Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

45 betogers aangehouden bij Koerdische betoging bij OPCW Den Haag

45 betogers aangehouden bij Koerdische betoging bij OPCW Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vrijdag in totaal 45 betogers aangehouden bij het gebouw van de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) in Den Haag. Allen zaten aan het einde van de vrijdagmiddag nog vast.

Volgens de politie was sprake van een bestorming. Bij het tumult dat tijdens de aanhoudingen ontstond, zijn twee agenten en vier demonstranten gewond geraakt. De agenten zijn lichtgewond, twee van de demonstranten zijn met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, laat een politiewoordvoerder weten.

De actievoerders zouden Koerdische demonstranten zijn. Ze namen deel aan een protest van DemNed, de Raad van Gemeenschappen uit Koerdistan. Ze demonstreerden onder meer tegen het vermeende gebruik van chemische wapens in Koerdische dorpen door Turkije. "De wereld kijkt toe en doet niets, dat kan gewoon niet", aldus DemNed. Ook waren er vlaggen te zien waarop werd opgeroepen tot het vrijlaten van de Koerdische leider Abdullah Öcalan, die al sinds 1999 in een Turkse gevangenis zit.

De OPCW

Korte tijd na de bestorming waren er veel agenten ter plaatse. Ook werden ambulances en een traumahelikopter gealarmeerd. De Johan de Wittlaan, waar de organisatie is gevestigd, werd afgesloten. Iets verderop bij het Catshuis demonstreerden ongeveer twintig mensen, voor hetzelfde doel.

De OPCW waakt over het internationaal verdrag Chemische Wapens, de Chemical Weapons Convention (CWC), dat in 1997 in werking trad. Het doel van de OPCW is om chemische wapens permanent uit te bannen door bestaande voorraden te vernietigen en door het opnieuw verschijnen van dergelijke wapens te voorkomen. De lidstaten zijn verplicht hun voorraad chemische wapens op te geven bij de OPCW, die dan toezicht houdt op de vernietiging. De organisatie kreeg in 2013 de Nobelprijs voor de Vrede voor haar grote inspanningen om chemische wapens te elimineren.

Meer uit Binnenland

Hardenberg legt COA dwangsom op om sluiting azc af te dwingen

HARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een last onder dwangsom opgelegd voor het niet volgens afspraak sluiten van twee asielopvanglocaties binnen de gemeente. Dat heeft het gemeentebestuur dinsdag besloten. Het COA krijgt van de gemeente een week om de overtreding te beëindigen.

9 minuten geleden
Kamer: verbied Moslimbroederschap en 'gelieerde organisaties'

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor een motie van de PVV gestemd waarin wordt verzocht om de Moslimbroederschap en "gelieerde organisaties" te verbieden. De PVV heeft meerdere keren geprobeerd om steun te vinden voor een dergelijke motie, maar wist telkens net geen meerderheid te overtuigen. Onder meer de VVD steunde de motie nu.

47 minuten geleden
Advocaten: Promes geeft steken met mes familielid toe

AMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".

1 uur geleden
OM eist 15 maanden cel voor bedreigen zanger Douwe Bob

UTRECHT (ANP) - Voor het bedreigen van Douwe Bob heeft het Openbaar Ministerie tegen Bob ter H. (39) vijftien maanden cel geëist, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De bedreigingen volgden nadat de zanger eind juni kort voor een optreden op een Joods voetbalevenement besloot daarvan af te zien. Hij vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.

1 uur geleden
Lokale partijen en D66 populairst bij basisschoolverkiezingen

MAARN (ANP) - Onder basisschoolleerlingen die in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag meededen aan de Kinderverkiezingen, zijn lokale partijen het populairst. Bij elkaar opgeteld ging 25 procent van de 4489 stemmen naar een partij die alleen meedoet in de gemeente waar het kind woont. Van de partijen die landelijk meedoen, kreeg D66 met bijna 19 procent de meeste stemmen.

1 uur geleden
OM eist 7 maanden cel en contactverbod tegen rapper Kempi

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in de rechtbank in Den Haag een celstraf van zeven maanden geëist tegen rapper Kempi, op verdenking van onder meer bedreiging en poging tot dwang. Ook wil het OM dat er een contactverbod van drie jaar wordt opgelegd aan de artiest, die eigenlijk Jerrely Slijger heet.

1 uur geleden
Ruim 100 tips over explosies Zuidas en joodse school in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft ruim honderd tips binnengekregen over twee explosies in Amsterdam. Veel daarvan gaan over de scooter waarmee de verdachten bij de joodse school aan de Zeelandstraat aankwamen voordat daar een explosie plaatsvond, laat een woordvoerder weten.

2 uur geleden