Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht van beleggers richt zich komende week op kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers gaat komende week vooral uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven. Na een voorzichtig begin komt het cijferseizoen over het derde kwartaal nu echt op gang. Op het Beursplein komen grote namen als ASML, Just Eat Takeaway, Besi, RELX en AkzoNobel met cijfers. Ook buiten de landsgrenzen gaat het cijferseizoen verder, met onder meer de resultaten van Netflix en Tesla.

Op de Amsterdamse beurs wordt het bal deze week geopend door chat- en betalingsdienstverlener CM.com. Woensdag volgen AEX-fondsen ASML en Just Eat Takeaway. Voor ASML zijn het onzekere tijden, nu de Verenigde Staten strengere regels voor zakendoen met Chinese chipbedrijven hebben aangekondigd. Verder is het de vraag of de chipmachinemaker zelf aan de enorme vraag naar zijn machines heeft kunnen voldoen, aangezien ook ASML de afgelopen tijd moeite had om voldoende chips te krijgen van fabrikanten. Just Eat Takeaway merkt mogelijk dat mensen meer zelf gaan koken nu de prijzen voor vele zaken sterk stijgen en huishoudens wat meer op de uitgaven gaan letten.

De drukste dag op Beursplein 5 volgt dan nog. Donderdag komen namelijk zeven bedrijven met handelsberichten, waaronder verfbedrijf AkzoNobel, chipbedrijf Besi en informatieleverancier RELX.

Hermès

Van buiten Nederland komen luxemerken als Hermès en Gucci-moeder Kering met cijfers, maar ook bijvoorbeeld kunstmestproducent Yara International. De bedrijven die het meest in het oog springen zijn echter de Amerikaanse videostreamingdienst Netflix en producent van elektrische auto's Tesla.

Voor macro-economisch nieuws gaat de blik vooral naar China. Daar wordt momenteel het partijcongres van de Communistische Partij gehouden. Ook komen er cijfers naar buiten over de economische groei in het derde kwartaal, waarin er weer enkele coronalockdowns waren in het land.

Waarde pond

Ook gaat er weer aandacht uit naar de rente op Britse staatsleningen en de waarde van het pond. De nieuwe Britse minister van Financiën Jeremy Hunt probeerde dit weekend het vertrouwen van de financiële markten te voeden dat bestedingsplannen van de Britse regering gedekt zijn door inkomsten.

Afgelopen week kenden de beurzen de nodig ups en downs, maar was er vooral veel recessievrees. De AEX sloot vrijdag met een min van 0,4 procent, op 630,58 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 863,24 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Parijs stegen tot 1 procent. De Londense FTSE eindigde 0,3 procent hoger.

De Dow-Jonesindex sloot vrijdag 1,3 procent lager, op 29.634,83 punten. De brede S&P 500 daalde 2,4 procent, tot 3583,07 punten, en techgraadmeter Nasdaq ging 3,1 procent omlaag tot 10.321,39 punten.

Meer uit Financieel

Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

3 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

3 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

4 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

4 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

4 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

4 uur geleden
Britse premier Starmer noemt heffingen Trump helemaal verkeerd

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.

5 uur geleden