Aandacht voor resultaten Aegon op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar de resultaten van Aegon. De verzekeraar verhoogde de verwachtingen voor het hele jaar iets, ondanks iets mindere kwartaalresultaten dan een jaar eerder. Ook kondigde Aegon een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 150 miljoen euro.
De AEX-index op het Damrak lijkt lager te beginnen, na de lagere slotstanden op Wall Street. Beleggers in New York verwerkten een speech van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell, waarin hij aangaf niet snel forsere renteverlagingen te voorzien. Een lagere rente is over het algemeen gunstiger voor investeringen in aandelen.
De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio won 0,3 procent. De Japanse economie liet in het derde kwartaal weer groei zien, na twee kwartalen van krimp op rij. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,2 procent en de beurs in Shanghai zakte 1,3 procent, na een reeks van macro-economische cijfers. Zo bleek dat de Chinese winkelverkopen in oktober sterker zijn gestegen dan verwacht, terwijl de groei van de industriële productie lager uitviel dan voorzien.
Overnamegerucht
Op het Damrak profiteert Shell mogelijk van een adviesverhoging. De Spaanse bank Santander schroefde de aanbeveling voor het olie- en gasconcern op naar kopen.
Chipbedrijf Besi reageerde donderdag na het sluiten van de beurs nog op een overnamegerucht. Hoewel het inhoudelijk niet inging op het gerucht, liet het bedrijf wel weten dat het "volledig toegewijd is aan de uitvoering van het strategische plan om als onafhankelijk bedrijf de aandeelhouderswaarde te vergroten".
Verkoop dochterbedrijf
Ook Just Eat Takeaway blijft in de belangstelling staan. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl werd in de afgelopen twee dagen bijna een kwart meer waard na de langverwachte verkoop van het Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub.
De euro was 1,0555 dollar waard, tegen 1,0556 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 67,80 dollar. Brentolie werd ook 1,3 procent goedkoper, op 71,61 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
31 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.
3 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
4 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.
6 uur geleden