Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Amerikaans banenrapport op beurzen

Aandacht voor Amerikaans banenrapport op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs letten beleggers vrijdag vooral op het Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag verschijnt. De banengroei in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol in het rentebesluit van de Federal Reserve. Eerder deze week meldde loonstrookverwerker ADP al dat er in de Amerikaanse private sector in mei minder banen zijn bijgekomen dan verwacht.

In het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid worden ook de banen in de publieke sector meegenomen. Bij tekenen van een afzwakkende arbeidsmarkt zou de Fed mogelijk eerder geneigd zijn de rente te verlagen. De Amerikaanse centrale bank vergadert volgende week over de rente. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente dan nog onveranderd zal laten om de hardnekkige inflatie te bestrijden.

De Europese Centrale Bank (ECB) besloot donderdag wel om de rente voor het eerst sinds 2019 te verlagen. Of de centrale bank de rente in de komende maanden verder gaat verlagen, is echter onzeker. President Christine Lagarde benadrukte dat de ECB geen vooraf vastgelegd rentepad volgt, maar dat per vergadering zal worden gekeken naar de economische gegevens en de inflatie om het renteniveau te bepalen.

Unilever

De AEX lijkt licht hoger te gaan beginnen. De hoofdindex klom donderdag 0,5 procent tot een nieuw slotrecord van 923,36 punten. De Aziatische beurzen gingen overwegend omlaag. De Nikkei in Tokio verloor 0,1 procent. De beurzen in Hongkong en Shanghai daalden 0,8 en 0,5 procent, ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Chinese export in mei. De import nam echter minder sterk toe dan voorzien, door de aanhoudende zwakke consumentenbestedingen in eigen land.

ING, muziekconcern UMG en levensmiddelenconcern Unilever zullen mogelijk bewegen op advieswijzigingen. De kenners van de Britse bank Barclays werden positiever over ING en voegden het aandeel aan de kooplijst toe. UMG werd daarentegen door analisten van CFRA van de kooplijst gehaald. Investeringsbank Redburn verhoogde het advies voor Unilever naar kopen.

ASMI

De Duitse investeringsbank Berenberg schroefde het koersdoel voor ASMI flink op en handhaafde het koopadvies voor de chiponderneming. Investeringsmaatschappij CVC, die in april naar de Amsterdamse beurs ging, kreeg koopadviezen van Citigroup en Barclays.

De euro noteerde op 1,0888 dollar tegen 1,0886 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 75,70 dollar per vat. Brentolie steeg ook 0,2 procent in prijs tot 79,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bondsraad FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming vakbond

UTRECHT (ANP) - De bondsraad van FNV legt zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stapt naar de Hoge Raad. Daarmee vechten leden van het voormalige ledenparlement van FNV een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

1 uur geleden
Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

2 uur geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

2 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

4 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

4 uur geleden
Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

6 uur geleden
TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

6 uur geleden