Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten Aegon op Damrak

Aandacht voor resultaten Aegon op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar de resultaten van Aegon. De verzekeraar verhoogde de verwachtingen voor het hele jaar iets, ondanks iets mindere kwartaalresultaten dan een jaar eerder. Ook kondigde Aegon een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 150 miljoen euro.

De AEX-index op het Damrak lijkt lager te beginnen, na de lagere slotstanden op Wall Street. Beleggers in New York verwerkten een speech van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell, waarin hij aangaf niet snel forsere renteverlagingen te voorzien. Een lagere rente is over het algemeen gunstiger voor investeringen in aandelen.

De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio won 0,3 procent. De Japanse economie liet in het derde kwartaal weer groei zien, na twee kwartalen van krimp op rij. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,2 procent en de beurs in Shanghai zakte 1,3 procent, na een reeks van macro-economische cijfers. Zo bleek dat de Chinese winkelverkopen in oktober sterker zijn gestegen dan verwacht, terwijl de groei van de industriële productie lager uitviel dan voorzien.

Overnamegerucht

Op het Damrak profiteert Shell mogelijk van een adviesverhoging. De Spaanse bank Santander schroefde de aanbeveling voor het olie- en gasconcern op naar kopen.

Chipbedrijf Besi reageerde donderdag na het sluiten van de beurs nog op een overnamegerucht. Hoewel het inhoudelijk niet inging op het gerucht, liet het bedrijf wel weten dat het "volledig toegewijd is aan de uitvoering van het strategische plan om als onafhankelijk bedrijf de aandeelhouderswaarde te vergroten".

Verkoop dochterbedrijf

Ook Just Eat Takeaway blijft in de belangstelling staan. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl werd in de afgelopen twee dagen bijna een kwart meer waard na de langverwachte verkoop van het Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub.

De euro was 1,0555 dollar waard, tegen 1,0556 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 67,80 dollar. Brentolie werd ook 1,3 procent goedkoper, op 71,61 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vrachtwagenchauffeurs rijden al langzamer om dure diesel

ZOETERMEER (ANP) - Vrachtwagenchauffeurs passen hun rijgedrag al aan door de recordprijzen voor diesel. Dat is in lijn met het advies van Transport en Logistiek Nederland (TLN), al is de branchevereniging zich ervan bewust dat zo'n gedragsaanpassing tijd kost. Om op de korte termijn betalingsproblemen tegen te gaan, levert de optimalisering van de bandenspanning en het rijden met energiezuinigere banden volgens TLN grotere winst op.

44 minuten geleden
AEX herstelt licht na fors verlies door zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.

4 uur geleden
Unilever bevestigt bod van specerijenbedrijf op voedingsdivisie

LONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.

5 uur geleden
Air France-KLM houdt rekening met brandstoftekorten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.

5 uur geleden
Adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.

6 uur geleden
Investeringen begin 2026 gedaald

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.

6 uur geleden
IEA waarschuwt voor grote energiecrisis door oorlog Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.

7 uur geleden