Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Air France-KLM en Signify op Damrak

Aandacht voor cijfers Air France-KLM en Signify op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag uit naar de resultaten van Air France-KLM en Signify. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM beleefde deze zomer zijn beste kwartaal ooit en wist de nettowinst ruimschoots te verdubbelen. Door een sterke vraag naar vliegtickets zaten de vliegtuigen afgelopen zomer voller en kon het bedrijf meer vragen voor een kaartje. Topman Ben Smith sprak van een "solide kwartaal".

Verlichtingsbedrijf Signify had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met een dalende omzet. Het bedrijf kampte vooral met een zwakke markt in China, waar de kwakkelende economie en vastgoedcrisis consumenten voorzichtiger maakt met hun uitgaven. De winst daalde mede daardoor met ruim een kwart tot 83 miljoen euro.

AEX-fonds Universal Music Group (UMG) kwam donderdag nabeurs al met cijfers. Het muzieklabel verdiende afgelopen kwartaal goed aan artiesten als Taylor Swift en de Koreaanse jongensband SEVENTEEN en zag de omzet en winst stijgen. De omzet uit muziekdownloads ging wel omlaag. Dat gold ook voor de opbrengsten van muzieklicenties.

Amazon en Intel

Beleggers verwerken daarnaast de resultaten van webwinkelconcern Amazon en chipmaker Intel. Beide bedrijven presteerden afgelopen kwartaal beter dan verwacht en zagen hun aandelenkoersen in de zogeheten nabeurshandel op Wall Street stijgen. Op het Damrak zullen de Nederlandse chipbedrijven ASML, Besi en ASMI mogelijk profiteren van het goed ontvangen kwartaalbericht van Intel.

De AEX-index koerst af op een hoger begin en ook de andere Europese beurzen lijken in het groen te openen. De Aziatische aandelenmarkten veerden vrijdag op, ondanks de verliezen op Wall Street. Vooral de tech- en chipbedrijven toonden herstel dankzij de sterke resultaten van Amazon en Intel. De Nikkei in Tokio sloot 1,3 procent hoger en de beurs in Hongkong klom 2,1 procent.

GeoJunxion

Op het Damrak liet kaartenspecialist GeoJunxion weten al zijn activiteiten te verkopen aan Road Runner. De aandelen worden verkocht voor 1,10 euro per stuk. De deal heeft een waarde van zo'n 4,7 miljoen euro. Road Runner is in handen van twee aandeelhouders van GeoJunxion, Parkland Resources en Magnus I. Na de verkoop, die waarschijnlijk in januari zal worden afgerond, zal GeoJunxion van de Amsterdamse beurs verdwijnen.

De euro was 1,0562 dollar waard, tegen 1,0532 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 84,67 dollar. Brentolie werd ook 1,8 procent duurder, op 89,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street vrijwel vlak na rustige handel op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.

3 uur geleden
Frankrijk onderzoekt Britse website om verkoop sekspoppen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.

5 uur geleden
FT: bedrijfsfusies en overnames 4,5 biljoen dollar waard in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.

9 uur geleden
Wall Street opent vrijwel vlak op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.

9 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in New York om sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.

10 uur geleden
Kans op een baan voor werklozen in Duitsland 'lager dan ooit'

BERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.

10 uur geleden
Extra vertraging gezamenlijk ruimteproject Rusland en Kazachstan

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.

10 uur geleden