Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Amerikaans rentebesluit op Damrak

Aandacht voor Amerikaans rentebesluit op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal zeer waarschijnlijk voor de vierde keer dit jaar een rentepauze houden, nu de inflatie flink is afgekoeld.

Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd naar wat Fed-voorzitter Jerome Powell zal zeggen over de toekomstige rentestappen. Op de beurzen wordt gehoopt dat de rente volgend jaar weer zal worden verlaagd, maar Powell herhaalde begin deze maand nog dat een renteverlaging absoluut nog niet aan de orde is. Het rentebesluit wordt om 20.00 uur Nederlandse tijd bekendgemaakt.

De AEX-index op het Damrak lijkt vrijwel vlak te beginnen aan de belangrijke Fed-dag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. De Aziatische beurzen lieten woensdag een gemengd beeld zien, ondanks de aanhoudende winstreeks op Wall Street. De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent in de plus en de beurs in Hongkong zakte dik 1 procent.

Wolters Kluwer

Op Beursplein 5 blijft ASML in de belangstelling staan. De chipmachinefabrikant en het Zuid-Koreaanse techconcern Samsung gaan gezamenlijk ongeveer 700 miljoen euro investeren in de bouw van een nieuw onderzoekscentrum in Zuid-Korea. De deal werd dinsdag getekend, tijdens het bezoek van de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol aan ASML in Veldhoven. Daarbij was ook Samsung-topman Lee Jae-yong aanwezig.

Wolters Kluwer zal mogelijk profiteren van een positief analistenrapport. De kenners van zakenbank JPMorgan verhoogden het advies voor de informatieleverancier. Analisten van de Franse bank BNP Paribas Exane verlaagden daarentegen het advies voor olie- en gasconcern Shell.

Plantaardige plastics

Avantium liet voorafgaand aan een beleggersdag weten dat de productie van zijn fabriek in Delfzijl conform verwachting in de tweede helft van 2024 zal starten. In die fabriek zullen suikers uit planten worden omgezet in grondstoffen voor plastics. De kosten voor de fabriek vallen wel hoger uit dan verwacht, maar het bedrijf heeft al een akkoord gesloten met aandeelhouders en kredietverstrekkers om de kostenstijging te dekken. Ook is de ontwikkelaar van plantaardige plastics van plan om zelf 50 miljoen euro aan extra kapitaal op te halen.

De euro was 1,0781 dollar waard, tegen 1,0784 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent in prijs tot 68,01 dollar. Brentolie werd ook 0,9 procent goedkoper, op 72,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Legale gokbranche klaagt Meta aan om reclame illegale goksites

DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor legale goksites sleept Meta voor de rechter. Volgens de Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) zijn negen van de tien gokadvertenties op Facebook afkomstig van illegale sites. Ook op Instagram zouden illegale aanbieders veel adverteren. De koepel klaagt daar al langer over.

8 uur geleden
Krant: Franse regering wil miljarden ophalen bij bedrijven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.

15 uur geleden
Historisch lage waterstand van de Rijn bij Keulen

KEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.

17 uur geleden
Britse premier spreekt geen steun uit voor derde baan Heathrow

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.

17 uur geleden
DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

19 uur geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

19 uur geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

21 uur geleden