Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Apple op afwachtende beurzen

Aandacht voor Apple op afwachtende beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Apple. Het Amerikaanse techconcern zal later op de dag tijdens zijn jaarlijkse evenement een nieuwe iPhone en mogelijk nog andere nieuwe producten onthullen. Verder wordt vooral gewacht op het inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat woensdag naar buiten komt. Dat cijfer zal waarschijnlijk gaan bepalen of de Federal Reserve volgende week de rente opnieuw zal verhogen of een rentepauze zal houden.

De Europese Centrale Bank (ECB) vergadert donderdag over het rentetarief in de eurozone. De ECB heeft de rente al negen keer op rij verhoogd om de inflatie in het eurogebied aan te pakken. Of de rente voor de tiende keer zal worden opgeschroefd is echter nog onzeker.

De inflatie ligt nog altijd boven de doelstelling van 2 procent van de centrale bank, maar de eerdere renteverhogingen beginnen ook de economie af te remmen. De Europese Commissie waarschuwde maandag al dat de economie te lijden heeft onder zowel de hoge inflatie als de hogere rentetarieven en verlaagde de groeiverwachtingen voor de eurozone.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin van de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine winsten te openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio was een positieve uitschieter en eindigde 1 procent hoger.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. Country Garden steeg bijna 6 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de noodlijdende Chinese projectontwikkelaar goedkeuring gekregen van zijn schuldeisers om de aflossing van zes obligatieleningen met drie jaar te verlengen.

Op het Damrak liet advies- en ingenieursbureau Arcadis weten ook de komende tien jaar het operationeel beheer van de Waterwolftunnel, de Abdijtunnel en het Amstel Aquaduct te gaan uitvoeren voor de provincie Noord-Holland. Met de opdracht is 125 miljoen euro gemoeid. Arcadis is hoofdaannemer en werkt samen met drie partners.

Fastned kondigde aan een contract te hebben getekend voor zijn eerste snellaadstation in Italië. Het station zal naar verwachting volgend jaar worden geopend. Italië wordt daarmee het achtste land waar Fastned actief is.

De euro was 1,0734 dollar waard, tegen 1,0743 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 87,66 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 90,93 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.

52 minuten geleden
Schade spoorblokkades haven al vele miljoenen, zeggen bedrijven

ROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.

1 uur geleden
Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

3 uur geleden
Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

4 uur geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

6 uur geleden
VS laten ontheffing van Russische oliesancties verlopen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.

6 uur geleden
ASML ziet kansen in India en gaat helpen bij bouw chipfabriek

DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.

21 uur geleden