Aandacht voor cloud, reclame en AI bij Alphabet en Microsoft
DEN HAAG (ANP) - Google-moederbedrijf Alphabet en softwaremaker Microsoft zijn de eerste grote Amerikaanse techbedrijven die deze week met resultaten komen. Later in de week volgen ook Facebook-moeder Meta Platforms en webwinkelconcern Amazon nog. Apple sluit volgende week de rij van de grote techconcerns.
Bij Alphabet gaat de aandacht opnieuw uit naar de advertentie-inkomsten. De afgelopen tijd leken adverteerders weer voorzichtiger te zijn met uitgaven uit angst voor een economische neergang, maar de cijfers van Alphabet kunnen tonen of dat zo is gebleven. Mogelijk heeft het bedrijf ook kunnen profiteren van de huiverigheid van veel bedrijven om op Twitter te adverteren, nu Elon Musk daar de baas is en er de nodige chaos heerst.
Ook zal er worden gekeken naar de cijfers van de cloudtak. Na veel investeringen van bedrijven in mogelijkheden om thuis te werken tijdens de coronapandemie en dus in clouddiensten, neemt die interesse al enige tijd af. Daar hebben zowel Alphabet als Microsoft last van.
AI
De twee bedrijven zijn ook in een strijd verwikkeld met de integratie van kunstmatige intelligentie (AI) in zoekmachines en kantoorsoftware. Verder gaat bij Microsoft de blik op de gamestak, waar onder meer de Xbox onder valt. Later deze week maakt de Britse toezichthouder verder bekend of Microsoft Activision Blizzard mag overnemen.
Die geplande aankoop van de maker van de spellenreeks Call of Duty ligt in een aantal landen gevoelig. Ook in de Verenigde Staten en de Europese Unie is er weerstand, maar Microsoft probeert die weg te nemen door deals te sluiten over het nog enige tijd uitbrengen van Call of Duty voor spelcomputers van bijvoorbeeld Nintendo.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
6 uur geledenSOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.
7 uur geledenDUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.
11 uur geleden