Aandacht voor cijfers ABN AMRO en inflatie VS op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de resultaten van ABN AMRO. De bank wist de nettowinst in het afgelopen kwartaal flink op te voeren. De rente-inkomsten daalden minder hard dan gevreesd. Volgens topman Robert Swaak laat dat de Nederlandse economie, waar de bank sterk op leunt, nog altijd veerkracht zien.
Daarnaast wordt vooral gelet op het Amerikaanse inflatiecijfer over april, dat later op de dag naar buiten komt. Bij een meevallende inflatie zou de Federal Reserve eerder kunnen besluiten de rente te verlagen. Dinsdag zei Fed-voorzitter Jerome Powell tijdens een bijeenkomst van de Foreign Bankers' Association in Amsterdam echter dat de inflatie in de grootste economie ter wereld tot nu toe minder sterk is afgenomen dan gehoopt. Wel herhaalde hij geen renteverhoging te verwachten om de inflatie verder te bestrijden.
De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin en ook de andere Europese beurzen lijken met kleine winsten te openen. In Frankfurt kwamen onder meer Commerzbank en industrieconcern ThyssenKrupp met cijfers.
InPost
De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio klom 0,1 procent. De beurs in Shanghai daalde 0,5 procent, na het besluit van de Chinese centrale bank om het rentetarief op eenjarige leningen onveranderd te laten op 2,5 procent. In Hongkong en Seoul hadden beleggers een vrije dag.
Op het Damrak opende ook InPost de boeken. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de omzet en het resultaat afgelopen kwartaal stijgen. Volgens topman Rafal Brzoska overtrof de volumegroei daarbij de marktgroei in alle regio's.
Euronext
Beursuitbater Euronext kwam ook met resultaten. De eigenaar van de beurzen in onder meer Amsterdam, Brussel en Parijs boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de nettowinst stijgen.
Technologiegroep TKH maakte bekend het onderdeel HE System Electronic aan Magna International te verkopen voor zo'n 33 miljoen euro. De verkoop is onderdeel van het plan van TKH om zich meer te richten op de kernactiviteiten.
Overname
B&S kondigde een kleine overname aan. De bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens koopt het Nederlandse bedrijf Tastemakers voor 7 miljoen euro. Dat bedrijf richt zich op voedingsproducten in de relatiegeschenkenmarkt.
De euro was 1,0826 dollar waard, tegen 1,0817 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent in prijs tot 78,65 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 82,98 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.
5 uur geleden