Aan de Keukentafel met Diana Koolen
Als kind wist Diana Koolen één ding zeker: ze wilde kapster worden. Ze vond het heerlijk om haren te kammen en krulspelden bij haar opa te zetten. Dertig jaar geleden begon ze als officiële thuiskapster, één van de eerste in de gemeente Woensdrecht. Nog steeds doet ze elke dag haar werk met plezier en verwacht ze haar vak nog jaren en uit te oefenen.
Toen was je één van de weinigen die dit deed. Hoe is dat nu?
“De concurrentie is in de loop der jaren wel toegenomen, er zijn er steeds meer die aan huis knippen. Toentertijd was het echt een gat in de markt, iets unieks. Ik zag het ook niet zitten om in een pand te investeren, dus voor mij was dit een uitkomst.”
Online ben jij niet echt vindbaar. Kun je tegenwoordig nog zonder online aanwezigheid?
“Nee. Vroeger wel. De reclame ging al die jaren eigenlijk van mond-tot-mond en via via. Er waren vaak ook momenten dat ik ‘nee’ moest zeggen. Tegenwoordig is er meer concurrentie en moet je wel vindbaar zijn. Mensen gaan ook online zoeken, dus ik heb onlangs ook een website laten maken met informatie en mooie foto’s van mezelf. Ook ben ik nu te vinden op Facebook. Zulke dingen regelt mijn man graag, hij is daar meer thuis in.”
Wat zijn de voordelen van een kapster die aan huis komt?
“Voor velen is het prettig om in hun vertrouwde omgeving geknipt te worden. Een thuiskapster is vooral geschikt voor ouderen, hulpbehoevenden en families. Daarnaast liggen de prijzen iets lager in vergelijking met een kapper met salon. Ik heb geen kosten voor een pand of personeel. Klanten vinden het makkelijk dat ze zelf de deur niet uit hoeven. Ook kan ik in de avond komen en hebben mensen niet te maken met wachttijden. Het mooiste voordeel is dat ik met vrijwel alle klanten een hechte band heb opgebouwd.”
Je zult vast veel verhalen horen...
“Ja, meestal zijn klanten blij mij te zien en mensen nemen mij ook vaak in vertrouwen. Van al die verhalen zou ik best een boek kunnen schrijven. Ik hoor van alles, zowel leuke als verdrietige dingen. Ik vind het heel bijzonder dat bepaalde families al klant bij mij zijn vanaf het eerste uur. Er zijn zelfs meisjes die ik als kind knipte en waarbij ik ook hun bruidskapsel heb gedaan.”
Hoe voelt dat om zo betrokken te zijn?
“Ik vind het aan de ene kant super fijn om zo’n goede band te hebben: bij enkele klanten ben ik wel eens uitgenodigd op feestjes. Maar sommige gebeurtenissen kunnen ook best heftig zijn. Tot sterfgevallen toe. Dan kan ik me dat persoonlijk ook wel aantrekken.”
Zitten er ook nadelen aan het knippen aan huis?
“Het is wel een beetje improviseren af en toe. De ‘stoel-situatie’ is in elk huis anders, dus ik moet oppassen voor mijn rug. Daarnaast heb ik geen professionele wasbak en tijdens ‘wachtmomenten’ bij kleuren of permanenten, kan ik verder niets tussendoor doen. Dan neem ik de tijd om bijvoorbeeld even bij te kletsen. Ik help ook regelmatig met opruimen, maar dat kan ik amper een nadeel noemen. Dat hoort erbij vind ik.”
Heb jij zakelijk gezien veel last gehad van de coronacrisis?
“Ja, het was een moeilijke periode. Ik kon wekenlang mijn werk niet doen en heb zelfs even gedacht om te stoppen. Gelukkig ben ik blij dat ik dat niet heb gedaan. We hebben tijdens de tweede golf alle klanten een kaartje gestuurd met ‘ik mis jullie’.
Dat werd heel erg gewaardeerd. In die tijd zijn er ook klanten overleden aan corona, heel erg. Er zaten ook mensen tussen die wilden dat ik kwam ‘koffie drinken’ en ondertussen dus knippen, maar daar heb ik altijd nee tegen gezegd. Daar ben ik ook klanten mee verloren helaas.”
Met wie zou jij aan de keukentafel willen zitten?
“Met mijn eerste docent op de kappersschool. Wij waren toentertijd in 1983 zijn eerste klas. Ik zou wel willen weten hoe het met hem gaat en of hij nog steeds docent is.”
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Vrijdagavond rijdt de landbouw lichtjestour door de gemeente Tholen. PJZ Tholen Sint-Philipsland heeft opnieuw een route uitgezet. De stoet bestaat uit zo'n zestig verlichte trekkers. Bekijk hieronder de volledige route zodat je precies weet waar je moet zijn.
11 uur geledenTHOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers.
14 uur geledenTHOLEN - Carbid Stichting Tholen is weer klaar voor een nieuwe editie. Carbidschieten is vooral een traditie die in het oosten van het land zijn oorsprong heeft. Toch is het ook al geruime tijd een evenement dat op Tholen wordt georganiseerd.
1 dag geledenTHOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.
1 dag geledenTHOLEN - Rijkswaterstaat voert in januari en februari onderhoud uit aan de Tholensebrug. Daarom is de brug zes avonden en nachten afgesloten voor weggebruikers. Het verkeer wordt omgeleid via de Oesterdam en moet daardoor rekening houden met extra reistijd.
2 dagen geledenTHOLEN - De Top 2000 gaat traditiegetrouw op Eerste Kerstdag weer van start. De landelijke top 10 is dit jaar grotendeels hetzelfde gebleven, maar in elke regio ziet het stemgedrag er net even anders uit. Ook Tholenaren kozen hun eigen favorieten en dit is hoe zij hebben gestemd.
2 dagen geleden