Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht van beleggers richt zich komende week op kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers gaat komende week vooral uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven. Na een voorzichtig begin komt het cijferseizoen over het derde kwartaal nu echt op gang. Op het Beursplein komen grote namen als ASML, Just Eat Takeaway, Besi, RELX en AkzoNobel met cijfers. Ook buiten de landsgrenzen gaat het cijferseizoen verder, met onder meer de resultaten van Netflix en Tesla.

Op de Amsterdamse beurs wordt het bal deze week geopend door chat- en betalingsdienstverlener CM.com. Woensdag volgen AEX-fondsen ASML en Just Eat Takeaway. Voor ASML zijn het onzekere tijden, nu de Verenigde Staten strengere regels voor zakendoen met Chinese chipbedrijven hebben aangekondigd. Verder is het de vraag of de chipmachinemaker zelf aan de enorme vraag naar zijn machines heeft kunnen voldoen, aangezien ook ASML de afgelopen tijd moeite had om voldoende chips te krijgen van fabrikanten. Just Eat Takeaway merkt mogelijk dat mensen meer zelf gaan koken nu de prijzen voor vele zaken sterk stijgen en huishoudens wat meer op de uitgaven gaan letten.

De drukste dag op Beursplein 5 volgt dan nog. Donderdag komen namelijk zeven bedrijven met handelsberichten, waaronder verfbedrijf AkzoNobel, chipbedrijf Besi en informatieleverancier RELX.

Hermès

Van buiten Nederland komen luxemerken als Hermès en Gucci-moeder Kering met cijfers, maar ook bijvoorbeeld kunstmestproducent Yara International. De bedrijven die het meest in het oog springen zijn echter de Amerikaanse videostreamingdienst Netflix en producent van elektrische auto's Tesla.

Voor macro-economisch nieuws gaat de blik vooral naar China. Daar wordt momenteel het partijcongres van de Communistische Partij gehouden. Ook komen er cijfers naar buiten over de economische groei in het derde kwartaal, waarin er weer enkele coronalockdowns waren in het land.

Waarde pond

Ook gaat er weer aandacht uit naar de rente op Britse staatsleningen en de waarde van het pond. De nieuwe Britse minister van Financiën Jeremy Hunt probeerde dit weekend het vertrouwen van de financiële markten te voeden dat bestedingsplannen van de Britse regering gedekt zijn door inkomsten.

Afgelopen week kenden de beurzen de nodig ups en downs, maar was er vooral veel recessievrees. De AEX sloot vrijdag met een min van 0,4 procent, op 630,58 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 863,24 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Parijs stegen tot 1 procent. De Londense FTSE eindigde 0,3 procent hoger.

De Dow-Jonesindex sloot vrijdag 1,3 procent lager, op 29.634,83 punten. De brede S&P 500 daalde 2,4 procent, tot 3583,07 punten, en techgraadmeter Nasdaq ging 3,1 procent omlaag tot 10.321,39 punten.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

1 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

2 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

4 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

5 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

5 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

5 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

6 uur geleden