Aanbieder flitskredieten krijgt 50.000 euro boete van AFM
AMSTERDAM (ANP) - Een aanbieder van flitskredieten die daarvoor geen vergunning had van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) moet een boete betalen van 50.000 euro. Consumenten betaalden voor de leningen volgens de toezichthouder "buitensporig hoge vergoedingen". Deze liepen op tot 240 procent op jaarbasis, terwijl een wettelijk maximum gold van 14 procent.
Een flitskrediet is een lening met een korte looptijd en relatief lage leensom. Voor aanbieders van flitskrediet in Nederland is een vergunning verplicht en gelden een aantal regels. Zo moeten aanbieders toetsen of een lening verantwoord is. Ook geldt er een maximale kredietvergoeding. Deze is per augustus vorig jaar tijdelijk verlaagd tot 10 procent op jaarbasis.
Via de website www.loandome.com bood Titus Wijnen in de periode 2015/2016 snelle leningen tot 500 euro aan met een looptijd tot 30 dagen. Maar dat deed hij buiten het zicht van de toezichthouder om. Volgens de AFM werd onder meer de Wet op het financieel toezicht overtreden. Met een constructie van verschillende, deels buitenlandse vennootschappen en bankrekeningen, probeerde Wijnen de geldende kredietregels te omzeilen.
Op deze overtreding staat een boete met een basisbedrag van 2 miljoen euro. Vanwege onder andere de financiële positie van Wijnen is de boete verlaagd. Wijnen kan de beslissing van de AFM nog voorleggen aan de rechter.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
9 uur geleden