
Aandacht voor cijfers DSM-Firmenich en RELX op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar de resultaten van de AEX-fondsen DSM-Firmenich en RELX. Voedings- en gezondheidsbedrijf DSM-Firmenich zag de omzet afgelopen jaar dalen. Ook het resultaat nam af. Het bedrijf dat vorig jaar is ontstaan uit de fusie tussen DSM en het Zwitserse Firmenich voldeed daarmee naar eigen zeggen wel aan de verwachtingen, omdat al rekening was gehouden met teruglopende cijfers. Volgens topman Dimitri de Vreeze ligt de samenvoeging van de twee bedrijven voor op schema.
Het concern liet daarnaast weten zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) volgend jaar te willen afsplitsen. Daarbij worden alle opties bekeken. DSM-Firmenich kampt al langer met zwakke prestaties bij ANH als gevolg van lage prijzen voor dierlijke vitamines.
Dataleverancier RELX zag de omzet vorig jaar met 8 procent stijgen. Volgens topman Erik Engstrom heeft het bedrijf een sterke omzet- en winstgroei gerealiseerd in 2023. Ook voor dit jaar rekent hij op een aanhoudende sterke groei.
Japan
De AEX-index koerst af op een positief begin, na het herstel op Wall Street een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten gingen donderdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio eindigde 1,2 procent in de plus, ondanks dat de Japanse economie in het vierde kwartaal onverwacht in een recessie is beland. Ook werd Japan in 2023 ingehaald door Duitsland als derde grootste economie ter wereld. De Hang Seng-index in Hongkong won 0,6 procent.
Op het Damrak blijft Heineken in de belangstelling staan. De bierbrouwer werd door de Britse bank HSBC van de kooplijst gehaald na de tegenvallende resultaten. Heineken zakte woensdag al ruim 6 procent na publicatie van de jaarcijfers.
BAM
Fagron opende de boeken. Het apothekersbedrijf zag de omzet vorig jaar met 12 procent groeien. Topman Rafael Padilla sprak van zeer sterke resultaten. Voor dit jaar rekent het bedrijf op een verdere groei van de omzet en een verbetering van de winstgevendheid.
Ook BAM kwam met jaarcijfers. Volgens topman Ruud Joosten heeft het bedrijf goede prestaties geleverd bij de woningbouwactiviteiten. Wel waarschuwde hij dat het proces rond de vorming van een nieuwe Nederlandse regering voor grotere onzekerheid zorgt voor de bouw- en vastgoedsector.
De euro was 1,0731 dollar waard, tegen 1,0729 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent goedkoper en kostte 76,29 dollar. Brentolie daalde 0,4 procent in prijs tot 81,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.
5 uur geleden