
63 procent van de Vlissingse peuters gaat niet naar de tandarts
VLISSINGEN - Ouders nemen hun jonge kinderen vaak niet mee naar de tandarts. Uit een onderzoek van Independer blijft dat in Zeeland 59,7 procent van de peuters van 2 en 3 jaar nog nooit op controle is geweest, terwijl dit door tandartsen wel wordt geadviseerd. In Vlissingen ligt het percentage nog hoger, daar is 63 procent van de twee- en driejarigen nog nooit op controle geweest.
“Kinderen tot achttien jaar mogen altijd gratis naar de tandarts. Ook als de ouders geen tandverzekering hebben. Misverstanden hierover zorgen er helaas voor dat veel kinderen niet naar de tandarts gaan”, aldus Independer expert zorgverzekeringen Mirjam Prins. “Kinderen tijdig naar de tandarts laten gaan bevordert de ontwikkeling van het gebit en verkleint angst op latere leeftijd. Het wordt daarom aangeraden om ook jonge kinderen mee te nemen op controle”.
Tandartsverzekeringen
Ruim 1 op de 8 Nederlanders die een aanvullende tandartsverzekering heeft, gaat deze stop zetten. Een kwart daarvan zegt dan helemaal niet meer naar de tandarts te gaan. Dit blijkt uit een enquête van Independer uitgevoerd door Q&A Insight. “Als je dit landelijk gemiddelde omrekent, dan zou dit betekenen dat straks zo’n 6500 volwassenen in Zeeland hun gebit niet meer periodiek laten controleren,” aldus Prins. “Het is een trend dat steeds minder Nederlanders een aanvullende tandverzekering afsluiten. Maar probeer wel te schatten hoeveel tandartskosten je komend jaar denkt te gaan maken. Want om uit kostenbesparing niet meer naar de tandarts te gaan, dat kan je op langere termijn juist meer geld kosten.”
Meer uit Vlissingen
OOST-SOUBURG - De gemeente Vlissingen en de Molukse Wijkraad Oost-Souburg hebben zaterdag een herdenking georganiseerd ter ere van de Molukse KNIL-militairen. De herdenking was bedoeld als blijk van waardering richting de militairen en als erkenning voor het leed dat zij na de oorlog in Nederland hebben doorstaan. Als onderdeel van de herdenking werd een herdenkingsplaquette onthuld op de Algemene Begraafplaats in Oost-Souburg.
23 uur geledenVLISSINGEN - Met liefde en precisie tekent en schildert Maurits Schoenmaker al jaren Vlissingse en andere Walcherse tafereeltjes. De Terneuzenaar heeft nooit in de havenstad gewoond, maar toch krijgt hij er eindeloze inspiratie van. Al sinds zijn jeugd in Zoutelande komt hij er regelmatig, omdat er familie woont. "Vlissingers zijn recht voor zijn raap en daar hou ik van", vertelt Maurits. Juist van een afstandje zie je volgens hem nog duidelijker hoe mooi Vlissingen is. "Met mijn tekeningen hoop ik dat ook aan de inwoners te laten zien. Vlissingers kunnen goed mopperen, maar ze zouden veel trotser mogen zijn op hun prachtige stad."
2 dagen geledenVLISSINGEN - Bij de Nieuwstraat in Vlissingen is vrijdag aan het begin van de avond iemand gewond geraakt. De politie kreeg een melding van een steekpartij, maar meldde later dat er vermoedelijk sprake was van een ongeluk.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Pim Kraan uit Vlissingen verloor in vier jaar tijd drie broers aan kanker. Bij zijn echtgenote Liesbeth is in november borstkanker geconstateerd. Mede dankzij de vroege diagnose gaat het nu gelukkig goed met haar. Om geld in te zamelen voor KWF Kankerbestrijding én iedereen bewust te maken van het belang van bevolkingsonderzoek en scherp zijn op klachten, doet Kraan dit weekeinde weer vol overtuiging mee aan de Delta Ride for the Roses. "Met Liesbeth heb ik van dichtbij meegemaakt hoe bekwaam en aardig het personeel in het ziekenhuis en ZRTI (Zuidwest Radiotherapeutisch Instituut, redactie) in Vlissingen is. Ook daarom wil ik graag iets terugdoen."
3 dagen geledenVLISSINGEN-OOST - Bij de Europaweg-Zuid in havengebied Vlissingen-Oost is donderdagavond een man tijdens het vissen onwel geworden en in het water van de Westerschelde beland. De man is ter plaatse overleden, bevestigt een woordvoerder van de politie.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Dankzij stichting De Zeeuwse Connectie en alle deelnemende bedrijven krijgen ook dit jaar alle Zeeuwse jongeren die net hun diploma hebben behaald examencadeaus. Via De Zeeuwse Connectie kunnen geslaagden zich melden voor een feestpakket vol cadeaus en kortingen. Daarnaast worden er onder de geslaagden extra cadeaus verloot, zoals de nieuwste iPhone, laptop, AirPods, cadeaubonnen, zonnebrillen, VIP-tickets en meer.
3 dagen geledenVLISSINGEN - ChristenUnie Vlissingen is gestart met een petitie voor een natuurbegraafplaats in Vlissingen.
4 dagen geleden