Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Air France-KLM en Signify op Damrak

Aandacht voor cijfers Air France-KLM en Signify op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag uit naar de resultaten van Air France-KLM en Signify. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM beleefde deze zomer zijn beste kwartaal ooit en wist de nettowinst ruimschoots te verdubbelen. Door een sterke vraag naar vliegtickets zaten de vliegtuigen afgelopen zomer voller en kon het bedrijf meer vragen voor een kaartje. Topman Ben Smith sprak van een "solide kwartaal".

Verlichtingsbedrijf Signify had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met een dalende omzet. Het bedrijf kampte vooral met een zwakke markt in China, waar de kwakkelende economie en vastgoedcrisis consumenten voorzichtiger maakt met hun uitgaven. De winst daalde mede daardoor met ruim een kwart tot 83 miljoen euro.

AEX-fonds Universal Music Group (UMG) kwam donderdag nabeurs al met cijfers. Het muzieklabel verdiende afgelopen kwartaal goed aan artiesten als Taylor Swift en de Koreaanse jongensband SEVENTEEN en zag de omzet en winst stijgen. De omzet uit muziekdownloads ging wel omlaag. Dat gold ook voor de opbrengsten van muzieklicenties.

Amazon en Intel

Beleggers verwerken daarnaast de resultaten van webwinkelconcern Amazon en chipmaker Intel. Beide bedrijven presteerden afgelopen kwartaal beter dan verwacht en zagen hun aandelenkoersen in de zogeheten nabeurshandel op Wall Street stijgen. Op het Damrak zullen de Nederlandse chipbedrijven ASML, Besi en ASMI mogelijk profiteren van het goed ontvangen kwartaalbericht van Intel.

De AEX-index koerst af op een hoger begin en ook de andere Europese beurzen lijken in het groen te openen. De Aziatische aandelenmarkten veerden vrijdag op, ondanks de verliezen op Wall Street. Vooral de tech- en chipbedrijven toonden herstel dankzij de sterke resultaten van Amazon en Intel. De Nikkei in Tokio sloot 1,3 procent hoger en de beurs in Hongkong klom 2,1 procent.

GeoJunxion

Op het Damrak liet kaartenspecialist GeoJunxion weten al zijn activiteiten te verkopen aan Road Runner. De aandelen worden verkocht voor 1,10 euro per stuk. De deal heeft een waarde van zo'n 4,7 miljoen euro. Road Runner is in handen van twee aandeelhouders van GeoJunxion, Parkland Resources en Magnus I. Na de verkoop, die waarschijnlijk in januari zal worden afgerond, zal GeoJunxion van de Amsterdamse beurs verdwijnen.

De euro was 1,0562 dollar waard, tegen 1,0532 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 84,67 dollar. Brentolie werd ook 1,8 procent duurder, op 89,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Google kondigt grootste Android-update in jaren aan

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft dinsdag de grootste update van zijn besturingssysteem Android in jaren aangekondigd. Android is het meest gebruikte besturingssysteem ter wereld en zit bijvoorbeeld in smartphones van Samsung, Oppo, Xiaomi en de eigen Pixel-smartphones.

18 minuten geleden
Knot: onafhankelijkheid centrale banken eurozone niet onder druk

AMSTERDAM (ANP) - President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) maakt zich geen zorgen over de onafhankelijkheid van centrale banken in de eurozone. "In het eurogebied voelen we ons helemaal niet onder druk staan, want ik denk dat we van alle centrale banken wereldwijd waarschijnlijk de sterkste wettelijke onafhankelijkheid hebben die mogelijk is", zei hij dinsdag tijdens een bijeenkomst van de Foreign Bankers' Association (FBA) in Amsterdam.

2 uur geleden
AEX eindigt hoger, laadpalenmaker Alfen fors onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam sloot dinsdag opnieuw hoger. Beleggers waren wel terughoudender geworden, na de opluchting maandag over de afspraken tussen de Verenigde Staten en China om de importheffingen op elkaars goederen flink te verlagen. Laadpalenmaker Alfen ging fors onderuit bij de kleinere fondsen op het Damrak na tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Het bedrijf raakte meer dan een kwart van zijn beurswaarde kwijt.

3 uur geleden
Microsoft schrapt duizenden banen, vooral in managementlagen

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Softwareconcern Microsoft gaat duizenden banen schrappen, met name in de hogere managementlagen. Volgens een woordvoerder gaat het om minder dan 3 procent van het totale personeelsbestand. Microsoft had eind juni wereldwijd 228.000 medewerkers in dienst.

3 uur geleden
Minister VS: EU heeft mogelijk een 'collectief actieprobleem'

RIYADH (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent stelt dat de Europese Unie mogelijk een "collectief actieprobleem" heeft en dat lidstaten niet op één lijn zitten om deals te sluiten. Dat belemmert de handelsbesprekingen die het landenblok voert met de Verenigde Staten. Dit zei Bessent dinsdag.

3 uur geleden
Eurocommissaris: Russische economie slechter dan Russen zeggen

BRUSSEL (ANP) - De Russische economie staat er veel slechter voor dan de Russen zelf zeggen, aldus Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie). Onderzoek van het Stockholm Institute of Transition Economics, dat dinsdag is besproken op een vergadering van de EU-ministers van Financiën, wijst dat uit. "Hun analyse benadrukt de onbetrouwbaarheid van Russische statistieken. De Russische economie presteert niet zo goed als de officiële statistieken suggereren", zei Dombrovskis na afloop.

4 uur geleden
Shell: nieuwe klimaataanklacht versnelt energietransitie niet

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe klimaatrechtszaak van Milieudefensie tegen Shell zal de energietransitie niet versnellen, reageert het energieconcern op de aankondiging van de zaak door de milieuorganisatie. "We hebben een brief ontvangen van Milieudefensie, die we op dit moment zorgvuldig bestuderen. Er is (nog) geen rechtszaak aangespannen", laat een woordvoerder weten.

4 uur geleden