Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Flow Traders en Wereldhave op beurs

Aandacht voor cijfers Flow Traders en Wereldhave op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar resultaten van flitshandelaar Flow Traders en vastgoedfonds Wereldhave. Flow Traders boekte in de eerste drie maanden van dit jaar flink minder winst, met gedaalde inkomsten in Europa en het Amerikaanse continent. Volgens het bedrijf werd een toename van de handel in aandelen daarbij tenietgedaan door minder handel in obligaties, valuta, crypto en grondstoffen.

Wereldhave zag de resultaten afgelopen kwartaal onder druk staan. Topman Matthijs Storm sprak van moeilijke economische omstandigheden, maar het bedrijf handhaafde wel de resultaatverwachting voor het hele jaar. Ook Beter Bed kwam met cijfers. De bedden- en matrassenverkoper behaalde in het eerste kwartaal meer omzet en verwacht voor het hele jaar ook een omzetgroei te realiseren.

De stemming op de aandelenbeurzen blijft verder voorzichtig. Beleggers kijken vooral uit naar de rentevergaderingen van de centrale banken in de Verenigde Staten en Europa volgende maand. De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een kleine openingswinst. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te beginnen. De aandelenmarkten in Azië gingen vrijdag omlaag. De Nikkei in Tokio sloot de week 0,3 procent lager af.

ABN AMRO

In de AEX noteert ABN AMRO ex dividend. Dat betekent dat een aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode. De aandelenkoers zakt daardoor doorgaans met ongeveer de waarde van het dividend.

Verfconcern AkzoNobel zal mogelijk bewegen op beter dan verwachte resultaten van zijn Amerikaanse concurrent PPG. Chemicaliëndistributeur IMCD kondigde een kleine overname aan. Het bedrijf koopt branchegenoot ACM, dat zes medewerkers telt.

Betalingsplatform

Ook gaat de aandacht uit naar Ease2pay. Het betalingsbedrijf liet weten 25 miljoen euro aan waarde af te boeken op het overgenomen Involtum. In januari 2022 nam Ease2pay alle aandelen van dat betalingsplatform over voor 27,6 miljoen euro. De afboeking heeft volgens Ease2pay geen invloed op de liquiditeitspositie van het bedrijf. Het bedrijf stelde verder dat het opstellen van de jaarcijfers meer tijd kost dan gepland en dat cijfers nu rond het einde van het tweede kwartaal zullen worden gepubliceerd.

De euro was 1,0962 dollar waard, tegen 1,0970 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 77,19 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 80,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

8 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

9 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

11 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

12 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

13 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

14 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

14 uur geleden