Aandacht voor distributeur B&S op Damrak na vertrek topman
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar B&S Group. De distributeur en groothandelaar, die zich bezighoudt met bevoorrading van cruiseschepen en luchthavens, liet weten dat topman Tako de Haan en vicevoorzitter van de raad van commissarissen Willem Blijdorp per direct ontslag hebben genomen. Ook stelt het bedrijf de publicatie van de jaarcijfers uit.
Volgens B&S spelen er kwesties rond mogelijke belangenverstrengelingen, die niet in overeenstemming zijn met het strikte beleid van het bedrijf om belangenconflicten te voorkomen. De onderneming stelt dat die zaken een aanvullende toelichting in de jaarrekening 2022 vereisen. De Haan wordt tijdelijk opgevolgd door bestuurslid Bas Schreuders. Blijdorp, oprichter en grootaandeelhouder van B&S, wordt vervangen door Bert Tjeenk Willink.
Voor de rest begint de week relatief rustig. Later in de week komen onder meer verzekeraar ASR, koffieconcern JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts, dataleverancier Wolters Kluwer, chipbedrijf Besi, metalengroep AMG en telecomconcern KPN met resultaten. Beleggers moeten het ook stellen zonder sturing van Wall Street. De Amerikaanse beurzen zijn maandag dicht voor de viering van Presidents' Day.
Kleine winsten
De AEX-index op Beursplein 5 koerst op een licht hogere opening. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine winsten te beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen maandag vooruit. Vooral de Chinese beurzen lieten stevige winsten zien na het besluit van de Chinese centrale bank om de belangrijkste rentetarieven ongewijzigd te laten. De beurs in Shanghai dikte 2 procent aan en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 1,2 procent. De Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent in de plus.
Op het Damrak liet Fugro weten een intentieverklaring te hebben getekend voor het optimaliseren en uitvoeren van een offshore windproject aan de oostkust van de Verenigde Staten. De bodemonderzoeker gaf geen financiële details maar sprak wel van een significante opdracht.
Lauwersmeerdijk
Heijmans kondigde aan samen met GMB in de bouwcombinatie Waddenkwartier aan de slag te gaan met de versterking van het Groningse deel van de Lauwersmeerdijk. De bouwers kregen de werkzaamheden gegund van Waterschap Noorderzijlvest. De opdracht vertegenwoordigt een waarde van iets meer 90 miljoen euro, waarvan 75 procent voor Heijmans.
De euro was 1,0692 dollar waard, tegen 1,0673 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 76,97 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 83,56 dollar per vat.
Meer uit Financieel
OSLO (ANP/RTR) - Bijna alle nieuwe auto's die vorig jaar werden verkocht in Noorwegen waren elektrisch aangedreven. Volgens de Noorse wegenautoriteit was 96 procent van de nieuw verkochte personenauto's volledig elektrisch. Dat was een jaar eerder nog 89 procent.
12 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse netwerk van handelskamers heeft opgeroepen tot een verandering in het klimaat- en energiebeleid bij de oosterburen, met de waarschuwing dat de huidige koers grote delen van de Duitse industrie kan schaden. "Ik denk dat we nu hebben ingezien hoe de weg die we volgen, zonder correctie, belangrijke delen van de industrie kapotmaakt", zei Peter Adrian, voorzitter van de Duitse Kamer van Industrie en Handel (DIHK), tegen het Duitse persbureau dpa.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft per 1 januari een einde gemaakt aan zijn jarenlange belastingvrijstelling op voorbehoedsmiddelen, in een nieuwe poging om het dalende geboortecijfer in het Aziatische land aan te jagen. Condooms en anticonceptiepillen worden voortaan belast met een btw-tarief van 13 procent, het standaardtarief voor de meeste consumentengoederen.
3 uur geleden