Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

47 miljoen euro voor innovatieve bedrijven in Oost-Nederland

47 miljoen euro voor innovatieve bedrijven in Oost-Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het oosten van Nederland krijgt 47 miljoen euro om innovatie in de regio te stimuleren. Dat meldt staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken). Met het geld moeten start-ups en scale-ups in Gelderland en Overijssel worden geholpen om door de coronacrisis heen te komen en te groeien. De provincies Gelderland en Overijssel en het kabinet stellen het geld beschikbaar.

De Regionale Ontwikkelingsmaatschappij (ROM) Oost NL is belast met de uitvoering en heeft de taak om te investeren in startende en innovatieve mkb-bedrijven en om nieuwe bedrijvigheid aan te trekken. Start-ups zijn jonge innovatieve bedrijven en scale-ups zijn al wat verder ontwikkeld en hebben vaak flinke investeringen nodig om door te groeien. Volgens het ministerie van Economische Zaken kunnen ondernemers die vooroplopen in bijvoorbeeld de energietransitie, innovaties in de zorg of de voedingsindustrie vooral in crisistijd moeilijk financiering vinden. "Hun innovaties zijn nodig voor de ommekeer die we moeten en kunnen maken in voeding, gezondheid, energie en een duurzame samenleving", zegt Wendy de Jong, directeur van Oost NL.

Nederland telt acht ROM's. Afgelopen augustus werd bekend dat het kabinet had toegezegd 150 miljoen euro uit het steun- en herstelpakket voor economie en arbeidsmarkt te investeren in het fondsvermogen van de ROM’s. De provincies verdubbelen dat bedrag. Oost-Nederland is de eerste regio die de bijdrage ontvangt. De extra investering uit het steun- en herstelpakket wordt gedaan op basis van het aandeel van de regio’s aan het bruto nationaal product.

Meer uit Financieel

Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

10 minuten geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

18 minuten geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

41 minuten geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

44 minuten geleden
Onderzoek: consument kan profiteren van dalende zuivelprijzen

LELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.

1 uur geleden
België wil Eurogroep niet in ruil voor gebruik Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting) of de Griekse minister van Financiën Kyriakos Pierrakakis wordt donderdag gekozen als nieuwe voorzitter van de Eurogroep. België is niet bereid in ruil voor het voorzitterschap akkoord te gaan met het gebruik van de bevroren Russische tegoeden, benadrukte Van Peteghem.

1 uur geleden
Disney laat fans zelf video's maken met iconische personages

BURBANK (ANP) - Het entertainmentconcern Walt Disney gaat 1 miljard dollar investeren in het AI-bedrijf OpenAI, zo werd donderdag bekend. Hiermee mogen gebruikers via de AI-videodienst Sora-filmpjes maken met Disney's auteursrechtelijk beschermde personages.

1 uur geleden