Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Prosus aan begin beursweek vol rentebesluiten

Aandacht voor Prosus aan begin beursweek vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar Prosus. De techinvesteerder kondigde aan dat topman Bob van Dijk zijn functie per direct zal neerleggen. Van Dijk treedt ook af als topman bij het Zuid-Afrikaanse moederbedrijf Naspers en stapt uit de bestuursraden van beide bedrijven. Hij blijft wel tot eind september 2024 aan als adviseur van de groep. Een reden voor zijn vertrek werd niet gegeven.

Van Dijk was sinds 2014 de hoogste baas van Naspers en sinds de beursgang in 2019 van Prosus. Ervin Tu, hoofd investeringen, zal tijdelijk de rol van topman van Naspers en Prosus op zich nemen. De bedrijven lieten verder weten dat de strategische doelstellingen ongewijzigd blijven.

De nieuwe beursweek staat verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Beleggers hopen dat de Fed opnieuw een rentepauze zal houden. In juni werd ook al een pauze gehouden. Die was echter van korte duur, want een maand later werd de rente alweer verhoogd. Of het rentetarief in de Verenigde Staten later dit jaar verder zal worden verhoogd is nog onzeker.

Vrije dag

Naast de Fed vergadert deze week ook de Bank of England over het rentetarief. De Britse centrale bank zal naar verwachting de rente verder gaan verhogen, maar dat zou mogelijk wel de laatste stap kunnen zijn. Verder staan ook rentevergaderingen in onder meer Japan en Turkije op het programma.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht lager begin. Ook de andere Europese beurzen lijken met verliezen te openen. De Aziatische aandelenmarkten gingen maandag overwegend omlaag. In Tokio hadden beleggers een vrije dag. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,9 procent in de min en de beurs in Shanghai won 0,1 procent.

Aangehouden

Het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande liet in Hongkong een wilde koersbeweging zien. Het aandeel kelderde aanvankelijk 25 procent nadat bekend was geworden dat de politie in de stad Shenzhen een aantal medewerkers van Evergrande Financial Wealth Management had aangehouden. Een reden voor de arrestatie van de medewerkers van de vermogensbeheerdivisie van Evergrande werd niet gegeven. Het aandeel wist het koersverlies weg te werken en noteerde vrijwel onveranderd.

De euro was 1,0673 dollar waard, tegen 1,0671 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent tot 91,53 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 94,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ubisoft stelde resultaten uit door onjuiste opgave omzet

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.

2 uur geleden
KLM noemt investering Schiphol belangrijk, zorgen over kosten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.

2 uur geleden
Hoge Raad: dertien jaar lang uitzendkracht inhuren is te lang

DEN HAAG (ANP) - Een uitzendkracht dertien jaar onafgebroken inhuren is te lang. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag beslist in een zaak die was aangespannen door een werknemer die meermaals vroeg om een vast dienstverband. Het bedrijf waar hij als uitzendkracht werkte, weigerde dit. Dat het bedrijf zich beroept op de behoefte aan een 'flexibele schil', is volgens de hoogste Nederlandse rechter geen rechtvaardiging om een uitzendkracht zo lang in te lenen.

2 uur geleden
Amsterdam kritisch op investeringen Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.

2 uur geleden
Media: moederbedrijf Kruidvat mogelijk naar de beurs

HONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.

3 uur geleden
Huurders en corporaties voor maximale huurstijging van 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De belangenbehartigers voor huurders en woningcorporaties gaan samen pleiten voor regels die de huurstijging moeten beperken. Ze willen dat de huur voor sociale huurwoningen van corporaties jaarlijks met maximaal 4 procent mag stijgen. Dat moet wat corporatiekoepel Aedes en huurdersclub Woonbond betreft wettelijk worden vastgelegd.

3 uur geleden
AEX-index hard omlaag na terugkeer AI-zorgen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag flink lager geopend. De twijfel over de hoge waarderingen van de grote techbedrijven keerde weer terug na een negatieve ommezwaai op Wall Street. Donderdag leken de sterke kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia nog voor enige opluchting te zorgen. De resultaten van de belangrijke aanjager van de AI-opmars op de beurzen waren uiteindelijk niet voldoende om de zorgen over de hoge waarderingen en de forse AI-investeringen weg te nemen.

4 uur geleden