2e Kans Stalland heeft speciale kersthoek ingericht: ‘Ook decembercadeaus kun je hier vinden’
STALLAND - Dat het tegenwoordig populair is om te shoppen bij de kringloop, is al langer bekend. Maar in financieel zware tijden worden er ook steeds meer tweedehands decemberinkopen gedaan. De meeste kringlopen hebben hiervoor zelfs een speciale hoek ingericht. Zo ook bij 2e Kans Stalland.
De Kringloopwinkel ‘2e Kans Stalland’ bestaat nu 2 jaar. Marijke is manager van de winkel en vertelt: “In deze jaren is de kringloper flink gegroeid. Zowel in winkelruimte als het team aan vrijwilligers. Op dit moment hebben we een superteam van 38 vrijwilligers die met veel enthousiasme werkzaam zijn in de winkel.” Marijke vindt de sociale kant van het werk ook erg belangrijk. “De klanten het gevoel geven dat je oog en oor hebt voor elkaar.” Petra Lafort woont sinds 2020 in Sint-Annaland. Sinds ze hier is komen wonen heeft ze zich aangesloten als vrijwilliger bij Kringloper op haar dorp. Door de grote groei van de winkel kan Marijke hier wel wat hulp bij gebruiken. Daarom is Petra sinds kort assistent-manager geworden. Petra geeft aan het erg leuk werk te vinden om te doen. “Al mijn tijd gaat hier in zitten en dat vind ik ook leuk.”
Nu de decembermaand eraan komt, hebben Petra en alle vrijwilligers een speciale kersthoek ingericht. Hier kun je van alles vinden: van kerstbomen tot versiering, service of decoratie. Schoencadeautjes of kleinigheidjes voor onder de kerstboom kun je ook prima vinden in de winkel volgens Petra. “Zeker speelgoed voor kinderen, voor elke portemonnee is er iets te vinden.” Ook kleding en sieraden zijn erg populair als decembercadeau.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT- Het KNMI geeft nog heel het weekend code geel af voor West-Brabant. Er wordt gewaarschuwd voor plaatselijke gladheid door sneeuw(resten) en bevriezing van natte wegen. Dit is verraderlijk omdat deze gladheid moeilijk te zien is. Vanaf woensdagavond is code geel al van kracht in West-Brabant. Voor die tijd zorgde het winterse weer voor meer overlast en was er sprake van code oranje.
7 minuten geledenTHOLEN - Op 5 januari kunnen scholen zich weer inschrijven voor de Groene Revolutie Schoolpleinen. Dit jaar kunnen acht Zeeuwse scholen dankzij deze regeling hun grijze schoolplein omtoveren tot een groene, natuurrijke leeromgeving. Alle basisscholen in Zeeland kunnen zich inschrijven tot en met zondag 8 maart 2026.
2 uur geledenSINT-ANNALAND - Twee mannen die in juni een vrouw in Sint-Annaland hebben opgelicht door zich als politieagenten voor te doen, zijn nog niet gepakt. Onlangs besteedde het opsporingsprogramma Bureau Brabant aandacht aan de zaak. De politie vraagt nog steeds om tips van het publiek.
20 uur geledenSCHERPENISSE - Dit jaar schonk schilder Jaap de Jonge 34 kunstwerken aan de Kunstkamer met de mededeling: "Kijk maar wat je ermee doet." Het werd een verloting.
1 dag geledenTHOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen kijkt tevreden terug op de jaarwisseling. Over het algemeen verliep het feest rustig en zonder grote incidenten. Er is dit jaar ongeveer 6.050 euro aan schade aan gemeentelijke eigendommen gemeld. Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Scherpenisse bleven schadevrij.
1 dag geleden