Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Prosus aan begin beursweek vol rentebesluiten

Aandacht voor Prosus aan begin beursweek vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar Prosus. De techinvesteerder kondigde aan dat topman Bob van Dijk zijn functie per direct zal neerleggen. Van Dijk treedt ook af als topman bij het Zuid-Afrikaanse moederbedrijf Naspers en stapt uit de bestuursraden van beide bedrijven. Hij blijft wel tot eind september 2024 aan als adviseur van de groep. Een reden voor zijn vertrek werd niet gegeven.

Van Dijk was sinds 2014 de hoogste baas van Naspers en sinds de beursgang in 2019 van Prosus. Ervin Tu, hoofd investeringen, zal tijdelijk de rol van topman van Naspers en Prosus op zich nemen. De bedrijven lieten verder weten dat de strategische doelstellingen ongewijzigd blijven.

De nieuwe beursweek staat verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Beleggers hopen dat de Fed opnieuw een rentepauze zal houden. In juni werd ook al een pauze gehouden. Die was echter van korte duur, want een maand later werd de rente alweer verhoogd. Of het rentetarief in de Verenigde Staten later dit jaar verder zal worden verhoogd is nog onzeker.

Vrije dag

Naast de Fed vergadert deze week ook de Bank of England over het rentetarief. De Britse centrale bank zal naar verwachting de rente verder gaan verhogen, maar dat zou mogelijk wel de laatste stap kunnen zijn. Verder staan ook rentevergaderingen in onder meer Japan en Turkije op het programma.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht lager begin. Ook de andere Europese beurzen lijken met verliezen te openen. De Aziatische aandelenmarkten gingen maandag overwegend omlaag. In Tokio hadden beleggers een vrije dag. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,9 procent in de min en de beurs in Shanghai won 0,1 procent.

Aangehouden

Het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande liet in Hongkong een wilde koersbeweging zien. Het aandeel kelderde aanvankelijk 25 procent nadat bekend was geworden dat de politie in de stad Shenzhen een aantal medewerkers van Evergrande Financial Wealth Management had aangehouden. Een reden voor de arrestatie van de medewerkers van de vermogensbeheerdivisie van Evergrande werd niet gegeven. Het aandeel wist het koersverlies weg te werken en noteerde vrijwel onveranderd.

De euro was 1,0673 dollar waard, tegen 1,0671 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent tot 91,53 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 94,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

57 minuten geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

1 uur geleden
Trump kondigt bouw grootste staalfabriek ooit in VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.

2 uur geleden
Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

5 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

5 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

5 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

5 uur geleden