Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers ABN AMRO en inflatie VS op Damrak

Aandacht voor cijfers ABN AMRO en inflatie VS op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de resultaten van ABN AMRO. De bank wist de nettowinst in het afgelopen kwartaal flink op te voeren. De rente-inkomsten daalden minder hard dan gevreesd. Volgens topman Robert Swaak laat dat de Nederlandse economie, waar de bank sterk op leunt, nog altijd veerkracht zien.

Daarnaast wordt vooral gelet op het Amerikaanse inflatiecijfer over april, dat later op de dag naar buiten komt. Bij een meevallende inflatie zou de Federal Reserve eerder kunnen besluiten de rente te verlagen. Dinsdag zei Fed-voorzitter Jerome Powell tijdens een bijeenkomst van de Foreign Bankers' Association in Amsterdam echter dat de inflatie in de grootste economie ter wereld tot nu toe minder sterk is afgenomen dan gehoopt. Wel herhaalde hij geen renteverhoging te verwachten om de inflatie verder te bestrijden.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin en ook de andere Europese beurzen lijken met kleine winsten te openen. In Frankfurt kwamen onder meer Commerzbank en industrieconcern ThyssenKrupp met cijfers.

InPost

De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio klom 0,1 procent. De beurs in Shanghai daalde 0,5 procent, na het besluit van de Chinese centrale bank om het rentetarief op eenjarige leningen onveranderd te laten op 2,5 procent. In Hongkong en Seoul hadden beleggers een vrije dag.

Op het Damrak opende ook InPost de boeken. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de omzet en het resultaat afgelopen kwartaal stijgen. Volgens topman Rafal Brzoska overtrof de volumegroei daarbij de marktgroei in alle regio's.

Euronext

Beursuitbater Euronext kwam ook met resultaten. De eigenaar van de beurzen in onder meer Amsterdam, Brussel en Parijs boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de nettowinst stijgen.

Technologiegroep TKH maakte bekend het onderdeel HE System Electronic aan Magna International te verkopen voor zo'n 33 miljoen euro. De verkoop is onderdeel van het plan van TKH om zich meer te richten op de kernactiviteiten.

Overname

B&S kondigde een kleine overname aan. De bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens koopt het Nederlandse bedrijf Tastemakers voor 7 miljoen euro. Dat bedrijf richt zich op voedingsproducten in de relatiegeschenkenmarkt.

De euro was 1,0826 dollar waard, tegen 1,0817 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent in prijs tot 78,65 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 82,98 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Fed-voorzitter Jerome Powell blijft in bestuur centrale bank

WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, heeft aangekondigd in het bestuur van de Amerikaanse centrale bank te blijven als zijn termijn als preses afloopt. Hij neemt die ongebruikelijke beslissing nadat de Amerikaanse president Donald Trump herhaaldelijk heeft geprobeerd de Fed onder druk te zetten om de rentes te verlagen. In een toelichting op het nieuwste rentebesluit benadrukte Powell hoe belangrijk het is dat de Fed onafhankelijk van de regering het rentebeleid bepaalt.

39 minuten geleden
Onenigheid vertraagt publicatie Belgisch inflatiecijfer met uren

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische inflatiecijfer over de maand april is woensdag met uren vertraging gepubliceerd vanwege onenigheid. De indexcommissie van het Belgische statistiekbureau Statbel kon het niet eens worden waarna de minister van Economie eraan te pas moest komen. Het gemiddelde prijspeil liep in april op naar 4 procent. De inflatie was een maand eerder nog gestegen tot 1,65 procent. Dat de inflatie verder oploopt is een gevolg van hogere energieprijzen.

1 uur geleden
Centrale bank Verenigde Staten laat rente ongemoeid

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiƫle markten. Vorig jaar kwam de Federal Reserve nog met drie renteverlagingen op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Opvallend is dat vier van de twaalf beleidsmakers het niet eens waren met het rentebesluit.

1 uur geleden
KLM stelt vluchten van en naar Dubai langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten van en naar Dubai uit tot en met 22 juni, maakte de luchtvaartmaatschappij woensdag bekend. Eerder was dit 14 juni.

1 uur geleden
Prijs Brentolie stijgt naar hoogste niveau sinds juni 2022

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag tot het hoogste niveau gestegen sinds juni 2022. De prijs steeg met ruim 7 procent tot 119,50 dollar per vat.

2 uur geleden
Ondernemingskamer behandelde meer zaken door nieuwe regeling

AMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer heeft vorig jaar meer zaken behandeld. De toename is een gevolg van een nieuwe regeling die de bevoegdheden van de Ondernemingskamer heeft vergroot.

2 uur geleden
Universal Music wil na overnamepoging Ackman beurswaarde oppompen

HILVERSUM (ANP) - 's Werelds grootste muziekconcern, Universal Music Group (UMG), onderneemt actie om zijn beurswaarde op te krikken. Het bestuur wil onder andere de helft van zijn belang in streamingdienst Spotify verzilveren en aandeelhouders belonen met de opbrengst. Het bedrijf achter de platenlabels voor artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish kreeg eerder deze maand een ongevraagd overnamebod van de activistische belegger Bill Ackman. Met de aangekondigde ingreep lijkt het bedrijf die poging af te willen slaan.

3 uur geleden