3M stijgt op Wall Street na schikking oordopjeszaak
NEW YORK (ANP) - 3M behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op mediaberichten dat het industrieconcern de rechtszaken over de verkoop van defecte gevechtsoordopjes aan het Amerikaanse leger zou hebben geschikt. Volgens persbureau Bloomberg zou 3M meer dan 5,5 miljard dollar willen betalen om de meer dan 300.000 rechtszaken op te lossen. Dat is bijna de helft minder dan door kenners werd gevreesd.
De rechtszaken tegen 3M werden aangespannen vanwege beschuldigingen dat de oordopjes het gehoor van militairen onvoldoende zouden beschermen. Eerder probeerde het concern nog onder de claims uit te komen door uitstel van betaling aan te vragen voor het onderdeel dat de oordopjes had gemaakt. Een rechter stak daar echter een stokje voor. Het aandeel werd maandag 5,7 procent hoger gezet.
De algehele stemming op Wall Street was opnieuw positief, na de stevige koerswinsten op vrijdag. Die volgden op de toespraak van Jerome Powell. De Amerikaanse centralebankpresident liet vrijdag tijdens de jaarlijkse bijeenkomst in Jackson Hole weten dat de inflatie in de Verenigde Staten nog altijd te hoog is, maar dat de Federal Reserve "voorzichtig te werk" zal gaan bij eventuele verdere verhogingen van de rente. De Fed zal zich daarbij laten leiden door de macro-economische gegevens die voor de rentevergadering in september naar buiten komen.
Driedaagse bezoek
Beleggers kijken deze week dan ook uit naar nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt, die vrijdag verschijnen. Bij een sterk banencijfer zou de Fed namelijk geneigd kunnen zijn de rente verder te verhogen om de prijsstijgingen af te remmen.
Ook werd gelet op het driedaagse bezoek van de Amerikaanse minister van Handel Gina Raimondo aan Beijing en Shanghai. Raimondo spreekt in China met leiders uit de politiek en de zakenwereld om de handelsbetrekkingen tussen de twee grootste economieën ter wereld aan te zwengelen.
Taxidienst
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent hoger op 35.568 punten. De brede S&P 500 won 0,7 procent op 4436 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,9 procent tot 13.718 punten.
Xpeng steeg 2,2 procent na een deal met de Chinese taxidienst Didi. De Chinese fabrikant van elektrische auto's, die ook een beursnotering heeft in New York, koopt de dochteronderneming van Didi die elektrische auto's ontwerpt voor ruim 740 miljoen dollar. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken om volgend jaar een nieuw elektrisch automerk te lanceren.
Bezwaren voorlopig opgeschort
Horizon Therapeutics klom 5,7 procent. De Amerikaanse toezichthouder FTC heeft zijn bezwaren tegen de verkoop van het biotechbedrijf aan zijn branchegenoot Amgen voorlopig opgeschort. Amgen noteerde een plusje van 0,2 procent.
De euro was 1,0815 dollar waard, tegen 1,0788 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 80,20 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 84,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
1 dag geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
1 dag geleden