587 nieuwe Duitse corona-infecties, daling besmettingsgraad
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland zijn in het afgelopen etmaal 587 nieuwe gevallen van het coronavirus vastgesteld. Dat blijkt uit cijfers van het Robert Koch Institut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM. Het getal dat de besmettingsgraad weergeeft daalde iets.
Volgens het RKI zijn nu 191.449 infecties bekend in het land. Het Duitse dodental als gevolg van het longvirus steeg met 19 sterfgevallen tot 8914. Ongeveer 176.300 mensen die besmet waren, hebben het virus overleefd.
De besmettingsgraad van het virus daalde iets ten opzichte van een dag eerder, aldus het RKI. Waar het reproductiegetal dinsdag op 2,76 werd geschat, is dat woensdag 2,02. Dat cijfer betekent dat honderd mensen gemiddeld 202 anderen infecteren.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
7 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
7 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
10 uur geleden