Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

3x3-basketballers moeten na goud in Parijs even schakelen voor EK

3x3-basketballers moeten na goud in Parijs even schakelen voor EK

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers gaan tweeënhalve week na hun historische gouden plak in Parijs al op voor een nieuwe prijs. Vrijdag begint de ploeg van sterspeler Worthy de Jong in Wenen aan het EK.

"Je merkt dat je even moet schakelen om na die 'Olympics' je 'competitiveness' weer te vinden. Maar ik denk niet dat we nu ineens iets extra's moeten bewijzen", zei De Jong in een voorbeschouwing op de website van de basketbalbond.

Na weken van festiviteiten en verplichtingen is het Nederlandse team in voorbereiding op het Europese kampioenschap in Oostenrijk. "Ik heb hier en daar wat pijntjes, maar ik voel me scherp", bekende De Jong. "Die pijntjes gaan ons er niet van weerhouden te doen wat we moeten doen."

De Jong krijgt gezelschap van Jan Driessen, Arvin Slagter en Julian Jaring. Laatstgenoemde vervangt Dimeo van der Horst, die recent getrouwd is. "Ik heb al die maanden met die jongens meegetraind, was klaar voor Parijs, en nam ook een weekje vakantie toen zij die hadden. Ik zit dus in hetzelfde ritme als zij en ben er klaar voor", aldus Jaring. "We zijn allemaal professioneel genoeg en kennen elkaar al heel lang. Daar krijgen we geen problemen mee."

'Team to beat'

Azerbeidzjan is vrijdag om 13.40 uur de eerste tegenstander van het Nederlandse viertal. Veel landen treden niet in dezelfde formatie aan als op de Spelen. Maar dat deert De Jong niet. "Dat krijg ik soms mee als de anderen het erover hebben. Mijn spel is niet gebonden aan iemands naam of rugnummer. Ik kom het veld op om altijd te doen wat me in eerste instantie daar gebracht heeft", aldus de matchwinner van de olympische finale, die denkt dat er op Oranje gelet gaat worden. "Ja, dat denk ik wel, maar ik weet niet of dat een verschil is met andere toernooien. Wij zijn altijd een 'team to beat'."

Het EK 3x3-basketbal duurt tot en met zondag.

Meer uit Sport

Dure nederlaag Van Gerwen in Premier League

ABERDEEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is in de vijftiende ronde van de Premier League in zijn eerste partij uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verloor in Aberdeen van de Brit Nathan Aspinall met 6-3. De nederlaag kan tot gevolg hebben dat Van Gerwen zich niet plaatst voor de play-offs. Er is nog een reguliere speelronde te gaan.

1 uur geleden
Wielrenner Groves wint zesde etappe van Giro d'Italia

NAPELS (ANP) - Wielrenner Kaden Groves heeft de zesde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 26-jarige Australiër van Alpecin-Deceuninck was na 227 kilometer de snelste in een massasprint in Napels.

4 uur geleden
Paolini eerste finaliste in tennistoernooi Rome

ROME (ANP) - De Italiaanse tennisster Jasmine Paolini is doorgedrongen tot de finale van haar thuistoernooi in Rome. Ze versloeg in de halve finales van het graveltoernooi in de Italiaanse hoofdstad de Amerikaanse Peyton Stearns in twee sets: 7-5 6-1.

4 uur geleden
Van Poppel sprint naar tweede ritzege op rij in Hongarije

SIOFOK (ANP) - Danny van Poppel heeft ook de tweede etappe van de Ronde van Hongarije gewonnen. De renner van Red Bull-Bora-hansgrohe was na een 178 kilometer lange rit van Veszprem naar Siofok de snelste in de massasprint. Nederlands kampioen Dylan Groenewegen (Jayco-AlUla) eindigde als tweede en de Duitser Tim Torn Teutenberg (Lidl-Trek) werd derde.

5 uur geleden
Leclerc mist persdag voor Grote Prijs van Emilia-Romagna

IMOLA (ANP) - Charles Leclerc is donderdag niet aanwezig op de persdag van de GP van Emilia-Romagna. De Monegask van Ferrari voelt zich niet lekker. Dat heeft zijn team in een verklaring meegedeeld. Ferrari gaat ervan uit dat Leclerc vrijdag tijdens de vrije training wel weer van de partij zal zijn.

7 uur geleden
Basketballer Post met Golden State uitgeschakeld in play-offs NBA

MINNEAPOLIS (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors uitgeschakeld in de play-offs van de NBA. Minnesota Timberwolves was ook in het vijfde duel te sterk (121-110), waarmee de beslissing viel in de best-of-sevenserie: 4-1. Minnesota strijdt later met Oklahoma City Thunder of Denver Nuggets om een plek in de finale van volgende maand.

13 uur geleden
Klassementsleider Pedersen sprint naar derde ritzege in Giro

MATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.

1 dag geleden