Aandacht voor cijfers Air France-KLM en Signify op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag uit naar de resultaten van Air France-KLM en Signify. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM beleefde deze zomer zijn beste kwartaal ooit en wist de nettowinst ruimschoots te verdubbelen. Door een sterke vraag naar vliegtickets zaten de vliegtuigen afgelopen zomer voller en kon het bedrijf meer vragen voor een kaartje. Topman Ben Smith sprak van een "solide kwartaal".
Verlichtingsbedrijf Signify had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met een dalende omzet. Het bedrijf kampte vooral met een zwakke markt in China, waar de kwakkelende economie en vastgoedcrisis consumenten voorzichtiger maakt met hun uitgaven. De winst daalde mede daardoor met ruim een kwart tot 83 miljoen euro.
AEX-fonds Universal Music Group (UMG) kwam donderdag nabeurs al met cijfers. Het muzieklabel verdiende afgelopen kwartaal goed aan artiesten als Taylor Swift en de Koreaanse jongensband SEVENTEEN en zag de omzet en winst stijgen. De omzet uit muziekdownloads ging wel omlaag. Dat gold ook voor de opbrengsten van muzieklicenties.
Amazon en Intel
Beleggers verwerken daarnaast de resultaten van webwinkelconcern Amazon en chipmaker Intel. Beide bedrijven presteerden afgelopen kwartaal beter dan verwacht en zagen hun aandelenkoersen in de zogeheten nabeurshandel op Wall Street stijgen. Op het Damrak zullen de Nederlandse chipbedrijven ASML, Besi en ASMI mogelijk profiteren van het goed ontvangen kwartaalbericht van Intel.
De AEX-index koerst af op een hoger begin en ook de andere Europese beurzen lijken in het groen te openen. De Aziatische aandelenmarkten veerden vrijdag op, ondanks de verliezen op Wall Street. Vooral de tech- en chipbedrijven toonden herstel dankzij de sterke resultaten van Amazon en Intel. De Nikkei in Tokio sloot 1,3 procent hoger en de beurs in Hongkong klom 2,1 procent.
GeoJunxion
Op het Damrak liet kaartenspecialist GeoJunxion weten al zijn activiteiten te verkopen aan Road Runner. De aandelen worden verkocht voor 1,10 euro per stuk. De deal heeft een waarde van zo'n 4,7 miljoen euro. Road Runner is in handen van twee aandeelhouders van GeoJunxion, Parkland Resources en Magnus I. Na de verkoop, die waarschijnlijk in januari zal worden afgerond, zal GeoJunxion van de Amsterdamse beurs verdwijnen.
De euro was 1,0562 dollar waard, tegen 1,0532 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 84,67 dollar. Brentolie werd ook 1,8 procent duurder, op 89,51 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
42 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.
7 uur geleden