3x3-basketballers moeten na goud in Parijs even schakelen voor EK
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers gaan tweeënhalve week na hun historische gouden plak in Parijs al op voor een nieuwe prijs. Vrijdag begint de ploeg van sterspeler Worthy de Jong in Wenen aan het EK.
"Je merkt dat je even moet schakelen om na die 'Olympics' je 'competitiveness' weer te vinden. Maar ik denk niet dat we nu ineens iets extra's moeten bewijzen", zei De Jong in een voorbeschouwing op de website van de basketbalbond.
Na weken van festiviteiten en verplichtingen is het Nederlandse team in voorbereiding op het Europese kampioenschap in Oostenrijk. "Ik heb hier en daar wat pijntjes, maar ik voel me scherp", bekende De Jong. "Die pijntjes gaan ons er niet van weerhouden te doen wat we moeten doen."
De Jong krijgt gezelschap van Jan Driessen, Arvin Slagter en Julian Jaring. Laatstgenoemde vervangt Dimeo van der Horst, die recent getrouwd is. "Ik heb al die maanden met die jongens meegetraind, was klaar voor Parijs, en nam ook een weekje vakantie toen zij die hadden. Ik zit dus in hetzelfde ritme als zij en ben er klaar voor", aldus Jaring. "We zijn allemaal professioneel genoeg en kennen elkaar al heel lang. Daar krijgen we geen problemen mee."
'Team to beat'
Azerbeidzjan is vrijdag om 13.40 uur de eerste tegenstander van het Nederlandse viertal. Veel landen treden niet in dezelfde formatie aan als op de Spelen. Maar dat deert De Jong niet. "Dat krijg ik soms mee als de anderen het erover hebben. Mijn spel is niet gebonden aan iemands naam of rugnummer. Ik kom het veld op om altijd te doen wat me in eerste instantie daar gebracht heeft", aldus de matchwinner van de olympische finale, die denkt dat er op Oranje gelet gaat worden. "Ja, dat denk ik wel, maar ik weet niet of dat een verschil is met andere toernooien. Wij zijn altijd een 'team to beat'."
Het EK 3x3-basketbal duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
43 minuten geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
3 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
21 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
22 uur geleden