Aandacht voor Apple op afwachtende beurzen
AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Apple. Het Amerikaanse techconcern zal later op de dag tijdens zijn jaarlijkse evenement een nieuwe iPhone en mogelijk nog andere nieuwe producten onthullen. Verder wordt vooral gewacht op het inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat woensdag naar buiten komt. Dat cijfer zal waarschijnlijk gaan bepalen of de Federal Reserve volgende week de rente opnieuw zal verhogen of een rentepauze zal houden.
De Europese Centrale Bank (ECB) vergadert donderdag over het rentetarief in de eurozone. De ECB heeft de rente al negen keer op rij verhoogd om de inflatie in het eurogebied aan te pakken. Of de rente voor de tiende keer zal worden opgeschroefd is echter nog onzeker.
De inflatie ligt nog altijd boven de doelstelling van 2 procent van de centrale bank, maar de eerdere renteverhogingen beginnen ook de economie af te remmen. De Europese Commissie waarschuwde maandag al dat de economie te lijden heeft onder zowel de hoge inflatie als de hogere rentetarieven en verlaagde de groeiverwachtingen voor de eurozone.
De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin van de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine winsten te openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio was een positieve uitschieter en eindigde 1 procent hoger.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. Country Garden steeg bijna 6 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de noodlijdende Chinese projectontwikkelaar goedkeuring gekregen van zijn schuldeisers om de aflossing van zes obligatieleningen met drie jaar te verlengen.
Op het Damrak liet advies- en ingenieursbureau Arcadis weten ook de komende tien jaar het operationeel beheer van de Waterwolftunnel, de Abdijtunnel en het Amstel Aquaduct te gaan uitvoeren voor de provincie Noord-Holland. Met de opdracht is 125 miljoen euro gemoeid. Arcadis is hoofdaannemer en werkt samen met drie partners.
Fastned kondigde aan een contract te hebben getekend voor zijn eerste snellaadstation in Italië. Het station zal naar verwachting volgend jaar worden geopend. Italië wordt daarmee het achtste land waar Fastned actief is.
De euro was 1,0734 dollar waard, tegen 1,0743 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 87,66 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 90,93 dollar per vat.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Door de aanvallen op Iran is er in Dubai een KLM-toestel gestrand. Dat vliegtuig was al in Dubai en zou zaterdag terugvliegen naar Nederland. Dat kan nu echter niet. De passagiers hebben van KLM een hotelovernachting aangeboden gekregen, laat een woordvoerster weten na berichtgeving door NH Nieuws.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM mijdt zaterdag "uit voorzorg" de luchtruimen van Iran, Irak, Israël en diverse landen rond de Perzische Golf in verband met de aanvallen op Iran. Daardoor vallen de vluchten naar Tel Aviv, Dubai, Riyad en Dammam uit. Door de onzekere situatie is het niet duidelijk wat het betekent voor de vluchten van zondag, laat de luchtvaartmaatschappij zaterdagmiddag weten.
4 uur geleden