90 procent van besmette reizigers uit Zuid-Afrika gevaccineerd
BADHOEVEDORP (ANP) - Van de 61 besmette reizigers op de twee vluchten uit Johannesburg en Kaapstad heeft ruim 90 procent aangegeven gevaccineerd te zijn, zegt een woordvoerder van GGD Kennemerland.
Naar verwachting kan "iets meer dan de helft" van de 44 reizigers die nog in isolatie zitten in een quarantainehotel in Badhoevedorp, het hotel donderdag verlaten.
Op de twee KLM-vluchten uit Zuid-Afrika bleken afgelopen vrijdag besmette reizigers te zitten. De GGD moest meer dan zeshonderd passagiers testen, 61 passagiers waren besmet met het coronavirus. 44 van hen moesten in isolatie in het hotel, andere reizigers moesten in thuisquarantaine. Zeker veertien hadden de nieuwe Omikron-variant, die ontdekt is in het zuiden van Afrika.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Ook tijdens het weekeinde zaten er te veel asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Opvangorgaan COA moet daarom weer dwangsommen betalen. Het totale bedrag is nu opgelopen tot 3 miljoen euro.
25 minuten geledenVUGHT (ANP) - Corné H., veroordeeld wegens een urenlange gijzeling in een café in Ede, moet zo snel mogelijk naar een tbs-kliniek. Daar kan hij de hulp en behandeling krijgen die hij nodig heeft. Om dat te bereiken hebben zijn advocaten een kort geding aangespannen. Een van hen, Petra Breukink, bevestigt dat na berichtgeving van Omroep Brabant. De man is onberekenbaar en is een gevaar voor zichzelf en anderen, stelt Breukink.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is hersteld van haar griep en hervat haar werkzaamheden. Dat laat de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) weten. De koningin zegde donderdag en vrijdag afspraken af, omdat ze ziek was.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden en noordoosten van het land kan het maandag plaatselijk glad zijn door ijzel. Die gladheid is in de middag op de meeste plaatsen weer voorbij. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse producer Roshwita Bacha, beter bekend onder haar artiestennaam Roselilah, heeft een Grammy gewonnen voor haar samenwerking met de Amerikaanse rapper Kendrick Lamar. Het nummer luther, waarop ook zangeres SZA te horen is, kreeg een onderscheiding voor Record of the Year.
4 uur geledenROCKANJE (ANP) - De grote woningbrand in Rockanje (Zuid-Holland) is onder controle. De brandweer gaf rond 23.40 uur het sein brand meester, meldt de veiligheidsregio. Bij de brand raakte een persoon gewond. Het betrof de bewoner van het huis waar de brand uitbrak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht voor controle.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
1 dag geleden