Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Prosus aan begin beursweek vol rentebesluiten

Aandacht voor Prosus aan begin beursweek vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar Prosus. De techinvesteerder kondigde aan dat topman Bob van Dijk zijn functie per direct zal neerleggen. Van Dijk treedt ook af als topman bij het Zuid-Afrikaanse moederbedrijf Naspers en stapt uit de bestuursraden van beide bedrijven. Hij blijft wel tot eind september 2024 aan als adviseur van de groep. Een reden voor zijn vertrek werd niet gegeven.

Van Dijk was sinds 2014 de hoogste baas van Naspers en sinds de beursgang in 2019 van Prosus. Ervin Tu, hoofd investeringen, zal tijdelijk de rol van topman van Naspers en Prosus op zich nemen. De bedrijven lieten verder weten dat de strategische doelstellingen ongewijzigd blijven.

De nieuwe beursweek staat verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Beleggers hopen dat de Fed opnieuw een rentepauze zal houden. In juni werd ook al een pauze gehouden. Die was echter van korte duur, want een maand later werd de rente alweer verhoogd. Of het rentetarief in de Verenigde Staten later dit jaar verder zal worden verhoogd is nog onzeker.

Vrije dag

Naast de Fed vergadert deze week ook de Bank of England over het rentetarief. De Britse centrale bank zal naar verwachting de rente verder gaan verhogen, maar dat zou mogelijk wel de laatste stap kunnen zijn. Verder staan ook rentevergaderingen in onder meer Japan en Turkije op het programma.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht lager begin. Ook de andere Europese beurzen lijken met verliezen te openen. De Aziatische aandelenmarkten gingen maandag overwegend omlaag. In Tokio hadden beleggers een vrije dag. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,9 procent in de min en de beurs in Shanghai won 0,1 procent.

Aangehouden

Het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande liet in Hongkong een wilde koersbeweging zien. Het aandeel kelderde aanvankelijk 25 procent nadat bekend was geworden dat de politie in de stad Shenzhen een aantal medewerkers van Evergrande Financial Wealth Management had aangehouden. Een reden voor de arrestatie van de medewerkers van de vermogensbeheerdivisie van Evergrande werd niet gegeven. Het aandeel wist het koersverlies weg te werken en noteerde vrijwel onveranderd.

De euro was 1,0673 dollar waard, tegen 1,0671 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent tot 91,53 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 94,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

10 minuten geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

42 minuten geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

1 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

1 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

2 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

4 uur geleden
Trump dreigt Fed-baas na einde van zijn termijn uit Fed te zetten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.

4 uur geleden