Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

400 jongeren spreken op 4 april in Middelburg over vrijheid anno nu

400 jongeren spreken op 4 april in Middelburg over vrijheid anno nu

MIDDELBURG - Morgen, op dinsdag 4 april, praten 400 jongeren over de Four Freedoms van Roosevelt en wat vrijheid anno nu betekent. Tijdens de Four Freedoms Meet-up, georganiseerd door de Vrijheidscolleges en de Roosevelt Foundation, delen de bekende Nederlanders Anniek Pheifer, Jeangu Macrooy, Nanoah Struik en Katrien van de Linde hun persoonlijke visie en verhalen over vrijheid met jongeren. Presentator Evelien Bosch gaat met de vier Vrijheidssprekers en 400 jongeren uit heel Zeeland in gesprek over diverse thema’s binnen vrijheid. De jongeren komen diezelfde middag nog in actie in de vorm van ‘vrijheid-challenges’.

De jubilerende Vrijheidscolleges vinden dit jaar plaats in samenwerking met de Bevrijdingsfestivals in de elf provincies van Nederland. Naast de colleges organiseert de Stichting Vrijheidscolleges een landelijke scholentour over ‘vrijheid anno nu’ voor leerlingen uit het voortgezet onderwijs en studenten van het MBO. Mensenrechten, gender, klimaat en het slavernijverleden staan tijdens dit jubileumjaar centraal. De stichting is partner van de in Middelburg gevestigde Roosevelt Foundation.

Tijdens de Meet-up op dinsdag 4 april aanstaande in de stadsschouwburg van Middelburg gaat presentator Evelien Bosch met jongeren uit heel Zeeland en actrice Anniek Pheifer, zanger Jeangu Macrooy, non-binaire activist Nanoah Struik en directeur Human Rights Watch Katrien van de Linde in gesprek over de diverse aspecten van vrijheid anno nu. 

Direct in actie
In de middag gaan alle aanwezige jongeren in samenwerking met Stichting Young Impact direct impact maken door in actie te komen voor een thema dat zij belangrijk vinden aan de hand van themalessen en vrijheid-challenges. Voorbeelden van de challenges zijn een opruimactie in de buurt, een inzameling voor Kledingbank Zeeland en het maken van kleurrijke tassen over de thema’s gender en diversiteit.

Colleges, monologen en interviews
De sprekers vertellen aan de jongeren hun persoonlijke verhaal. Anniek Pheifer gaat in op de klimaatcrisis en de ernst daarvan. Jeangu Macrooy vertelt zijn persoonlijke verhaal over de impact die het Nederlandse slavernijverleden nog steeds heeft voor veel mensen van kleur vandaag de dag. Gendervrijheid, identiteit en zelfbeschikking komt naar voren uit het verhaal van Nanoah Struik. Katrien van de Linde verdedigt mensenrechten wereldwijd en deelt haar verhalen vanuit haar rol als directeur van Human Rights Watch tijdens een interview met moderator Evelien Bosch.

De Vrijheidscolleges inspireren jong en oud om na te denken over de waarde van vrijheid. De stichting maakt sinds 2013 programma’s over leven in oorlog en conflict, democratie en rechtsstaat en koppelt dit met bekende sprekers aan actuele thema’s. De colleges zijn gebaseerd op de beroemde Four Freedoms speech van Franklin D. Roosevelt uit 1941.

Meer uit Middelburg

Provincie stelt nieuw Natura 2000-beheerplan vast voor Manteling van Walcheren

DOMBURG/OOSTKAPELLE - De provincie Zeeland heeft het beheerplan voor de Manteling van Walcheren vastgesteld. 'Daarmee is een belangrijke stap gezet in het duurzaam beschermen en versterken van de natuur in dit bijzondere Natura 2000-gebied', schrijft de provincie in een persbericht. 

10 uur geleden
Politie neemt twee aangiftes op na meerdere vechtpartijen in Middelburg

MIDDELBURG- In Middelburg hebben in de nacht van zaterdag op zondag meerdere vechtpartijen plaatsgevonden. Na een aantal meldingen ging de politie ter plaatse. Zij trof een persoon aan die voldeed aan het opgegeven signalement. Deze persoon is aangehouden en uit de anonimiteit gehaald.

1 dag geleden
Gratis activiteiten voor jongeren bij Cruyff Courts

MIDDELBURG - Deze zomer organiseert Cultuurpunt Walcheren in samenwerking met lokale partners Vizita, Buurtteams Vlissingen, Jeugdfonds Sport & Cultuur en de gemeenten Middelburg en Vlissingen opnieuw het succesvolle project Cultuur@CruyffCourts.

2 dagen geleden
Oplossing voor toekomstige huisvesting UCR en sterrenwacht

MIDDELBURG - Gemeente Middelburg, University College Roosevelt (UCR) en Stichting Sterrenwacht Philippus Lansbergen (sterrenwacht) hebben goede gesprekken gevoerd over hun huisvesting. 'UCR wilde de sterrenwacht tegemoetkomen. Uitgangspunt is dat de sterrenwacht op de Helm blijft zitten. En dat het UCR-gebouw wordt verbouwd zodat ze straks betere voorzieningen voor hun studenten hebben', schrijft de gemeente Middelburg in een persbericht. Deze plannen worden de komende maanden verder uitgewerkt.

3 dagen geleden
Vrijwilliger Anneke Bouman: ‘Ik heb graag wat te doen’

MIDDELBURG - Anneke Bouman, vrijwillig meedenker (ook wel OCO genoemd) bij Vizita, zet zich al van kinds af aan vrijwillig in. "Ik kom uit een christelijk nest en als kind hielpen we gewoon mee als mijn ouders dingen voor de kerk en voor anderen deden", vertelt Anneke."Na mijn jeugd ben ik doorgegaan met allerlei soorten vrijwilligerswerk naast mijn baan." Maar wel altijd iets met mensen, want sociale contacten geven Anneke veel energie.Meedenker"Toen ik vijf jaar geleden naar Middelburg verhuisde, heb ik me bij Vizita aangemeld als meedenker. Ik ben een vraagbaak voor inwoners op het gebied van wet- en regelgeving en daarnaast ondersteun ik ze om hun eigen weg te vinden. In plaats van oplossingen te bieden, wil ik ze liever leren om zichzelf te helpen." Zo heeft ze een cliënt kunnen stimuleren om voor het eerst in haar eentje de bus te nemen."De mensen bij wie ik kom, hebben weinig contacten en zijn heel enthousiast om me te zien. Dat is ontzettend leuk, maar ik vind het wel érg dat wij nodig zijn. Soms moeten mensen ontzettend lang wachten voordat ze hulp krijgen of ze krijgen helemaal geen hulp." Goed naar mensen luisteren, is wat Anneke als meedenker biedt en daar is veel behoefte aan.KorenNaast dit vrijwilligerswerk zingt Anneke in twee koren en zit ze in de organisatie van Middelburg VÓLkoren. Ook is ze actief bij Seniorencontact Middelburg-Veere. Hier organiseert ze samen met een medevrijwilliger elk kwartaal voor ouderen een uitstapje naar een regionaal museum, verzorgt ze de 'lief en leed' voor het koor en houdt ze keukentafelgesprekken met senioren. "Ik moet wat te doen hebben", zegt ze vrolijk.Meer informatieMeer informatie over vrijwilligerswerk in Middelburg is te vinden op www.vizita.nl/vrijwilligerswerk. 

3 dagen geleden
Masterplan voor Serooskerke

SEROOSKERKE - Snel doorpakken voor een nieuwe school of een paar stappen terugzetten en meer tijd uittrekken voor een totaalplan. Bij dit dilemma koos Serooskerke voor een masterplan, met sloop, nieuwbouw en verhuizingen op meerdere plekken. Dat resulteert in een nieuwe basisschool, dorpshuis en woningen, verhuizing van de tennisclub naar de rand van het dorp, waar ze padelbanen kan aanleggen en herstel van het historische park Welgelegen - een Rijksmonument. "Als sluitstuk van dit project openen we de nieuwe basisschool op de locatie van het dorpshuis", vertelt wethouder John de Jonge van de gemeente Veere. "De planning is dat het begin 2028 zover is, zodat de kinderen hopelijk die kerstvakantie kunnen verhuizen."

3 dagen geleden
UPDATE: Vakantiepark Hof Domburg dicht door brand; gemeente bedankt hulpdiensten

DOMBURG - Vakantiepark Hof Domburg is door de grote brand in zwembad De Parel tot en met zondag gesloten voor vakantiegangers. Dat schrijft Landal donderdag op haar website.

3 dagen geleden