Aandacht voor resultaten uitzender Randstad op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Randstad. De uitzender zag de omzet en winst dalen in het derde kwartaal. Topman Sander van 't Noordende sprak van aanhoudende uitdagende macro-economische omstandigheden in het afgelopen kwartaal. Randstad kondigde daarnaast aan de kleinere branchegenoot Zorgwerk te kopen voor ongeveer 323 miljoen euro. Met de overname wil de uitzender de positie in de zorgsector versterken.
De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin, na de verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten lieten overwegend verliezen zien. De Nikkei in Tokio eindigde 1,4 procent lager, ondanks een waardedaling van de Japanse yen. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street. De hoop dat de Federal Reserve volgende maand de rente opnieuw flink gaat verlagen nam daar af, nadat enkele beleidsmakers van de centrale bank lieten weten liever een wat trager tempo van renteverlagingen te zien.
De Chinese beurzen zagen eerdere winsten verdampen, ondanks speculatie op verdere maatregelen van de Chinese autoriteiten om de economie aan te jagen. Maandag verlaagde de Chinese centrale bank al twee belangrijke rentetarieven om de kredietverlening door banken te stimuleren. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,1 procent en de beurs in Shanghai daalde 0,2 procent.
JDE Peet's
In Amsterdam blijft JDE Peet's in de belangstelling staan. De eigenaar van Douwe Egberts werd maandag 16 procent meer waard. De koerssprong volgde op het nieuws dat grootaandeelhouder JAB zijn belang in het koffie- en theeconcern heeft uitgebreid, waarbij de aandelen werden gekocht tegen een hogere prijs dan de beurskoers.
Ook blijft de aandacht uitgaan naar Ebusco. De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen kelderde maandag 20 procent, nadat het bedrijf liet weten naar de rechter te zijn gestapt om klant Qbuzz te dwingen een order van 45 bussen toch te betalen. Het verlies van de order zou volgens Ebusco flinke druk leggen op de financiële middelen.
Euro- en oliekoersen
In Frankfurt verwerken beleggers de resultaten van SAP. Het Duitse softwareconcern verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar, na sterke kwartaalcijfers.
De euro was 1,0817 dollar waard, tegen 1,0823 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 70,35 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 73,92 dollar per vat.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.
2 uur geleden