30.000 euro beschikbaar voor Zeeuwind Innovatie Challenge
VLISSINGEN - Voor het tweede jaar op rij zetten duurzame energiecoöperatie Zeeuwind en innovatiehub Dockwize de Zeeuwind Innovatie Challenge uit. Dit jaar dagen zij particulieren en ondernemers uit om met innovatieve oplossingen te komen voor de sociale energietransitie. Met andere woorden: hoe kunnen we er met innovatieve oplossingen voor zorgen dat alle Zeeuwen kunnen meedoen in de energietransitie?
“Technisch gezien is er al heel veel mogelijk op het gebied van duurzame energie. De vraag is hoe we ervoor zorgen dat ook alle Zeeuwen die overstap naar duurzame energie kunnen maken,” zegt Teus Baars, directeur van Zeeuwind. “Deze uitdaging is heel erg actueel als je kijkt naar de stijgende prijzen van fossiele brandstoffen en de toenemende vraag naar duurzame en betaalbare alternatieven. Niet iedereen kan een dak vol zonnepanelen betalen of zijn bedrijf volledig verduurzamen. Daarom zijn we op zoek naar innovatieve oplossingen voor dit probleem en daar staat ook wat tegenover,” aldus Teus Baars.
30.000 euro
Zeeuwind verdeelt ruim 30.000 euro aan vouchers voor de beste inzendingen. Iedereen kan meedoen, van beginnende ondernemers, studenten, bewoners, organisaties tot mkb-bedrijven. Wel moet de inzending meer zijn dan een idee. Zeeuwind en Dockwize zoeken in de eerste plaats naar een goed uitgewerkt plan. “Ook wij komen dagelijks in aanraking met ondernemers die worstelen met vragen op het gebied van duurzaamheid. Van het verduurzamen van hun bedrijfsvoering tot het vollopen van de elektriciteitsnetten,” zegt Jeroen van Oijen, business coach en programmamanager energie bij Dockwize. “We weten uit de vorige editie dat de beste plannen vaak vanuit de maatschappij zelf komen. Of het nu een bewoner is van een wijk met een plan om met de buurt van het gas af te gaan of een groepje bedrijven die zelf met duurzame energie aan de slag wil gaan, we helpen deze plannen graag verder.”
Experts
Er valt niet alleen een geldbedrag te winnen. Wie de eerste selectieronde doorkomt, mag in mei meedoen aan de ‘Challenge Weken’. Met de hulp van experts en het gebruik van (lab)faciliteiten kan het plan worden verbeterd. Het plan dat de meeste indruk maakt op de jury, kan op een bijdrage van Zeeuwind rekenen om een proefproject uit te voeren. In totaal stelt Zeeuwind 30.000 euro beschikbaar voor één of meer projecten. Op woensdag 9 februari om 19:30 uur is er een online informatiebijeenkomst over de Zeeuwind Innovatie Challenge 2022. Aanmelden kan via https://www.dockwize.nl/events/informatiebijeenkomst-zeeuwind..
Zeeuwind
Zeeuwind is een coöperatie voor duurzame energie en zet zich al 35 jaar in om de energietransitie in Zeeland te versnellen. Dit doen ze samen met hun 2900 leden met als doel Zeeland klaar te maken voor de toekomst. Zo stimuleert Zeeuwind het gebruik van duurzame energie in Zeeland. Van het ontwikkelen en beheren van wind- en zonneparken tot advies op energiebesparing en het efficiënt gebruiken van energie. Dit doen ze samen met burgers, bedrijven en gemeenten. Want alleen samen kunnen we de energietransitie versnellen.
Innovatiehub Dockwize
Dockwize is de verbinder in Zeeland die de kortste route biedt naar de juiste connecties, kennis en zakelijke ontwikkelmogelijkheden. Het is een broedplaats voor ideeën, waar startups een succesvolle start maken, onderwijs en bedrijfsleven samenkomen, innovatief ondernemerschap wordt aangejaagd en waar bedrijven klaargestoomd worden voor de toekomst.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector.
1 dag geledenVLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
4 dagen geledenOOST-SOUBURG - Bij een mishandeling bij een woning aan de IJsselstraat is afgelopen nacht een man dusdanig toegetakeld dat hij gereanimeerd moest worden. De politie heeft één persoon aangehouden.
4 dagen geleden