
250.000 euro beschikbaar voor kleinschalige natuur- en waterprojecten
WEST-BRABANT- Brabanders die hun buurt willen vergroenen kunnen vanaf 7 januari 2025 weer een aanvraag doen bij het Buurtnatuur en Buurtwaterfonds. De provincie Noord-Brabant, de Brabantse waterschappen en het Cultuurfonds Noord-Brabant stellen 250.000 euro beschikbaar voor kleinschalige natuur- en waterprojecten, die door een groep bewoners samen worden gerealiseerd. De regeling ondersteunt uiteenlopende initiatieven die bijdragen aan klimaatadaptatie en het versterken van natuur en biodiversiteit. Ook vergroten de projecten de sociale verbinding door buurtbewoners actief bij de realisatie te betrekken. Sinds de start van de regeling in 2016 zijn er ruim 360 projecten gerealiseerd.
Meer uit Tholen
STAVENISSE - Een woning met bijbehorende schuur aan de Kerkstraat in Stavenisse is op 23 mei per direct gesloten op last van de burgemeester. Dat maakt de gemeente Tholen vandaag bekend. De politie heeft de zaak in onderzoek. Over de reden van de sluiting worden vooralsnog geen details bekendgemaakt. In mei werd nog een woning aan de Dokter Bernhardistraat gesloten.
1 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Drinkwater maken van zeewater: in landen als Spanje is het al jarenlang praktijk, maar in Nederland nog nauwelijks getest. Daar komt nu verandering in. Brabant Water is gestart met een grootschalige pilot aan de Oosterschelde. Op een locatie bij de Bergse Diepsluis, onder de rook van Bergen op Zoom, onderzoekt het waterbedrijf hoe van zout water betrouwbaar drinkwater kan worden gemaakt.
4 uur geledenSINT-ANNALAND - Bijna 50 kanshebbers mochten zaterdag een pitch geven tijdens de pitchdag in Groenekan. Ze werden beoordeeld door een vakjury en door andere deelnemers. Dankzij de pitch heeft Anna Zorgt zich geplaatst voor de laatste ronde en maakt daarmee kans op één van de drie Appeltjes van Oranje, elk goed voor een waarde van 25.000 euro.
8 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Ondanks de benauwde hitte bleef het zaterdag droog tijdens een gezellige dag in Sint Philipsland. Terwijl bezoekers genoten van een levendige braderie, streden jeugdbrandweerteams uit het hele land op drie locaties in het dorp om de winst.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het de foto van Petra Burremans die de spotlight mocht vangen. Hij maakte deze foto van een tractor in de polders.
1 dag geledenTHOLEN - Taalhuis Tholen zoekt vrijwilligers die mensen willen helpen om anderen beter Nederlands te leren. Met één-op-één begeleiding kunnen nieuwkomers en anderen hun taalvaardigheid verbeteren, van lezen en schrijven tot spreken.
1 dag geledenTHOLEN - De winnaars van de Thoolse fotowedstrijd zijn bekendgemaakt. Met het thema 'De veelzijdigheid van Tholen' wisten tientallen deelnemers de gemeente op verschillende manieren vast te leggen. De drie populairste foto's zijn gekozen op basis van Facebookstemmen, die in totaal meer dan 1400 likes opleverden. Ook werd er een aparte prijs uitgereikt voor de mooiste belevingsfoto.
2 dagen geleden