Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten verzekeraar NN Group op Damrak

Aandacht voor resultaten verzekeraar NN Group op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar AEX-fonds NN Group. De verzekeraar profiteerde in het eerste halfjaar van gunstige weersomstandigheden in Nederland, waardoor de tak voor schadeverzekeringen minder hoefde uit te keren. Ook verdiende het concern meer met zijn bankdivisie door de gestegen rentes.

De Nederlandse levensverzekeringtak stond volgens topman David Knibbe wel onder druk door "moeilijke marktomstandigheden". Volgens de topman ligt NN op schema om de doelstellingen voor 2025 te halen. Ook houdt de verzekeraar vast aan zijn plan om jaarlijks voor minstens 250 miljoen euro aan eigen aandelen in te kopen.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting verder stijgen, na de stevige winsten een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag eveneens verder omhoog. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent in de plus. De beurzen in Hongkong en Shanghai stegen 2,3 en 1,3 procent.

Adviesverhoging

Heineken zal mogelijk profiteren van een adviesverhoging. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan schroefden hun aanbeveling voor de bierbrouwer op naar kopen.

Ook Galapagos staat in de belangstelling. De biotechnoloog kondigde aan te zijn gestart met een nieuwe onderzoeksfase naar een mogelijke behandeling voor systemische lupus erythematodes, een chronische auto-immuunziekte die aan verschillende organen ontstekingen veroorzaakt.

Nieuwe orders

De fabrikant van elektrische bussen, batterijopslag en laadsystemen Ebusco liet weten drie nieuwe orders te hebben binnengehaald bij Zero Emission Services (ZES). Dat bedrijf levert verwisselbare energiecontainers voor binnenvaartschepen.

NX Filtration kwam nog met cijfers. De waterzuiveraar zag het nettoverlies oplopen bij een vrijwel gelijke omzet. Het bedrijf verlaagde vorige maand al zijn omzetverwachting voor het hele jaar.

Hoge sluiting

De Europese beurzen sloten maandag stevig hoger. De AEX steeg 1,1 procent tot 741,76 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs wonnen tot 1,4 procent. Londen was gesloten. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,6 procent in de plus op 34.559,98 punten. De brede S&P 500 won 0,6 procent en techbeurs Nasdaq klom 0,8 procent.

De euro was 1,0820 dollar waard, tegen 1,0807 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 79,97 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 84,34 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

5 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

6 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

7 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

9 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

9 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

11 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

12 uur geleden