
500 deelnemers aan Nieuwjaarsduik bij Zoutelande
ZOUTELANDE - Na een jaarwisseling die volgens Veiligheidsregio Zeeland beheersbaar was voor de brandweer en andere hulpdiensten, besloten vanmiddag zo’n 500 mensen 2023 fris te starten met een traditionele nieuwjaarsduik in de zee bij Zoutelande.
Het was uitzonderlijk zacht weer vandaag, maar eenmaal in en weer uit het water was het natuurlijk toch behoorlijk fris voor alle deelnemers. Na afloop kregen ze als beloning gelukkig een kopje snert.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Vanaf dinsdag 1 juli 2025 worden alle Zeeuwse Bibliotheken boetevrij. Dat betekent dat leden geen boetes meer hoeven te betalen wanneer ze geleende materialen te laat inleveren. Met deze stap willen de bibliotheken de drempel verlagen om gebruik te maken van hun diensten.
14 uur geledenVROUWENPOLDER - Op het strand geniet je nog meer als je er de natuur, zoals zeeraket, kunt beleven. Dat is een gedachte achter het project Groene Strand Wimpels. De stranden bij natuurgebied Oranjezon (Vrouwenpolder), Neeltje Jans en de Verklikkerplaat (Renesse) hebben deze wimpels deze week weer toegekend gekregen. Op deze stranden geven partijen de natuur gezamenlijk meer ruimte. "We zien bijvoorbeeld het aantal broedende vogels, zoals de bontbekplevier en strandplevier, op het strand toenemen", vertelt Paul Verhoeff van Stichting Het Zeeuwse Landschap.
21 uur geledenMIDDELBURG - In Middelburg heeft de politie maandagochtend twee mannen aangehouden. Na de arrestaties werden ook doorzoekingen gedaan.
23 uur geledenVEERE - Op 10 mei stapte Martijn de Ridder in zijn woonplaats Veere op zijn trekkingfiets. Niet voor een rondje Walcheren maar voor een rit van 2400 kilometer naar Tarifa, Spanje. Martijn ging twintig dagen lang, 120 kilometer per dag fietsen om geld op te halen voor onderzoek naar de zenuwziekte MS. Hoe kijkt hij terug op zijn bijzondere reis?
1 dag geledenMIDDELBURG - Op 1 juli wordt vanaf 10.30 uur door de dames van Keti Koti de laatste hand gelegd aan herdenkingsmonument Witness, in de bibliotheek in Middelburg. Witness is vervaardigd uit een voormalig paalhoofd, die gedurende het slavernijverleden opgroeide als boom in Suriname. Het betreft de derde Witness uit een serie van drie, als verwijzing naar de trans-Atlantische driehoekshandel in slaven.
1 dag geledenMIDDELBURG- Bij een ongeval aan de Vuursteenvlinder is zondagmiddag een buggy op zijn kant terechtgekomen. Hierbij raakte één van de inzittenden gewond. Het slachtoffer, een jongen, is met vermoedelijk een gebroken arm overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van het ongeval is niet bekend.
1 dag geledenMIDDELBURG - Orgelstad Middelburg organiseert ook in 2025 weer een serie avondconcerten op dinsdagen in juli en augustus. Negen organisten laten vier orgels op drie locaties horen.
2 dagen geleden