Aandacht voor resultaten Galapagos op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar Galapagos. Het biotechnologiebedrijf stelt het jaar 2023 te hebben afgesloten met een goede kaspositie van 3,7 miljard euro. Dankzij de verkoop van Jyseleca kwam de nettowinst afgelopen jaar uit op bijna 212 miljoen euro, tegen een verlies van 218 miljoen euro in 2022. Galapagos liet eerder al weten de activiteiten van ontstekingsremmer Jyseleca over te dragen aan het Italiaanse Alfasigma.
De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin van de laatste dag van de week. Beleggers lijken het rustig aan te doen na de rally een dag eerder, die volgde op de sterke resultaten van AI-chipbedrijf Nvidia. Vooral de chipbedrijven zoals ASML, ASMI en Besi lieten daardoor stevige winsten zien.
Nvidia zelf sloot donderdag in New York ruim 16 procent hoger en zag de beurswaarde daarmee met 277 miljard dollar oplopen. Het was nog niet eerder voorgekomen dat een bedrijf er in een handelsdag zoveel aan beurswaarde bijkreeg. De totale beurswaarde van Nvidia nadert nu de 2 biljoen dollar.
Huizenprijzen
De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag kleine winsten zien, na de flinke opmars een dag eerder. De beurzen in Hongkong en Shanghai wonnen 0,1 en 0,5 procent, nadat bleek dat de daling van de huizenprijzen in China in januari voor het eerst in tien maanden is afgenomen. De Britse bank Standard Chartered steeg dik 2 procent in Hongkong dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. Ook gaat de bank voor 1 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. In Tokio, waar de Nikkei donderdag een nieuw recordniveau bereikte, was de beurs gesloten.
Brunel kwam ook met cijfers. De detacheerder zag de omzet vorig jaar met 13 procent stijgen. Het bedrijfsresultaat bleef vrijwel onveranderd. Ook Ajax staat in de belangstelling. De beursgenoteerde voetbalclub heeft met heel veel moeite de achtste finales van de Conference League bereikt. In Noorwegen versloeg Ajax Bodø/Glimt met 2-1 in de verlenging.
Verkoop
Hydratec zag de winst in 2023 licht dalen op een gelijkblijvende omzet van 283 miljoen euro. De leverancier van industriële systemen en kunststof bereikte in januari overeenstemming met Ten Cate Investeringsmaatschappij om het bedrijf te kopen en van de beurs in Amsterdam te halen.
De euro was 1,0825 dollar waard, tegen 1,0881 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 78,13 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent goedkoper, op 83,19 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
9 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
11 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
1 dag geleden