Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers DSM-Firmenich en RELX op Damrak

Aandacht voor cijfers DSM-Firmenich en RELX op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar de resultaten van de AEX-fondsen DSM-Firmenich en RELX. Voedings- en gezondheidsbedrijf DSM-Firmenich zag de omzet afgelopen jaar dalen. Ook het resultaat nam af. Het bedrijf dat vorig jaar is ontstaan uit de fusie tussen DSM en het Zwitserse Firmenich voldeed daarmee naar eigen zeggen wel aan de verwachtingen, omdat al rekening was gehouden met teruglopende cijfers. Volgens topman Dimitri de Vreeze ligt de samenvoeging van de twee bedrijven voor op schema.

Het concern liet daarnaast weten zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) volgend jaar te willen afsplitsen. Daarbij worden alle opties bekeken. DSM-Firmenich kampt al langer met zwakke prestaties bij ANH als gevolg van lage prijzen voor dierlijke vitamines.

Dataleverancier RELX zag de omzet vorig jaar met 8 procent stijgen. Volgens topman Erik Engstrom heeft het bedrijf een sterke omzet- en winstgroei gerealiseerd in 2023. Ook voor dit jaar rekent hij op een aanhoudende sterke groei.

Japan

De AEX-index koerst af op een positief begin, na het herstel op Wall Street een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten gingen donderdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio eindigde 1,2 procent in de plus, ondanks dat de Japanse economie in het vierde kwartaal onverwacht in een recessie is beland. Ook werd Japan in 2023 ingehaald door Duitsland als derde grootste economie ter wereld. De Hang Seng-index in Hongkong won 0,6 procent.

Op het Damrak blijft Heineken in de belangstelling staan. De bierbrouwer werd door de Britse bank HSBC van de kooplijst gehaald na de tegenvallende resultaten. Heineken zakte woensdag al ruim 6 procent na publicatie van de jaarcijfers.

BAM

Fagron opende de boeken. Het apothekersbedrijf zag de omzet vorig jaar met 12 procent groeien. Topman Rafael Padilla sprak van zeer sterke resultaten. Voor dit jaar rekent het bedrijf op een verdere groei van de omzet en een verbetering van de winstgevendheid.

Ook BAM kwam met jaarcijfers. Volgens topman Ruud Joosten heeft het bedrijf goede prestaties geleverd bij de woningbouwactiviteiten. Wel waarschuwde hij dat het proces rond de vorming van een nieuwe Nederlandse regering voor grotere onzekerheid zorgt voor de bouw- en vastgoedsector.

De euro was 1,0731 dollar waard, tegen 1,0729 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent goedkoper en kostte 76,29 dollar. Brentolie daalde 0,4 procent in prijs tot 81,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

1 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

1 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

2 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

3 uur geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

12 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

13 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

15 uur geleden