Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

4700 toeslagenouders krijgen schikkingsvoorstel van 5000 euro

4700 toeslagenouders krijgen schikkingsvoorstel van 5000 euro

DEN HAAG (ANP) - Een groep van ongeveer 4700 gedupeerden in het toeslagenschandaal krijgt een schikkingsvoorstel van 5000 euro. Het gaat om ouders die erkend zijn als gedupeerde en een eerste compensatie hebben gekregen, maar in bezwaar zijn gegaan tegen hun compensatievoorstel. Zij kunnen er dan voor kiezen om het geld te accepteren en hun bezwaar te laten vallen, waardoor de grote achterstand wat inloopt.

Tot nu toe zijn 250 mensen benaderd met zo'n voorstel, meldt het ministerie van Financiën desgevraagd na berichtgeving van Nieuwsuur. De helft daarvan reageerde positief, 30 procent nam het voorstel in overweging. Zo'n 5 procent wees het schikkingsvoorstel af.

De maatregel, die al in juni is aangekondigd door toenmalig staatssecretaris Aukje de Vries, is onorthodox, erkent het ministerie. "Het liefst willen we natuurlijk elk bezwaar zorgvuldig behandelen, maar de praktijk leert ons ook dat het in veel gevallen niet lukt om dat binnen de wettelijke termijn te doen." De ingreep is in het verleden "succesvol toegepast" bij de hersteloperatie voor de bevingsschade in Groningen.

In het midden

Voor het schikkingsbedrag van 5000 euro is gekozen omdat dat bedrag zo'n beetje in het midden ligt van alle aanvullende betalingen na een gegrond bezwaar. Driekwart van de tot nu toe behandelde bezwaren leidde tot geen extra uitbetaling of een aanvullend bedrag onder de 5000 euro.

"Het staat ouders volledig vrij om het schikkingsvoorstel wel of niet te accepteren", benadrukt Financiën. "Wanneer een ouder het voorstel niet accepteert, wordt het bezwaar gewoon behandeld." Benaderde gedupeerden krijgen twee weken bedenktijd.

Toeslagenouders krijgen in de regel redelijk op tijd een uitkomst van de eerste 'integrale beoordeling'. Maar ouders die als gedupeerde erkend zijn, moeten vaak erg lang wachten op nadere besluiten als zij denken dat ze recht hebben op meer dan de eerste 30.000 euro die zij na die eerste beoordeling krijgen.

Meer uit Binnenland

Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

2 uur geleden
Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

6 uur geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

8 uur geleden
Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.

9 uur geleden
Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

15 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

19 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

1 dag geleden