45 betogers aangehouden bij Koerdische betoging bij OPCW Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vrijdag in totaal 45 betogers aangehouden bij het gebouw van de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) in Den Haag. Allen zaten aan het einde van de vrijdagmiddag nog vast.
Volgens de politie was sprake van een bestorming. Bij het tumult dat tijdens de aanhoudingen ontstond, zijn twee agenten en vier demonstranten gewond geraakt. De agenten zijn lichtgewond, twee van de demonstranten zijn met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, laat een politiewoordvoerder weten.
De actievoerders zouden Koerdische demonstranten zijn. Ze namen deel aan een protest van DemNed, de Raad van Gemeenschappen uit Koerdistan. Ze demonstreerden onder meer tegen het vermeende gebruik van chemische wapens in Koerdische dorpen door Turkije. "De wereld kijkt toe en doet niets, dat kan gewoon niet", aldus DemNed. Ook waren er vlaggen te zien waarop werd opgeroepen tot het vrijlaten van de Koerdische leider Abdullah Öcalan, die al sinds 1999 in een Turkse gevangenis zit.
De OPCW
Korte tijd na de bestorming waren er veel agenten ter plaatse. Ook werden ambulances en een traumahelikopter gealarmeerd. De Johan de Wittlaan, waar de organisatie is gevestigd, werd afgesloten. Iets verderop bij het Catshuis demonstreerden ongeveer twintig mensen, voor hetzelfde doel.
De OPCW waakt over het internationaal verdrag Chemische Wapens, de Chemical Weapons Convention (CWC), dat in 1997 in werking trad. Het doel van de OPCW is om chemische wapens permanent uit te bannen door bestaande voorraden te vernietigen en door het opnieuw verschijnen van dergelijke wapens te voorkomen. De lidstaten zijn verplicht hun voorraad chemische wapens op te geven bij de OPCW, die dan toezicht houdt op de vernietiging. De organisatie kreeg in 2013 de Nobelprijs voor de Vrede voor haar grote inspanningen om chemische wapens te elimineren.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
46 minuten geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
17 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
18 uur geleden