Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor rente VS en cijfers Basic-Fit op Damrak

Aandacht voor rente VS en cijfers Basic-Fit op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar stijgende rente op de Amerikaanse obligatiemarkten. Zo liep de rente op Amerikaanse tienjarige staatsobligaties op tot bijna 5 procent. De laatste keer dat de tienjaarsrente op 5 procent stond was in 2007. De rente liep verder op nadat de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell in een toespraak verklaarde dat de inflatie in het land nog altijd te hoog is en de rente mogelijk verder omhoog moet om die te bestrijden.

Powell stelde wel dat de Federal Reserve voorzichtig te werk zal gaan met zijn monetaire beleid en dat besluiten genomen zullen worden op basis van alle noodzakelijke gegevens en dat risico's nauwlettend gemonitord worden. De risico's voor de economie zijn volgens hem daarbij toegenomen door de geopolitieke spanningen in de wereld.

Op het Damrak kwam Basic-Fit met resultaten. De fitnessketen zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar met 36 procent stijgen. Het aantal leden nam toe met 18 procent tot 3,7 miljoen. Van het aantal leden had 44 procent een premium-abonnement. Het bedrijf bevestigde daarnaast de doelstelling om dit jaar een omzet van minstens 1 miljard euro te behalen. Topman René Moos verwacht daarbij dat de gemiddelde omzet per lid zal blijven stijgen in de komende jaren.

Nikkei

De AEX-index lijkt lager te openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag ook verliezen zien. De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 0,3 en 0,6 procent. De Chinese centrale bank hield de rente op eenjarige leningen, die dient als maatstaf voor kredieten aan bedrijven en huishoudens, onveranderd. Ook het rentetarief voor leningen met een looptijd van vijf jaar, waarop de meeste hypotheken in het land worden afgestemd, bleef ongewijzigd.

De Nikkei in Tokio sloot de week een half procent lager af, ondanks een afkoeling van de Japanse inflatie tot 3 procent. Daiichi Sankyo steeg 14 procent. De Japanse farmaceut verkoopt de rechten op drie veelbelovende kankermedicijnen die het bedrijf in ontwikkeling heeft voor 22 miljard dollar aan zijn Amerikaanse branchegenoot Merck.

Beter Bed

Beter Bed opende ook de boeken. De beddenverkoper, die wordt overgenomen door investeerder Torqx en na de overname van de Amsterdamse beurs verdwijnt, zag de omzet afgelopen kwartaal licht stijgen.

De euro was 1,0574 dollar waard, tegen 1,0578 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,2 procent meer op 90,42 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 93,26 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Werkloosheid loopt licht op tot 3,9 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in augustus licht gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In juli was dat 3,8 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 5000 per maand toe.

44 minuten geleden
Gemengd beeld op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.

9 uur geleden
Fed blijft zich inzetten voor onafhankelijkheid, zegt voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.

10 uur geleden
Federal Reserve verlaagt rente na politiek beladen vergadering

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.

11 uur geleden
China traag met exportvergunningen aardmetalen voor EU-bedrijven

BEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.

12 uur geleden
Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.

12 uur geleden
Topman luxemerk Gucci na amper een jaar vervangen

PARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.

13 uur geleden