Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

5 gewonden A'dam naar ziekenhuis, onderzoek berichten gijzeling

5 gewonden A'dam naar ziekenhuis, onderzoek berichten gijzeling

AMSTERDAM (ANP) - Vijf gewonden van het geweld dat in Amsterdam heeft plaatsgevonden, zijn afgevoerd naar het ziekenhuis. Dit meldt de politie. Er zijn 62 mensen opgepakt. De politie zegt verder op de hoogte te zijn van de berichten over een mogelijke gijzeling en vermiste Israëliërs, maar heeft "momenteel geen bevestiging dat dit daadwerkelijk is gebeurd".

Burgemeester Femke Halsema zei eerder op vrijdagochtend dat Maccabi Tel Aviv-supporters op meerdere plekken in de stad zijn belaagd, mishandeld en met vuurwerk zijn bekogeld. De ME moest de Israëlische supporters beschermen "en naar hotels begeleiden".

Het is onbekend waar de berichten over de gijzeling en de vermissingen op gebaseerd zijn. "Een aantal mensen dat als vermist was opgegeven, is inmiddels weer teruggevonden", zegt de politie, die de kwestie verder onderzoekt.

De politie kan vrijdagochtend nog niks zeggen over hoe het is met de gewonde supporters. Onder de 62 mensen die zijn opgepakt, vallen ook de 57 aangehouden mensen waarvan de politie eerder melding maakte. Die 57 aanhoudingen werden verricht vanaf het moment dat Maccabi-supporters en andere groepen voorafgaand aan de wedstrijd op de Dam waren tot aan het einde van de wedstrijd. Waarvoor de 62 mensen zijn aangehouden, wist een politiewoordvoerder niet. Ook kon hij niet zeggen hoeveel mensen er nog vast zitten en of verwacht wordt dat melding wordt gemaakt van nog meer aanhoudingen.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis: geen vaste plek asielzoekers Ter Apel onbegrijpelijk

GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.

1 uur geleden
Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

2 uur geleden
Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen

BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.

4 uur geleden
Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

14 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

18 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

22 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

1 dag geleden