'300 journalisten opgepakt in Wit-Rusland sinds verkiezingen'
BERLIJN (ANP) - Bijna 300 journalisten zijn opgepakt in Wit-Rusland sinds daar massale anti-regeringsprotesten uitbraken na de verkiezingen in augustus, meldt persvrijheidsorganisatie Reporters Without Borders (RSF). President Aleksandr Loekasjenko, die Wit-Rusland al 26 jaar met harde hand regeert, bleef aan de macht door met de verkiezingsuitslag te sjoemelen en de daaropvolgende protesten neer te laten slaan.
In deze maand zijn in Wit-Rusland tot dusver zo'n 85 journalisten opgepakt, stelde RSF woensdag op basis van cijfers van de Wit-Russische vereniging van journalisten. Het merendeel van de journalisten die vooralsnog zijn opgepakt, is vrijgelaten nadat hun papieren waren gecontroleerd.
Zeker acht journalisten zitten momenteel in de gevangenis. Afgelopen maandag werden vijf journalisten tot celstraffen veroordeeld, meldde de non-gouvernementele organisatie. "We roepen de autoriteiten op om de gevangen journalisten onmiddellijk vrij te laten", zei RSF-directeur Christian Mihr.
Dinsdag oordeelde een rechtbank in Minsk dat het populaire kanaal Nexta op berichtenplatform Telegram moet worden geblokkeerd omdat het extremistisch materiaal zou verspreiden. Nexta heeft rond de twee miljoen volgers en is een belangrijk platform voor de oppositie om informatie en video's over de anti-regeringsprotesten te verspreiden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
26 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
2 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
2 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
4 uur geleden