vennootschapsbelasting over de jaren 2020 en 2021 voor de Oostappen Groep en andere ondernemingen van Gillis.

40 minuten geleden
JPMorgan Chase-baas waarschuwt voor complexe risico's door oorlog

NEW YORK (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict zorgen voor een "toenemend complexe set aan risico's" voor de economie. Dat meldt topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase in een toelichting op de kwartaalcijfers van de grootste bank van de Verenigde Staten. Dimon zegt wel dat de Amerikaanse economie weerbaar blijft.

1 uur geleden
Luchtvaart dringt in Brussel aan op crisismaatregelen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Europese luchtvaartmaatschappijen roepen Brussel op noodmaatregelen te nemen om de schade van de oorlog met Iran aan te pakken. De sector kampt met wijdverbreide luchtruimsluitingen en groeiende zorgen over tekorten aan vliegtuigbrandstof.

2 uur geleden
Vooruitzichten financiële stabiliteit op code oranje, zegt FSC

DEN HAAG (ANP) - De vooruitzichten voor de stabiliteit van het Nederlandse financiële stelsel staan op code oranje. Dat meldt het Financieel Stabiliteitscomité (FSC), dat bestaat uit vertegenwoordigers van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), De Nederlandsche Bank (DNB) en het ministerie van Financiën.

3 uur geleden
Peter Gillis: kon pas in 2022 goede accountant vinden

DEN BOSCH (ANP) - Vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis zegt een tijd geen accountant te hebben gehad voor het indienen van belastingaangiften voor zijn bedrijf Oostappen Groep in 2020 en 2021. Tijdens de behandeling van de rechtszaak over vermeende belastingfraude over die jaren in de rechtbank in Den Bosch verklaarde hij dat de vaste accountant in 2020 afscheid van hem nam, maar dat hij twee jaar later pas een nieuwe had gevonden.

3 uur geleden
IEA rekent op sterkste daling olievraag sinds coronacrisis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar olie daalt in het tweede kwartaal het hardst sinds de coronapandemie, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Door de Iranoorlog zijn de prijzen voor olieproducten zo hard gestegen dat bepaalde landen en sectoren noodgedwongen hun verbruik verminderen.

4 uur geleden