Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor rentebesluit ECB op Damrak

Aandacht voor rentebesluit ECB op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag vooral uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). De centrale bank in Frankfurt gaat de rente in het eurogebied naar verwachting met een kwart procentpunt verlagen, nu de inflatie richting het doel van 2 procent beweegt. Het is dan de tweede renteverlaging van dit jaar.

Beleggers zijn vooral benieuwd of de ECB iets gaat zeggen over eventuele verdere verlagingen. Bij het vorige rentebesluit liet ECB-president Christine Lagarde weinig los over mogelijke toekomstige rentestappen. Ze verklaarde dat er per vergadering wordt gekeken naar de dan beschikbare economische gegevens om een besluit te nemen over de rente.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een stevige openingswinst van ruim 1 procent. De Aziatische beurzen gingen ook omhoog. Vooral de chipbedrijven deden het goed dankzij de sterke koerswinsten bij Amerikaanse branchegenoten. Zo sloot het populaire AI-chipbedrijf Nvidia 8 procent hoger op Wall Street.

In Japan wonnen de chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest 5 en 9 procent. De Nikkei in Tokio sloot mede daardoor 3,4 procent hoger, na zeven verliesdagen op rij. Naast de stevige koerswinsten in de chipsector profiteerden de Japanse exportbedrijven van een waardedaling van de Japanse yen. In Seoul steeg de Kospi 1,7 procent, dankzij een flinke koerswinst van chipbedrijf SK Hynix (plus 7 procent). In Taiwan klom de grote chipfabrikant TSMC 5 procent.

In Amsterdam openen de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI naar verwachting flink hoger. De AEX-fondsen ABN AMRO en RELX profiteren daarnaast mogelijk van positieve analistenrapporten. De kenners van de Amerikaanse bank JPMorgan haalden ABN AMRO van de verkooplijst af en de analisten van ING gaven dataleverancier RELX een koopadvies. Bij de middelgrote bedrijven werd luchtvaartcombinatie Air France-KLM door investeringsbank AlphaValue/Baader van de kooplijst gehaald.

Arcadis kondigde aan samen met Witteveen+Bos en vier strategische partners opnieuw te zijn geselecteerd als vaste partner voor het leveren van ingenieursdiensten voor het project Zuidasdok. Dat project gaat over het nieuwe station Amsterdam-Zuid en de verbreding en ondertunneling van de A10 Zuid. Het nieuwe contract heeft een waarde van 105 miljoen euro.

De euro was 1,1019 dollar waard, tegen 1,1011 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 67,91 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 71,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.

13 minuten geleden
Nederland grootste bouwer lange superjachten, maar markt koelt af

AMSTERDAM (ANP) - Nederland was in 2024 de grootste bouwer van lange superjachten ter wereld, meldt ABN AMRO in een nieuwe analyse. In Nederland werden vorig jaar zeven superjachten langer dan tachtig meter gemaakt. Italiƫ is 's werelds grootste superjachtbouwer en produceert vooral kleinere superjachten. Maar na recordjaren lijkt de markt af te koelen.

3 uur geleden
Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.

3 uur geleden
Beurskoers Intel omhoog na gerucht over mogelijk overheidsbelang

NEW YORK (ANP) - De beurskoers van de Amerikaanse chipfabrikant Intel heeft donderdag een vlucht genomen op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel ruim 7 procent hoger nadat persbureau Bloomberg had gemeld dat de regering-Trump in gesprek is met Intel over het nemen van een overheidsbelang in het concern. Dit zou de plannen van Intel om zijn productie in de Verenigde Staten uit te breiden ondersteunen, meldde Bloomberg op basis van ingewijden.

4 uur geleden
Reuters: Meta stond chatbots toe om te flirten met kinderen

MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms stond Meta AI en zijn andere chatbots expliciet toe om 'sensuele' gesprekken te voeren met kinderen. Dat meldt persbureau Reuters, dat een intern beleidsdocument van Meta heeft ingezien en onderzoek naar de kwestie heeft gedaan.

5 uur geleden
Achterafbetaalapp Klarna zet meer geld weg voor slechte leningen

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft in het tweede kwartaal veel meer geld opzijgezet voor leningen die het bedrijf mogelijk nooit meer terugkrijgt. Mede daardoor is het nettoverlies van het Zweedse bedrijf verder opgelopen.

6 uur geleden
Baas Deutsche Bahn ontslagen om 'dramatische' situatie op spoor

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse regering heeft de topman van Deutsche Bahn ontslagen. Met die ingreep hoopt Berlijn het kwakkelende spoorbedrijf te hervormen na jarenlange kritiek op de verslechterende dienstverlening.

7 uur geleden