Aandacht voor resultaten verzekeraar NN Group op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar AEX-fonds NN Group. De verzekeraar profiteerde in het eerste halfjaar van gunstige weersomstandigheden in Nederland, waardoor de tak voor schadeverzekeringen minder hoefde uit te keren. Ook verdiende het concern meer met zijn bankdivisie door de gestegen rentes.
De Nederlandse levensverzekeringtak stond volgens topman David Knibbe wel onder druk door "moeilijke marktomstandigheden". Volgens de topman ligt NN op schema om de doelstellingen voor 2025 te halen. Ook houdt de verzekeraar vast aan zijn plan om jaarlijks voor minstens 250 miljoen euro aan eigen aandelen in te kopen.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting verder stijgen, na de stevige winsten een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag eveneens verder omhoog. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent in de plus. De beurzen in Hongkong en Shanghai stegen 2,3 en 1,3 procent.
Adviesverhoging
Heineken zal mogelijk profiteren van een adviesverhoging. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan schroefden hun aanbeveling voor de bierbrouwer op naar kopen.
Ook Galapagos staat in de belangstelling. De biotechnoloog kondigde aan te zijn gestart met een nieuwe onderzoeksfase naar een mogelijke behandeling voor systemische lupus erythematodes, een chronische auto-immuunziekte die aan verschillende organen ontstekingen veroorzaakt.
Nieuwe orders
De fabrikant van elektrische bussen, batterijopslag en laadsystemen Ebusco liet weten drie nieuwe orders te hebben binnengehaald bij Zero Emission Services (ZES). Dat bedrijf levert verwisselbare energiecontainers voor binnenvaartschepen.
NX Filtration kwam nog met cijfers. De waterzuiveraar zag het nettoverlies oplopen bij een vrijwel gelijke omzet. Het bedrijf verlaagde vorige maand al zijn omzetverwachting voor het hele jaar.
Hoge sluiting
De Europese beurzen sloten maandag stevig hoger. De AEX steeg 1,1 procent tot 741,76 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs wonnen tot 1,4 procent. Londen was gesloten. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,6 procent in de plus op 34.559,98 punten. De brede S&P 500 won 0,6 procent en techbeurs Nasdaq klom 0,8 procent.
De euro was 1,0820 dollar waard, tegen 1,0807 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 79,97 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 84,34 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Aziƫ weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.
2 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP/AFP/BELGA) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
4 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen over de tientallen schepen onder Nederlandse vlag en van Nederlandse reders die op dit moment in de Perzische Golf zijn. Volgens KVNR-directeur Annet Koster kunnen de schepen na de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land nu niet of heel moeilijk weg uit het gebied.
5 uur geleden