Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten Aegon op Damrak

Aandacht voor resultaten Aegon op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar de resultaten van Aegon. De verzekeraar verhoogde de verwachtingen voor het hele jaar iets, ondanks iets mindere kwartaalresultaten dan een jaar eerder. Ook kondigde Aegon een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 150 miljoen euro.

De AEX-index op het Damrak lijkt lager te beginnen, na de lagere slotstanden op Wall Street. Beleggers in New York verwerkten een speech van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell, waarin hij aangaf niet snel forsere renteverlagingen te voorzien. Een lagere rente is over het algemeen gunstiger voor investeringen in aandelen.

De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio won 0,3 procent. De Japanse economie liet in het derde kwartaal weer groei zien, na twee kwartalen van krimp op rij. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,2 procent en de beurs in Shanghai zakte 1,3 procent, na een reeks van macro-economische cijfers. Zo bleek dat de Chinese winkelverkopen in oktober sterker zijn gestegen dan verwacht, terwijl de groei van de industriële productie lager uitviel dan voorzien.

Overnamegerucht

Op het Damrak profiteert Shell mogelijk van een adviesverhoging. De Spaanse bank Santander schroefde de aanbeveling voor het olie- en gasconcern op naar kopen.

Chipbedrijf Besi reageerde donderdag na het sluiten van de beurs nog op een overnamegerucht. Hoewel het inhoudelijk niet inging op het gerucht, liet het bedrijf wel weten dat het "volledig toegewijd is aan de uitvoering van het strategische plan om als onafhankelijk bedrijf de aandeelhouderswaarde te vergroten".

Verkoop dochterbedrijf

Ook Just Eat Takeaway blijft in de belangstelling staan. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl werd in de afgelopen twee dagen bijna een kwart meer waard na de langverwachte verkoop van het Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub.

De euro was 1,0555 dollar waard, tegen 1,0556 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 67,80 dollar. Brentolie werd ook 1,3 procent goedkoper, op 71,61 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Weer records op Wall Street ondanks uitspraken Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.

7 uur geleden
MKB-voorman Jacco Vonhof wordt voorzitter van Deltalinqs

DEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.

7 uur geleden
Moederbedrijf Facebook aangeklaagd om oplichtingsadvertenties

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.

9 uur geleden
Boete voor Spaanse ex-voetballer Piqué om handel met voorkennis

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.

9 uur geleden
GM ontslaat honderden kantoormedewerkers op IT-afdeling

DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.

10 uur geleden
Minister: verplichte toegang regionale spelers tot netwerk PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.

11 uur geleden
Trump vraagt topmannen Musk en Cook mee naar bezoek aan Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.

11 uur geleden