Aandacht voor fietsveiligheid tijdens Doortrapdag in Meulvliet
THOLEN - In sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet wordt op woensdag 17 mei een Doortrapdag georganiseerd. Tijdens deze dag wordt er een serie van fietsactiviteiten georganiseerd voor inwoners van Tholen, waarbij de fietsveiligheid voor ervaren fietsers (55-plussers) centraal staat.
Veiliger fietsen tot je honderdste. Dat is het doel van de Doortrapdag. “Actieve senioren blijven steeds langer fietsen. Dit is goed nieuws, want actief, gezond en mobiel en sociaal blijven, is belangrijk”, aldus de organisatie. “Maar fietsen is niet zonder risico’s. Het aantal ongelukken met ervaren fietsers neemt helaas toe. Deze trend willen we uiteraard ombuigen, zodat ook de Zeeuwse senioren fietsers lang, gezond, met plezier en vooral ook veilig kunnen blijven fietsen!”
Doortrapdag
Op woensdag 17 mei zijn er deskundigen aanwezig, waarmee zowel theorie als praktijk aan bod komen. Daarnaast is er een fietsenmaker aanwezig voor perfect afstellen van de fiets of e-bike. Inloop is vanaf 9.45 uur in het sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet (Zoekweg 8) in Tholen. Om 10.00 wordt er gestart met koffie en tussendoor staat er een lunch klaar. Het programma duurt tot ongeveer 15.00 uur, inclusief fietstocht. Deelnemers worden gevraagd om met eigen fiets of e-bike te komen.
Opstarten fietsgroep
Na deze Doortrapdag is het de bedoeling dat er een fietsgroep ontstaat die wekelijks met elkaar fietsen. Hierbij wordt de groep begeleid in conditie, het toewerken naar een doel, het uitstippelen van een route, in een groep fietsen, maar waarbij het vooral gaat om het gezellig samen fietsen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Tholenaren lijken zich geen zorgen te hoeven maken over de olie die de afgelopen dagen op stranden langs de Walcherse kust is aangespoeld. Op de Thoolse stranden is geen olie waargenomen. De Provincie Zeeland acht het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat de vervuiling Tholen bereikt.
18 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De vrijwilligers van de brandweer van Sint Philipsland zijn dinsdag twee uur lang in touw geweest vanwege een gaslek aan de Zuiddijk. Het lek was mogelijk ontstaan door werkzaamheden in de straat.
20 uur geledenZEELAND - Organisaties hebben massaal een ontheffing aangevraagd voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In de eerste aanvraagronde zijn 4.979 aanvragen ingediend. Het merendeel daarvan (3.408 aanvragen) is voor noodzakelijk werkverkeer.
22 uur geledenTHOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Op woensdag 16 september konden de leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland hun creativiteit kwijt in De Wimpel.
1 dag geledenTHOLEN - Vrijwilligers, scholen en inwoners uit de gemeente Tholen deden van 14 tot en met 18 september enthousiast mee aan de Thoolse Clean Up Week. In vijf kernen stonden opruimacties, educatieve activiteiten en ontmoetingen centraal. De week draaide om bewustwording, samenwerking en betrokkenheid bij een schone leefomgeving.
1 dag geledenTHOLEN - Bij The Saloon in Tholen zijn vorige week vrijdag stenen door de ruiten van de kapperszaak gegooid. Eigenaar Karzan Karim tast nog altijd in het duister wie dit heeft gedaan. Hij schat de schade op ruim duizend euro en hoopt dat de daders zich melden. "Je hebt de ruiten kapot gemaakt als een kind, kom het oplossen als een man."
2 dagen geleden