25 miljoen banen op de tocht vanwege uitvallen vliegreizen
GENÈVE (ANP) - Zeker 25 miljoen banen in de luchtvaart- en reisbranche staan op de tocht door de massale uitval van vliegreizen vanwege het nieuwe coronavirus. Daarvoor waarschuwt de internationale brancheorganisatie IATA. Volgens de organisatie dreigt ruim een derde van 65,5 miljoen banen in de luchtvaart- en toerismesector wereldwijd te verdwijnen.
De grootste klappen vallen volgens IATA in Azië en Europa, waar respectievelijk ruim 11 miljoen en bijna 6 miljoen mensen hun baan kunnen verliezen. Luchtvaartmaatschappijen en andere bedrijven die afhankelijk zijn van vliegreizen zullen de impact van de coronacrisis het sterkst voelen in het tweede kwartaal, verwacht de organisatie. Voor heel 2020 moeten luchtvaartmaatschappijen rekening houden met een omzetverlies van 44 procent, aldus IATA.
Volgens de organisatie is het van het grootste belang dat overheden de luchtvaartsector te hulp schieten. Dan kunnen massale ontslagen voorkomen worden. IATA vindt dat er directe financiële steun, financieringsgaranties en belastingcoulance nodig zijn.
Daarnaast moet de luchtvaartsector zich voorbereiden op de periode na de piek van de pandemie, vindt IATA. Zo moeten luchtvaartmaatschappijen hun werkprotocollen aanpassen om zo min mogelijk besmettelijke personen te vervoeren. Ook moet er een plan komen hoe om te gaan met telkens veranderende reisverboden en grenssluitingen. "We willen de fouten van na de aanslagen van 9/11, toen het weer oppakken van vliegen rommelig verliep, niet nog eens maken", stelt IATA-directeur Alexandre de Juniac.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
25 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
19 uur geleden