Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

30 augustus grote onthulling monument voor omgekomen soldaten tijdens bevrijding

30 augustus grote onthulling monument voor omgekomen soldaten tijdens bevrijding

VLISSINGEN - Het monument met de namen en regimenten van 69 omgekomen geallieerden bij de bevrijding van Vlissingen wordt vrijdag 30 augustus onthuld. De onthulling, georganiseerd door Stichting Oorlogsjaren in Vlissingen, vindt plaats bij Uncle Beach aan de Oranjedijk. Met het motto "Elke naam is een schreeuw om vrede" wil de Stichting tot uiting brengen dat het offer van de gevallenen ook betekenis heeft voor het heden en de toekomst.

Een vertegenwoordiger van de Britse overheid verricht om 16.00 uur de onthullingshandeling door contact te zoeken met een voor Uncle Beach gelegen Britse mijnenveger. Na een saluut van dit schip helpt een groep burgers met het onthullen van de namen, die over twintig meter zijn aangebracht. Deze namen worden door de vertegenwoordigers van de landen opgelezen. De Koninklijke Harmonie Ons Genoegen speelt de verschillende volksliederen. Speciaal, volgens de
traditie, brengen de Schotten voor deze ceremonie een Piper met escorte mee.

Het monument is tot stand gekomen door diverse giften van bedrijven, stichtingen, de gemeente Vlissingen en een aantal sympathisanten. Het idee voor de Roll of Honour en de slogan 'Elke naam is een schreeuw om vrede' komt van voorzitter van de stichting, Jaap Ventevogel. Het ontwerp is van De Vlissingse kunstenaar Hans Bommeljé. 

Tijdens de operatie, ook wel Operation Infatuate I genoemd, staken de eerste geallieerden in de vroege ochtend van 1 november 1944 vanaf een bruggehoofd in Breskens over naar Vlissingen. Dit gebeurde onder zwaar mortiervuur. Het landingsstrand werd Uncle Beach genoemd. Vanuit dit gebied veroverden de commando's stap voor stap de frontstad. Op de derde dag vielen de geallieerden het Duitse hoofdkwartier in Grand Hotel Brittannia binnen. Daar gaven de Duitsers zich in de late middag over. 

In totaal kwamen er 69, vaak jonge, soldaten uit Schotland, Groot-Brittannië en Frankrijk om het leven. Zij werden eerst tijdelijk in Vlissingen begraven. Daarna zijn zij in 1946 grotendeels overgebracht naar de militaire begraafplaats in Bergen op Zoom. 

Meer uit Vlissingen

Rubriek ‘Maurits tekent Vlissingen’

VLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.

5 minuten geleden
Botsing tussen twee auto’s op A58 bij Oost-Souburg levert vertraging op

OOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.

29 minuten geleden
Vrouw op scootmobiel gewond bij aanrijding met auto

VLISSINGEN - Bij een aanrijding tussen een scootmobiel en een auto is zaterdagochtend een oudere vrouw gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen.

2 uur geleden
Twintig jaar Slavernijmonument op Balans in Middelburg; zaterdagavond kerkdienst in Koorkerk

MIDDELBURG - Keti Koti 2025. Op 1 juli is het twintig jaar geleden dat in Middelburg een monument werd opgericht ter herdenking aan de Zeeuwse betrokkenheid bij slavernij. De afgelopen decennia is steeds duidelijker geworden dat kerken een belangrijke rol gespeeld hebben in dit verleden. 

1 dag geleden
Politie vraagt getuigen schietpartij Bellamypark zich te melden: ‘We weten dat er mensen zijn met informatie’

VLISSINGEN - De politie is dringend op zoek naar getuigen van het schietincident zondagochtend op het Bellamypark in Vlissingen. 'Wij weten dat er meerdere mensen zijn die meer inzicht kunnen geven over wat er precies gebeurd is, wie er betrokken zijn en wat de aanleiding is. Wij doen dan ook een oproep aan hen om zich te melden.'

1 dag geleden
Luchtbuks in beslag genomen na bedreiging in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - De politie is halfverwege de avond donderdag ingezet voor een bedreiging met een vuurwapen in Oost-Souburg. Er is een luchtbuks in beslag genomen in een woning aan de Julianastraat.

1 dag geleden
Lichtgewonde bij botsing fietsers op kruising in Vlissingen; slachtoffer naar eerste hulp

VLISSINGEN - Een vrouw is donderdagmiddag lichtgewond geraakt nadat zij met haar fiets in aanrijding kwam met een andere fietser. Het slachtoffer is naar de huisartsenpost gebracht.

1 dag geleden