Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Aegon, IMCD en Heijmans op Damrak

Aandacht voor cijfers Aegon, IMCD en Heijmans op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar de cijfers van verzekeraar Aegon, chemicaliëndistributeur IMCD en bouwbedrijf Heijmans. Aegon leed vorig jaar een nettoverlies van 199 miljoen euro. Dat kwam door verliezen die het concern leed op zijn beleggingsportefeuille in de eerste jaarhelft. Topman Lard Friese sprak verder van goede resultaten in de Verenigde Staten.

Aegon richt zich steeds meer op de VS, waar het bedrijf vooral wil groeien met levensverzekeringen en pensioenproducten. Om die reden verkocht Aegon vrijwel alle Nederlandse activiteiten aan branchegenoot ASR. De verzekeraar keert daarnaast meer dividend uit. Aegon meldde verder dat Friese wordt voorgedragen voor een nieuwe termijn als topman.

IMCD zag de omzet en nettoresultaat vorig jaar afnemen. Het bedrijf had al gewaarschuwd voor de uitdagende macro-economische ontwikkelingen in 2023 en dat het de resultaten van het sterke jaar 2022 niet zou evenaren. IMCD gaf geen voorspellingen voor dit jaar.

Heijmans

Heijmans zag de omzet stijgen tot 2,1 miljard euro. De nettowinst bleef daarbij onveranderd op 60 miljoen euro. De bouwer stelt in het vierde kwartaal de eerste tekenen van herstel in de woningmarkt te hebben gezien. In dit jaar komt volgens Heijmans een omzet van 2,5 miljard euro in zicht.

Beleggers kijken daarnaast uit naar het inflatiecijfer van de eurozone, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Statistiekbureau CBS meldde al dat de inflatie in Nederland in februari is afgenomen tot 2,8 procent, van 3,2 procent in januari. Volgens de Europese meetmethode stegen de prijzen in Nederland met 2,7 procent. In januari was dat 3,1 procent.

Positief begin

De AEX-index op het Damrak koerst af op een positief begin van de nieuwe beursmaand. De Aziatische aandelenmarkten gingen vrijdag omhoog. De Nikkei in Tokio steeg 1,9 procent tot een nieuw recordniveau. Vooral de Japanse techbedrijven lieten stevige winsten zien dankzij de koersstijgingen in de Amerikaanse techsector.

Ook Corbion kwam met cijfers. Het speciaalchemiebedrijf zag de omzet in 2023 licht dalen. De kernactiviteiten lieten daarbij wel groei zien. Ook de operationele winst nam toe. Topman Olivier Rigaud stelt tevreden te zijn dat jaarresultaten in lijn liggen met de eerder afgegeven verwachtingen.

De euro was 1,0814 dollar waard, tegen 1,0803 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 78,48 dollar. Brentolie klom ook 0,3 procent prijs, tot 82,19 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na zorgen over waardering AI

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.

3 minuten geleden
Unilever verwacht afsplitsing ijstak 6 december te voltooien

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.

1 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen ziet omzet dalen

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.

2 uur geleden
Bloomberg: Apple werkt aan goedkopere laptop

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.

2 uur geleden
Philips schittert op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.

4 uur geleden
Rechter wijst bezwaren beveiligers over gunning Schiphol af

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.

5 uur geleden
Winst bitcoin van afgelopen zomer volledig tenietgedaan

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.

5 uur geleden