Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

4700 toeslagenouders krijgen schikkingsvoorstel van 5000 euro

4700 toeslagenouders krijgen schikkingsvoorstel van 5000 euro

DEN HAAG (ANP) - Een groep van ongeveer 4700 gedupeerden in het toeslagenschandaal krijgt een schikkingsvoorstel van 5000 euro. Het gaat om ouders die erkend zijn als gedupeerde en een eerste compensatie hebben gekregen, maar in bezwaar zijn gegaan tegen hun compensatievoorstel. Zij kunnen er dan voor kiezen om het geld te accepteren en hun bezwaar te laten vallen, waardoor de grote achterstand wat inloopt.

Tot nu toe zijn 250 mensen benaderd met zo'n voorstel, meldt het ministerie van Financiën desgevraagd na berichtgeving van Nieuwsuur. De helft daarvan reageerde positief, 30 procent nam het voorstel in overweging. Zo'n 5 procent wees het schikkingsvoorstel af.

De maatregel, die al in juni is aangekondigd door toenmalig staatssecretaris Aukje de Vries, is onorthodox, erkent het ministerie. "Het liefst willen we natuurlijk elk bezwaar zorgvuldig behandelen, maar de praktijk leert ons ook dat het in veel gevallen niet lukt om dat binnen de wettelijke termijn te doen." De ingreep is in het verleden "succesvol toegepast" bij de hersteloperatie voor de bevingsschade in Groningen.

In het midden

Voor het schikkingsbedrag van 5000 euro is gekozen omdat dat bedrag zo'n beetje in het midden ligt van alle aanvullende betalingen na een gegrond bezwaar. Driekwart van de tot nu toe behandelde bezwaren leidde tot geen extra uitbetaling of een aanvullend bedrag onder de 5000 euro.

"Het staat ouders volledig vrij om het schikkingsvoorstel wel of niet te accepteren", benadrukt Financiën. "Wanneer een ouder het voorstel niet accepteert, wordt het bezwaar gewoon behandeld." Benaderde gedupeerden krijgen twee weken bedenktijd.

Toeslagenouders krijgen in de regel redelijk op tijd een uitkomst van de eerste 'integrale beoordeling'. Maar ouders die als gedupeerde erkend zijn, moeten vaak erg lang wachten op nadere besluiten als zij denken dat ze recht hebben op meer dan de eerste 30.000 euro die zij na die eerste beoordeling krijgen.

Meer uit Binnenland

Honderden dansen op Amsterdamse Dam na dood Khamenei

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.

1 uur geleden
Zo'n tweehonderd feestende mensen bij Iraanse ambassade Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.

2 uur geleden
Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

3 uur geleden
Iraanse academici: volk moet landsbestuur kiezen

DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."

5 uur geleden
Ook Nederlandse ambassade in Jordanië gesloten voor publiek

DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.

6 uur geleden
Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

8 uur geleden
Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

9 uur geleden