Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten uitzender Randstad op Damrak

Aandacht voor resultaten uitzender Randstad op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Randstad. De uitzender zag de omzet en winst dalen in het derde kwartaal. Topman Sander van 't Noordende sprak van aanhoudende uitdagende macro-economische omstandigheden in het afgelopen kwartaal. Randstad kondigde daarnaast aan de kleinere branchegenoot Zorgwerk te kopen voor ongeveer 323 miljoen euro. Met de overname wil de uitzender de positie in de zorgsector versterken.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin, na de verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten lieten overwegend verliezen zien. De Nikkei in Tokio eindigde 1,4 procent lager, ondanks een waardedaling van de Japanse yen. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street. De hoop dat de Federal Reserve volgende maand de rente opnieuw flink gaat verlagen nam daar af, nadat enkele beleidsmakers van de centrale bank lieten weten liever een wat trager tempo van renteverlagingen te zien.

De Chinese beurzen zagen eerdere winsten verdampen, ondanks speculatie op verdere maatregelen van de Chinese autoriteiten om de economie aan te jagen. Maandag verlaagde de Chinese centrale bank al twee belangrijke rentetarieven om de kredietverlening door banken te stimuleren. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,1 procent en de beurs in Shanghai daalde 0,2 procent.

JDE Peet's

In Amsterdam blijft JDE Peet's in de belangstelling staan. De eigenaar van Douwe Egberts werd maandag 16 procent meer waard. De koerssprong volgde op het nieuws dat grootaandeelhouder JAB zijn belang in het koffie- en theeconcern heeft uitgebreid, waarbij de aandelen werden gekocht tegen een hogere prijs dan de beurskoers.

Ook blijft de aandacht uitgaan naar Ebusco. De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen kelderde maandag 20 procent, nadat het bedrijf liet weten naar de rechter te zijn gestapt om klant Qbuzz te dwingen een order van 45 bussen toch te betalen. Het verlies van de order zou volgens Ebusco flinke druk leggen op de financiële middelen.

Euro- en oliekoersen

In Frankfurt verwerken beleggers de resultaten van SAP. Het Duitse softwareconcern verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar, na sterke kwartaalcijfers.

De euro was 1,0817 dollar waard, tegen 1,0823 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 70,35 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 73,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Grote olieraffinaderij Saudi Aramco stilgelegd na drone-aanval

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft de grote olieraffinaderij Ras Tanura maandagochtend stilgelegd na een drone-aanval waardoor een kleine brand bij het complex uitbrak. Volgens de autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel: er is geen grote schade aan de raffinaderij en er zijn geen gewonden.

39 minuten geleden
Air France-KLM zakt op beurs na onrust Midden-Oosten, Shell wint

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte ruim 7 procent en Shell klom 5 procent.

1 uur geleden
Bedrijfsomstandigheden Nederlandse industrie licht verbeterd

ZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in februari licht verbeterd met een iets sterkere groei van de bedrijvigheid dan een maand eerder. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Die meting werd gedaan voor de aanvallen op Iran.

1 uur geleden
Steeds vaker ondersteuning nodig om onvolledige AOW aan te vullen

AMSTELVEEN (ANP) - Nederland telt steeds meer ouderen die aanvullende inkomensondersteuning ontvangen omdat ze geen volledige AOW krijgen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) voorziet komende jaren een toename met ruim de helft. In 2040 gaat het volgens de organisatie waarschijnlijk om 94.000 huishoudens op een AOW-bevolking van ongeveer 4,6 miljoen mensen.

2 uur geleden
Europese gasprijs stijgt met 25 procent door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag met 25 procent gestegen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Vooral het stilleggen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz drijft de prijs van de brandstof op. Ongeveer een vijfde van het vloeibaar gemaakte aardgas (lng) in de wereld, voornamelijk uit Qatar, wordt via die zeestraat verscheept.

2 uur geleden
Ruim 2 procent meer omzet voor Nederlandse detailhandel

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse detailhandel heeft in januari 2,2 procent meer omzet gedraaid dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het verkoopvolume, dus de hoeveelheid verkochte producten, nam daarbij met 1,2 procent toe. De rest van de omzetgroei kwam door hogere verkoopprijzen.

2 uur geleden
Bank: gasprijs kan verdubbelen als Straat Hormuz maand uitvalt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Europese aardgasprijzen kunnen meer dan verdubbelen als de scheepvaart door de Straat van Hormuz een maand lang wordt stilgelegd. Dat stellen deskundigen van de Amerikaanse bank Goldman Sachs nadat groot scheepvaartverkeer in de belangrijke zeestraat vrijwel tot stilstand is gekomen door de aanvallen rond Iran.

2 uur geleden