Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Amerikaans rentebesluit op Damrak

Aandacht voor Amerikaans rentebesluit op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal zeer waarschijnlijk voor de vierde keer dit jaar een rentepauze houden, nu de inflatie flink is afgekoeld.

Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd naar wat Fed-voorzitter Jerome Powell zal zeggen over de toekomstige rentestappen. Op de beurzen wordt gehoopt dat de rente volgend jaar weer zal worden verlaagd, maar Powell herhaalde begin deze maand nog dat een renteverlaging absoluut nog niet aan de orde is. Het rentebesluit wordt om 20.00 uur Nederlandse tijd bekendgemaakt.

De AEX-index op het Damrak lijkt vrijwel vlak te beginnen aan de belangrijke Fed-dag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. De Aziatische beurzen lieten woensdag een gemengd beeld zien, ondanks de aanhoudende winstreeks op Wall Street. De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent in de plus en de beurs in Hongkong zakte dik 1 procent.

Wolters Kluwer

Op Beursplein 5 blijft ASML in de belangstelling staan. De chipmachinefabrikant en het Zuid-Koreaanse techconcern Samsung gaan gezamenlijk ongeveer 700 miljoen euro investeren in de bouw van een nieuw onderzoekscentrum in Zuid-Korea. De deal werd dinsdag getekend, tijdens het bezoek van de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol aan ASML in Veldhoven. Daarbij was ook Samsung-topman Lee Jae-yong aanwezig.

Wolters Kluwer zal mogelijk profiteren van een positief analistenrapport. De kenners van zakenbank JPMorgan verhoogden het advies voor de informatieleverancier. Analisten van de Franse bank BNP Paribas Exane verlaagden daarentegen het advies voor olie- en gasconcern Shell.

Plantaardige plastics

Avantium liet voorafgaand aan een beleggersdag weten dat de productie van zijn fabriek in Delfzijl conform verwachting in de tweede helft van 2024 zal starten. In die fabriek zullen suikers uit planten worden omgezet in grondstoffen voor plastics. De kosten voor de fabriek vallen wel hoger uit dan verwacht, maar het bedrijf heeft al een akkoord gesloten met aandeelhouders en kredietverstrekkers om de kostenstijging te dekken. Ook is de ontwikkelaar van plantaardige plastics van plan om zelf 50 miljoen euro aan extra kapitaal op te halen.

De euro was 1,0781 dollar waard, tegen 1,0784 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent in prijs tot 68,01 dollar. Brentolie werd ook 0,9 procent goedkoper, op 72,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ArcelorMittal optimistisch over 2026 door Europese maatregelen

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal is optimistisch over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Ook denkt de grote staalproducent te profiteren van recente overnames en investeringen.

2 minuten geleden
Zalando groeit fors door overname webshop About You

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft een sterke groei doorgemaakt in het afgelopen kwartaal, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het bedrijf kondigde donderdag ook een samenwerking aan met de Duitse voetbalbond (DFB).

11 minuten geleden
Barcelona opnieuw populairste vliegbestemming in zomerperiode

DEN HAAG (ANP) - Barcelona was in de zomerperiode net als vorig jaar de populairste bestemming bij Nederlandse vliegtuigpassagiers. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde in juli, augustus en september meer dan een half miljoen passagiers van en naar vliegveld El Prat bij de Spaanse stad. Een jaar eerder ging het om iets minder dan een half miljoen.

1 uur geleden
Ondernemersvertrouwen blijft negatief

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse ondernemers blijven ook in het vierde kwartaal negatief gestemd. In vrijwel alle bedrijfstakken is het vertrouwen negatief, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.

1 uur geleden
Beperking vliegverkeer op grote luchthavens VS om shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.

8 uur geleden
Zorgen over opgeblazen techwaarderingen ebben weg op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.

9 uur geleden
Rechters Hooggerechtshof VS uiten twijfels over heffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.

9 uur geleden