Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht van beleggers richt zich komende week op kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers gaat komende week vooral uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven. Na een voorzichtig begin komt het cijferseizoen over het derde kwartaal nu echt op gang. Op het Beursplein komen grote namen als ASML, Just Eat Takeaway, Besi, RELX en AkzoNobel met cijfers. Ook buiten de landsgrenzen gaat het cijferseizoen verder, met onder meer de resultaten van Netflix en Tesla.

Op de Amsterdamse beurs wordt het bal deze week geopend door chat- en betalingsdienstverlener CM.com. Woensdag volgen AEX-fondsen ASML en Just Eat Takeaway. Voor ASML zijn het onzekere tijden, nu de Verenigde Staten strengere regels voor zakendoen met Chinese chipbedrijven hebben aangekondigd. Verder is het de vraag of de chipmachinemaker zelf aan de enorme vraag naar zijn machines heeft kunnen voldoen, aangezien ook ASML de afgelopen tijd moeite had om voldoende chips te krijgen van fabrikanten. Just Eat Takeaway merkt mogelijk dat mensen meer zelf gaan koken nu de prijzen voor vele zaken sterk stijgen en huishoudens wat meer op de uitgaven gaan letten.

De drukste dag op Beursplein 5 volgt dan nog. Donderdag komen namelijk zeven bedrijven met handelsberichten, waaronder verfbedrijf AkzoNobel, chipbedrijf Besi en informatieleverancier RELX.

Hermès

Van buiten Nederland komen luxemerken als Hermès en Gucci-moeder Kering met cijfers, maar ook bijvoorbeeld kunstmestproducent Yara International. De bedrijven die het meest in het oog springen zijn echter de Amerikaanse videostreamingdienst Netflix en producent van elektrische auto's Tesla.

Voor macro-economisch nieuws gaat de blik vooral naar China. Daar wordt momenteel het partijcongres van de Communistische Partij gehouden. Ook komen er cijfers naar buiten over de economische groei in het derde kwartaal, waarin er weer enkele coronalockdowns waren in het land.

Waarde pond

Ook gaat er weer aandacht uit naar de rente op Britse staatsleningen en de waarde van het pond. De nieuwe Britse minister van Financiën Jeremy Hunt probeerde dit weekend het vertrouwen van de financiële markten te voeden dat bestedingsplannen van de Britse regering gedekt zijn door inkomsten.

Afgelopen week kenden de beurzen de nodig ups en downs, maar was er vooral veel recessievrees. De AEX sloot vrijdag met een min van 0,4 procent, op 630,58 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 863,24 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Parijs stegen tot 1 procent. De Londense FTSE eindigde 0,3 procent hoger.

De Dow-Jonesindex sloot vrijdag 1,3 procent lager, op 29.634,83 punten. De brede S&P 500 daalde 2,4 procent, tot 3583,07 punten, en techgraadmeter Nasdaq ging 3,1 procent omlaag tot 10.321,39 punten.

Meer uit Financieel

Rederij MSC staakt scheepvaart uit Golfregio tijdelijk om oorlog

GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.

50 minuten geleden
Beleggers juichen na uitspraak Trump over naderend einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.

1 uur geleden
Eurogroep: EU moet voorbereid zijn op lange periode instabiliteit

BRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.

1 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

2 uur geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

4 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

4 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

4 uur geleden