Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

850 maatjes in Zeeland gezocht

850 maatjes in Zeeland gezocht

GOES - Ruim 850 mensen in Zeeland zijn op zoek naar een maatje om sociale activiteiten te ondernemen of als extra steuntje in de rug. Door heel Nederland zijn dat er 72.000. Dit blijkt uit een inventarisatie van het Oranje Fonds onder organisaties die aangesloten zijn bij het platform Maatjesgezocht.nl. Om nieuwe maatjes te werven is het Oranje Fonds, initiatiefnemer van Maatjesgezocht.nl, deze maand een campagne gestart.

Het Oranje Fonds wil niet alleen laten ervaren wat maatje zijn kan betekenen voor de ander, maar zeker ook voor jezelf. Vooral jongeren hebben interesse om maatje te worden en melden zich aan. Zo werd Martijn (26) taalmaatje van de Syrische Wasem (26) .“Het kost niet veel tijd en levert zoveel voldoening op. Je weet dat je er voor de ander toe doet. Je kan iemand gelukkig maken. En er zijn zoveel mensen die een buddy zoeken. Er zit altijd iemand tussen met wie je een klik kan hebben en die een vriend van je kan worden. Ja, ik geniet er echt van. Maatje zijn maakt je dag mooier,” legt Martijn uit. Maatjes zijn onmisbare vrijwilligers die iemand een steuntje in de rug bieden. Vrijwilligers waar veel behoefte aan is. Door heel Nederland worden er ruim 72.000 maatjes gezocht. Als maatje ben je beschikbaar om met iemand iets leuks te doen of er gewoon voor elkaar te zijn.

Iedereen doet ertoe
Het Oranje Fonds benadrukt dat niemand er alleen voor mag staan. Iedereen doet ertoe, maar helaas ervaart niet iedereen dat. Daarom mobiliseert, versterkt en ondersteunt het Oranje Fonds zoveel mogelijk initiatiefnemers en organisaties die mensen betrekken bij de samenleving.
“Maatjes zijn echt van betekenis voor een ander. Als maatje ervaar je daarnaast ook dat er een nieuwe wereld voor je opengaat en je nieuwe mensen ontmoet. Maatje zijn is daarom niet alleen fijn voor de ander maar ook zeker voor jezelf. Op ons platform maatjesgezocht.nl kun je je op een laagdrempelige manier aanmelden en word je in contact gebracht met lokale vrijwilligersorganisaties die maatjes zoeken. En daarin ben je niet alleen, tot nu toe hebben al duizenden mensen dit gedaan. Van hen weten we dat vrijwilliger zijn bijdraagt aan zingeving, persoonlijke groei en meer sociale contacten. In sommige gevallen is het een stap op weg om zelf weer mee te doen in de samenleving. Als vrijwilliger doe je dus niet alleen iets voor een ander.Het doet ook echt iets met je”, aldus Sandra Jetten directeur Oranje Fonds.

Via Maatjesgezocht.nl kan iedereen opzoek naar een maatje in de buurt. Zo zijn er bijvoorbeeld wandelmaatjes, leesmaatjes, boodschappenmaatjes, schuldhulpmaatjes, huiswerkmaatjes, sportmaatjes. Maar ook maatjes die langskomen om te kletsen en koffie te drinken. Maatjes die helpen, advies geven of meegaan naar een afspraak waar iemand tegenop ziet. Maatjes die anderen laten lachen. Plezier en persoonlijk contact staan voorop. Je maakt niet alleen iemand anders leven leuker maar zeker ook dat van jezelf.

Het Oranje Fonds zet zich het hele jaar in om vrijwilligers te werven die maatje willen worden in 2022 hebben bijna 5000 mensen zich aangemeld als maatje. Organisaties melden hun maatjesactiviteiten aan op het platform en zoeken maatjes voor mensen die daar behoefte aan hebben. Meer informatie via maatjegezocht.nl

Meer uit Beveland

Goese archivaris lost mysterie klok op

Het mysterie rond de Goese klok 'nummer 9' heeft de afgelopen weken de gemoederen flink beziggehouden in zowel Goes als Drenthe. De klok, die in 1930 werd gegoten en ooit deel uitmaakte van een groot carillon van zevenenveertig klokken in de Grote kerk in Goes, dook ineens op in het Drentse Hijken. Daar hangt hij nu al twee weken te pronken in een klokkenstoel. Hoe de klok daar precies terecht is gekomen, blijkt toch nét iets anders te zijn dan tot nog toe werd aangenomen.

6 uur geleden
Gemeente Goes gaat economisch als een speer

GOES - De gemeente Goes staat op de zesde plek op de ranglijst van Economische Toplocaties. Dit blijkt uit het onlangs verschenen onderzoeksrapport van Bureau Louter. Vorig jaar stond Goes op plek negen. "Al jaren staat Goes stevig in de top 10, en daar zijn we erg trots op", aldus wethouder Joost de Goffau.

20 uur geleden
Auto in sloot Wolphaartsdijk, bestuurder gevlogen

WOLPHAARTSDIJK - In de polder bij Wolphaartsdijk is maandagmorgen een auto aangetroffen in een sloot. De bestuurder was niet meer aanwezig. 

20 uur geleden
De Basis haalt groot bedrag op voor Wens Ambulance

GOES - Montessorischool De Basis in Goes heeft op donderdag 3 juli een cheque van 3957 euro overhandigd aan de Zeeuwse Wens Ambulance. Het bedrag was opgehaald met een sponsorloop en een legeflessenactie.

23 uur geleden
Provinciale Staten stellen Energievisie Zeeland vast

GOES - Provinciale Staten (PS) van de provincie Zeeland hebben de Energievisie Zeeland vastgesteld. Deze visie gaat over het energiesysteem van de toekomst en welke keuzes er de komende jaren gemaakt moeten worden om te kunnen overstappen op duurzame energievormen. 

23 uur geleden
36e Zeeuwse Fietsvierdaagse

GOES - Van 22 tot en met 25 juli 2025 wordt voor de 36e keer de internationale Zeeuwse Fietsvierdaagse georganiseerd met tochten van 25, 40 of 60 km door Noord- en Zuid Beveland. De route van 25 km is ook geschikt voor scootmobielen. Start en finish zijn dit jaar bij Buurthuis De Pit in Goes.

1 dag geleden
Glaskunstenaar exposeert in hal gemeentehuis Borsele

HEINKENSZAND - Glaskunstenaar Bart Rentmeester exposeert de hel maand met zijn glaskunstwerken in het gemeentehuis van Borsele in Heinkenszand. Rentmeester, geboren in 1984, heeft een glasatelier in Lewedorp. Hij is gespecialiseerd in glasblazen en glas-in-lood. 

1 dag geleden