Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

25 miljoen banen op de tocht vanwege uitvallen vliegreizen

25 miljoen banen op de tocht vanwege uitvallen vliegreizen

GENÈVE (ANP) - Zeker 25 miljoen banen in de luchtvaart- en reisbranche staan op de tocht door de massale uitval van vliegreizen vanwege het nieuwe coronavirus. Daarvoor waarschuwt de internationale brancheorganisatie IATA. Volgens de organisatie dreigt ruim een derde van 65,5 miljoen banen in de luchtvaart- en toerismesector wereldwijd te verdwijnen.

De grootste klappen vallen volgens IATA in Azië en Europa, waar respectievelijk ruim 11 miljoen en bijna 6 miljoen mensen hun baan kunnen verliezen. Luchtvaartmaatschappijen en andere bedrijven die afhankelijk zijn van vliegreizen zullen de impact van de coronacrisis het sterkst voelen in het tweede kwartaal, verwacht de organisatie. Voor heel 2020 moeten luchtvaartmaatschappijen rekening houden met een omzetverlies van 44 procent, aldus IATA.

Volgens de organisatie is het van het grootste belang dat overheden de luchtvaartsector te hulp schieten. Dan kunnen massale ontslagen voorkomen worden. IATA vindt dat er directe financiële steun, financieringsgaranties en belastingcoulance nodig zijn.

Daarnaast moet de luchtvaartsector zich voorbereiden op de periode na de piek van de pandemie, vindt IATA. Zo moeten luchtvaartmaatschappijen hun werkprotocollen aanpassen om zo min mogelijk besmettelijke personen te vervoeren. Ook moet er een plan komen hoe om te gaan met telkens veranderende reisverboden en grenssluitingen. "We willen de fouten van na de aanslagen van 9/11, toen het weer oppakken van vliegen rommelig verliep, niet nog eens maken", stelt IATA-directeur Alexandre de Juniac.

Meer uit Financieel

China noemt EU-wetsvoorstel voor 'Made in Europe' discriminerend

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - China wil dat een EU-wetsvoorstel om voor bepaalde industrieën meer in Europa te kopen, wordt aangepast. Volgens het ministerie van Handel is het wetsvoorstel discriminerend en in overtreding met internationale handelsregels.

23 minuten geleden
Duitse inflatie loopt verder op door dure brandstoffen

WIESBADEN (ANP) - Duitse consumenten waren in april 2,9 procent meer kwijt aan hun dagelijkse uitgaven dan een jaar eerder. Daarmee was de inflatie deze maand hoger dan in maart, toen het gemiddelde prijspeil met 2,7 procent steeg. Voornamelijk energie werd duurder, doordat de Iranoorlog voor sterk gestegen prijzen voor olie, gas en fossiele brandstoffen heeft gezorgd.

1 uur geleden
Chipmaker NXP flink hoger op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Eindhovense fabrikant, die chips en halfgeleiders maakt voor auto's, industriële systemen en slimme apparaten, zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal. Ook de verwachtingen voor de resultaten in het huidige kwartaal vielen hoger uit dan kenners hadden verwacht. Het aandeel werd 23,5 procent meer waard.

1 uur geleden
FME pleit voor meer energiesteun nu Brussel meer hulp toestaat

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.

1 uur geleden
TenneT mag datacenteraansluiting uitstellen om vol stroomnet

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT mag van de rechter werkzaamheden voor een aansluiting op het elektriciteitsnet tijdelijk staken omdat het net vol zit. Een projectontwikkelaar van een datacenter bij Schiphol klaagde hierover en spande een kort geding aan. De rechter in Arnhem heeft de klacht en eisen van de projectontwikkelaar afgewezen.

2 uur geleden
ABN AMRO: huurwetaanpassingen stoppen beleggersuittocht niet

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde aanpassingen aan de wet betaalbare huur door woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan bieden onvoldoende oplossingen voor het middenhuursegment, concludeert ABN AMRO in een woensdag verschenen rapport. "Zolang de fiscale behandeling in box 3 ongewijzigd blijft, zullen particuliere verhuurders zich blijven terugtrekken uit de markt en krimpt het aanbod van betaalbare huurwoningen verder", stelt de bank vast.

3 uur geleden
Duitsland komt met heffing voor suikerhoudende dranken

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland gaat vanaf 2028 een heffing invoeren op suikerhoudende dranken. De maatregel is onderdeel van een breed pakket hervormingen dat woensdag door de regering in Berlijn werd goedgekeurd. Het doel is om de stijgende obesitascijfers aan te pakken en de druk op het zorgstelsel te verminderen.

3 uur geleden