
Aandacht voor jaarcijfers PostNL op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag uit naar de resultaten van PostNL. De post- en pakketbezorger waarschuwde in januari al dat er vorig jaar minder pakketten zijn bezorgd dan het bedrijf had verwacht en stelde de verwachting voor de jaarwinst over 2023 naar beneden bij. Topvrouw Herna Verhagen verwacht dat de marktomstandigheden ook dit jaar moeilijk blijven en stelt "alle nodige maatregelen te nemen" om de resultaten te verbeteren.
Beleggers lijken het verder rustig aan te doen na de sterke opmars van vorige week, die werd veroorzaakt door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI). Vooral techbedrijven lieten flinke winst zien dankzij de beter dan verwachte resultaten van AI-chipbedrijf Nvidia. In Amsterdam komt chipbedrijf ASMI dinsdag nog met cijfers. Ook de verzekeraars ASR, NN Group en Aegon openen later in de week de boeken. Daarnaast wordt uitgekeken naar nieuwe inflatiegegevens van de eurozone en de VS.
In de VS waarschuwde de Democratische fractievoorzitter in de Senaat, Chuck Schumer, dat de inspanningen van het Congres om een uitgavenpakket samen te stellen afgelopen weekend tekortschoten. Bij het uitblijven van een akkoord dreigen de VS volgens Schumer vanaf 2 maart opnieuw geconfronteerd te worden met een "schadelijke en onnodige shutdown van de overheid".
Arcadis
De AEX-index koerst af op een licht lager begin van de nieuwe week en ook de andere Europese beurzen lijken met kleine minnen te openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten maandag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,4 procent hoger en tikte een nieuw recordniveau aan. Op de beurzen in Hongkong en Shanghai stokte de opmars en daalden de indices 0,6 en 0,7 procent.
Op het Damrak zal Arcadis mogelijk profiteren van een positief analistenrapport. De Amerikaanse investeringsbank Jefferies verhoogde het koersdoel voor het advies- en ingenieursbureau en handhaafde het koopadvies.
Vastgoedbedrijf
Het Belgische vastgoedbedrijf Retail Estates kwam met cijfers. Het bedrijf, dat onder meer eigenaar is van het winkelcentrum Alexandrium II Megastores in Rotterdam, zag het huurresultaat afgelopen kwartaal stijgen. De bezettingsgraad bleef daarbij stabiel op bijna 98 procent en de waarde van de vastgoedportefeuille passeerde voor het eerst de 2 miljard euro.
De euro was 1,0825 dollar waard, tegen 1,0826 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 76,29 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 81,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waardoor de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Bij de bedrijven was pakketbezorger FedEx een winnaar na bekendmaking van kwartaalcijfers.
7 uur geledenPALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, heeft bij een nieuwe financieringsronde 10 miljard dollar opgehaald. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC. Het bedrijf werd daarbij volgens CNBC gewaardeerd op 200 miljard dollar.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min gesloten, na de forse plus een dag eerder. De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI deden een stapje terug na de winsten tot bijna 9 procent op donderdag door optimisme onder beleggers over de sector na de miljardeninvestering van AI-chipconcern Nvidia in chipproducent Intel.
12 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - In het "meest ambitieuze scenario" kan de digitale euro in 2026 worden ingevoerd, "maar de inhoud is leidend". Dat zei demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) na afloop van de vergadering hierover met de EU-ministers van Financiën. Hoewel er vrijdag een compromis is bereikt, moet nog een aantal zaken worden uitgewerkt die voor Nederland essentieel zijn voordat het met de invoering ervan kan instemmen, zei de minister tegen het ANP.
12 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese tegenhanger Xi Jinping verliep "positief en constructief". Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua. Volgens Xinhua zei Xi tegen Trump dat de Amerikaans-Chinese betrekkingen "heel belangrijk" zijn en dat de Verenigde Staten "eenzijdige handelsbeperkingen" moeten voorkomen.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse regering heeft besloten om een belang in de Duitse tak van TenneT te verkopen aan investeerders. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Demissionair minister van Financiën Eelco Heinen zou hebben geoordeeld dat dit een betere optie is dan een beursgang.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - FedEx behoorde vrijdag tot de winnaars bij opening van de beurzen in New York. De grote internationale pakketvervoerder boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Kostenbesparingen en sterke binnenlandse vraag hielpen de zwakkere internationale pakketvolumes te compenseren. Ook bevestigde het bedrijf de vooruitzichten voor het hele jaar. Eerder trok FedEx de jaarverwachtingen nog in door de onzekerheid rond de importheffingen van president Donald Trump.
14 uur geleden