Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'300 journalisten opgepakt in Wit-Rusland sinds verkiezingen'

'300 journalisten opgepakt in Wit-Rusland sinds verkiezingen'

BERLIJN (ANP) - Bijna 300 journalisten zijn opgepakt in Wit-Rusland sinds daar massale anti-regeringsprotesten uitbraken na de verkiezingen in augustus, meldt persvrijheidsorganisatie Reporters Without Borders (RSF). President Aleksandr Loekasjenko, die Wit-Rusland al 26 jaar met harde hand regeert, bleef aan de macht door met de verkiezingsuitslag te sjoemelen en de daaropvolgende protesten neer te laten slaan.

In deze maand zijn in Wit-Rusland tot dusver zo'n 85 journalisten opgepakt, stelde RSF woensdag op basis van cijfers van de Wit-Russische vereniging van journalisten. Het merendeel van de journalisten die vooralsnog zijn opgepakt, is vrijgelaten nadat hun papieren waren gecontroleerd.

Zeker acht journalisten zitten momenteel in de gevangenis. Afgelopen maandag werden vijf journalisten tot celstraffen veroordeeld, meldde de non-gouvernementele organisatie. "We roepen de autoriteiten op om de gevangen journalisten onmiddellijk vrij te laten", zei RSF-directeur Christian Mihr.

Dinsdag oordeelde een rechtbank in Minsk dat het populaire kanaal Nexta op berichtenplatform Telegram moet worden geblokkeerd omdat het extremistisch materiaal zou verspreiden. Nexta heeft rond de twee miljoen volgers en is een belangrijk platform voor de oppositie om informatie en video's over de anti-regeringsprotesten te verspreiden.

Meer uit Buitenland

Iraanse media: nucleaire kwestie geen onderdeel langer bestand

TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.

42 minuten geleden
Pakistan spreekt over betekenisvolle voortuitgang Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.

1 uur geleden
Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

4 uur geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.

6 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

6 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

8 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

9 uur geleden