 
                    Aanbieder scheepsreizen naar Noorwegen in financiële problemen
EEMSHAVEN (ANP) - Holland Norway Lines, dat met een ferry overtochten naar Noorwegen aanbiedt, heeft uitstel van betaling aangevraagd. Het enige schip van het sinds 2022 actieve bedrijf vaart voorlopig niet. Uitstel van betaling is vaak, maar niet altijd, een voorbode van faillissement.
Holland Norway Lines zegt in de financiële problemen te zijn gekomen nadat het bedrijf moest vertrekken uit de Eemshaven in de provincie Groningen. Dat zorgde voor veel annuleringen en minder boekingen.
Sinds juni voer het bedrijf met zijn MS Romantika vanuit het Duitse Emden, vlak over de grens, naar Kristiansand in Noorwegen. Maar het bedrijf zegt nu meer tijd nodig te hebben om de verliezen van begin 2023 goed te maken.
Jammer
"Ontzettend jammer, Holland Norway Lines bood een mooie impuls voor Groningen", reageert de Groningse gedeputeerde Henk Emmens desgevraagd. "Al die Noren die hierheen gaan, dat is goed voor onze toeristische sector. Heel jammer als je dat mooie paradepaardje verliest. We zijn altijd goed in gesprek geweest met het bedrijf."
Doordat alle tochten per direct zijn gestaakt, zitten reizigers met veel onzekerheden. Holland Norway Lines adviseert reizigers die al in Emden zijn voor een afvaart een hotel te zoeken of een vervangende reis te boeken.
Onzeker
Het is ook erg onzeker of klanten die al een ticket hadden geboekt hun geld terugkrijgen. "Check ook uw verzekering", schrijft Holland Norway Lines daarover. De kosten voor tickets bij Holland Norway Lines lopen al gauw in de honderden euro's.
Het bedrijf heeft bijna 400 medewerkers. Sinds het begin van de afvaarten naar Noorwegen vervoerde Holland Norway Lines met zijn cruiseferry MS Romantika ongeveer 400.000 mensen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van oktober met verlies gesloten na de winstbeurt een dag eerder. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) behoorde tot de winnaars in de AEX na bekendmaking van kwartaalcijfers. ING deed juist een stapje terug na de flinke plus een dag eerder dankzij goed ontvangen resultaten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft vrijdag tegen de plannen van de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts gestemd om de grootste vakbond van Nederland "weer bestuurbaar" te maken. Zij werden in juni aangesteld om de rust terug te brengen bij FNV na een grote bestuurscrisis eerder dit jaar.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties hebben deze maand voor het eerst 100 miljard euro aan leningen uitstaan bij het Waarborgfonds Sociale Woningbouw (WSW). Dit melden hun brancheorganisatie Aedes en het WSW. Daarmee kunnen woningcorporaties volgens Aedes bouwdoelen voor de komende jaren halen en sociale huurwoningen verduurzamen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon en Apple behoorden vrijdag tot de blikvangers op de beurzen in New York. Beide techbedrijven kwamen met kwartaalresultaten. Het aandeel Amazon deed het goed met een koerssprong van 12 procent. De clouddivisie van het bedrijf profiteerde volgens topman Andy Jassy van een sterke vraag naar rekenkracht voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Amazon is met zijn clouddiensten 's werelds grootste aanbieder van rekenkracht in datacenters.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - CNV en FNV hebben een principeovereenkomst gesloten met luchtvaartmaatschappij KLM over een nieuwe cao voor het grondpersoneel, melden de vakbonden en het bedrijf. Ze kwamen tot nieuwe afspraken na bemiddeling van een oud-minister. Die werd aangewezen om het cao-overleg weer vlot te trekken, na drie stakingen op Schiphol en meerdere rechtszaken. Door de acties moest KLM honderden vluchten schrappen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam verwacht op 27 januari met een uitspraak te komen in de slepende rechtszaak over de zelfstandigheid van Uber-chauffeurs. Dat werd vrijdag bekend tijdens een zitting in het hoger beroep, waarin vakbond FNV en taxi-app Uber nogmaals tegenover elkaar stonden.
7 uur geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            